Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy érjem el hogy a kis...

Hogy érjem el hogy a kis mudim alfaként tekintsen rám?

Figyelt kérdés

Egy hete kaptam a kis 9 hetes fiú mudim,az első pár napba jól megvoltunk de most már mintha nem kedvelne engem.

Anyámat nagyon szereti mikor meglátja farkát csóválva rohan hozzá.Nagyrészt velem van,velem fekszik velem kél.

Most már játék közbe képes rendesen belémharapni és mikor rászolok meg rá koppintok kicsit az orrára még elkezd morogni és még erősen harapni.

Az előző keverék kutyám is hasonlo pásztor kutya fajta volt de az sose harapott így meg,inkább sehogyse.őt is tanitgattam és lefárasztottam majd mindennap és a mostanival se bánok másképp.Nagyon lehangol mintha elbuktam volna gazdiként.Mit tegyek?



2020. jún. 27. 17:44
 1/3 anonim ***** válasza:
91%

Tanítsd, neveld. A kiskutya játékból harap, még nem tanulta meg, hogyan kell emberrel játszani. Ne koppints az orrára, abból nem tanul semmit, amint látod is. Tanítsd meg, hogy a rongyát, kötelét húzhatja-haraphatja (te fogod az egyik végét), de téged nem. Vehetsz zsinóros labdát is játéknak.

A játékot te kezdeményezd és te fejezd be. A játékát ne hagyd nála, hanem rágnivalókat adj neki, amikor nem vele foglalkozol.

Elkezdheted jutalomfalattal tanítani ülni, pórázhoz szoktatni.

2020. jún. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
31%

Sehogy. 9 hetes kisbaba. És mivel egy másik kutya, ne várd el hogy ugyanolyan legyen mint az előző.

Majd 6 hónapos korában vissza térhetsz erre a kérdésre.

Játsz vele sokat, vidd ki gyakran pisilni. Ebben a korban ennyi a dolgod.

2020. jún. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is arra gondolok, hogy játszik, de egyébként mondták egyszer a tv-ben , hogy játékból se szabad hagyni, hogy a kutyi harapjon. Ill. egyik családtagom mondta, hogy ezt mondták, mert ha pl felnő, akkor nem jó.

De szóval tehát -én nem értek hozzá - de a falkavezérséget hallottam valakitől, hogy pl úgy lehet neki mutatni, hogy mondjuk előtte eszünk, hogy a kutya lássa; és látványosan a miénk, az emberé legyen az első falat; és utána dobhatunk le neki egy darab kaját, merthogy ők úgy vannak vele, hogy az első falat mindig a falkavezéré, tehát, ha látja, hogy te harapsz belé először mondjuk egy szendvicsbe, akkor onnan talán tudja, és tulajdonít neki jelentősége.t

2020. júl. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!