Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik tartható...

Szerintetek melyik tartható jobban panelban? Mudi vagy beagle?

Figyelt kérdés
Ha lehet indokoljátok is. Köszönöm.

2020. jún. 27. 22:13
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
28%
Én a panelba egy lovat ajánlanék. Ennyi erővel azt is lehet panelba, nem?
2020. jún. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
36%

[link]


Aki csak a saját elmeszüleményével tud vitatkozni...

2020. jún. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
17%

A kutyások csinálnak csak igazán szalmabábot azzal, hogy azzal mentik fel önmagukat, hogy a kertben tartott kutyák boldogtalanabbak. Ami többnyire, néhány kivételtől eltekintve nem igaz. Nagyobb eséllyel boldog egy olyan kutya, akinek eleve adott egy élettér a szabad levegőn, mint egy olyan, aki a nap 24 órájából 20-at egy lakásba zárva tölt fent a hatodikon (és még így is jóindulatú vagyok, mert feltételezem, hogy napi 4 órát sétáltatják, de az a tapasztalatom, hogy a többség jó, ha 1 órát leviszi szerencsétlen állatot).


Aki anyagi lehetőségei miatt nem teheti meg, hogy kutyát tartson, az a nagy állatszeretetben ne nyomorítson meg egy kutyát azzal, hogy bezárja 50 négyzetméterre, hanem inkább járjon el önkénteskedni, ha ennyire nem tud meglenni kutya nélkül. Én is lakásban élek, minden vágyam, hogy kutyám és cicám legyen, de elhatároztam, hogy amíg nem tudok kertes házba menni, addig biztosan nem fogok befogadni egyet sem, mert nem tudnám a legtöbbet megadni nekik.

2020. jún. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
25%
Ha választani kell, talán beagle. Nekem beaglem van, és egyébként egy imádnivaló kutya, de tök mindegy mennyire fáradt, vagy minden, időnként akkor is megy, és "őrjáratozik" a kertben, vagy pedig ha hallja, hogy az utcán megy valaki, akkor szalad ellenőrizni, hogy ki az. :D Szóval igen, lemozgatás az így is kell, de az enyém még amellett is pörög. :D De egyébként nem annyira ugatós kutya, néha az utcákon járó embereket megugatja, de csak akkor, ha sokáig a ház előtt tartózkodnak.
2020. jún. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
77%
Bár a kérdés nem arról szól, hogy legyen-e lakásban kutya vagy sem, vagy hogy kertes házban jobb-e nekik vagy lakásban, és valószínűleg a lakáskutya ellenzők nem fogják felfogni, azért jelzem, hogy én az egyébként aktív mentett kutyámmal túrázok, akár egész napokat is, ha az időjárás is engedi, akár 20-30 km-eket is (nem ilyen 30 fokos melegben, mint most, mert most punnyad, melege van, a délelőtti sétáról hazafelé már cipeltette magát, itthon meg befekszik a ventilátor szelébe). Túrák alkalmával sok olyan kertes házban tarott kutyát láttunk már, akik bár nincsenek láncon, de látszik rajtuk, hogy csak a kert van nekik, és nem fárasztják le őket eléggé, nem érik őket új ingerek, acsarkodnak már messziről, minden arra járóra. Az én lakásban tartott aktív kutyám ezzel szemben kiegyensúlyozott, nyugodt, sok új inger éri, a szomszédok a hangját sem hallják, és mivel tisztán van tartva, nem is büdös.
2020. jún. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 A kérdező kommentje:
Persze, sokkal jobb, ha egy menhely rácsai között rohad meg a kutya, csak nehogy panelba kerüljön... A kérdés nem erre irányult. A kerttől még nem lesz boldog a kutya. Kapsz egy hektáros területet, enni, inni, aztán legyél boldog. Mint mondtam, lehet panelban és kertben is szarul kutyát tartani.
2020. jún. 28. 14:17
 27/43 anonim ***** válasza:
69%

A mudit talán még nem "rontották el" design vonal miatt, hogy probléma legyen vele dolgozni, és mentett vonalon sem gyakori ez a fajta, nem kapták még fel (amúgy nekem a kedvenc magyar fajtám), úgyhogy talán ritkábban lehet köztük olyat találni, aki munkára kevésbé alkalmas, és inkább csak hobbisportra kedvencnek javasolnák. Talán egy mudi van a lakótelepen, ahol élek, pedig elég népes környék, van kertvárosi rész is, és sok a kutya is (zömében mentettek). Beagle több van, és van, aki nem is egyet tart. Arra kell figyelni, hogy ők vadászkutyák, szóval mozgás, feladatozás, valami kutyás sport nem árt. Egy öleb megelégszik azzal, hogy a gazdi ölében simogatják, nem fog nagyokat túrázni. De aki aktívan tölti a szabadidejét, annak jó egy aktívabb kutya lakásban is.

Tavaly augusztusban Balatonra vittem magammal nyaralni a kutyát, és tettem fel képeket, hogyan feküdt ki 1-1 kirándulásunk után a szálláson, Tihany, Badacsony, utolsó nap már csak strandoltunk, akiknek fajtatiszta van, csodálkozva kérdeztek vissza, hogy hogy sikerült lefárasztanom. :-D

2020. jún. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
0%

Lehetőleg egyiket sem. Hacsak nem tölti a nap nagy részét szabadban, kiránduláson, szellemileg és fizikailag lefárasztva. Az egyik egy terelő munkakutya, a másik meg egy "fafejű" vadászkutya.

"Az ilyen panelkutya-ellenesek mit szolnanak ahhoz, ha meglatnanak minket a 4 kutyankkal kijonni a lakasbol?"

Semmit nem gondolok. Akinek 4 kutyája van, annak valószínűleg ez az élete és szinte nap 24 órában a tanításukkal, lefárasztásukkal van elfoglalva, mert ezt nem lehet másképp csinálni.

Itt azzal van a gond, ha a kutya napi 8-10 órákat van egyedül egy 2 szobás lakásban. Ahonnan reggel és este leviszek pisilni és kész. Ez az átlagos, mert általában napi 8 órákat dolgozik a gazdi.

2020. jún. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
0%

25-ös nagyon becsülendő, hogy így bánsz a kutyáddal, és nem is gondolom, hogy neked kéne magadra venned azokat, amiket korábban írtam.

Ez a baj az ilyen vitákkal, hogy mindig előjön a kutyásokból, hogy pedig ők igenis foglalkoznak a kutyájukkal. Igen, nem is az a vita tárgya, hogy aki lakásban tart kutyát, az csak kínozhatja, de igenis nagyon sokszor az a tapasztalat, hogy az emberek többnyire csak az állat minimum igényeit (ld. ürítés) elégítik ki, de amúgy a kutya bent van a lakásban folyamatosan. Ezért nem állja meg a helyét, amikor a kerttel példálóztok, mert mindig jobb egy kutyának a szabad levegőn, mint a panel kisszobájában.

2020. jún. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
79%
Valamiből meg kell élni, én is teljes munkaidőben dolgozom, viszont hétvégéken van lehetőség kirándulni, akár egész napokat, ez a rendszer is jó, ha nem lenne jó, az én kutyám is rombolna meg hangoskodna otthon, és kapnám a szomszédoktól a panaszáradatot. Ezzel szemben az egyik nyugdíjas emeletszomszédom hónapokkal a kutyám hozzám kerülése után látott meg a kutyával először, és megjegyezte, hogy nem is tudta, hogy van kutyám. Szóval az én kutyám ilyen rendszerrel is kiegyensúlyozott, és járhatok vele egész napos kirándulásra is. Most a hőségben melege van, most nem aktív, befekszik a ventilátor elé, és hűsöl.
2020. jún. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!