Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik tartható...

Szerintetek melyik tartható jobban panelban? Mudi vagy beagle?

Figyelt kérdés
Ha lehet indokoljátok is. Köszönöm.

2020. jún. 27. 22:13
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
73%

"mert mindig jobb egy kutyának a szabad levegőn, mint a panel kisszobájában"

Ezt is cáfolni tudnám, mostanában például a hőguta veszélye miatt jobb egy hűtött helyiségben, mint kint.

2020. jún. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 A kérdező kommentje:
Volt kutyánk. Nyaralóban egyedül sosem volt a kertben. Mindig minket követett. Ha mi bent, akkor ő is bent. Jött utánunk. Ha mi kint, ő is kint. Éjjel bent aludt természetesen. Szívesebben volt bent velünk, mint kint. Kertben magától nem rohangált, csak ha én játékra hívtam, vagy átjött az egyik kutyahaverja. Kutyának lehet jó élete panelban és kertes házban is, de a kert önmagában nem teszi boldoggá.
2020. jún. 29. 10:37
 33/43 anonim ***** válasza:
82%
Egyik nagynéném Svédországban él, ott nem is lehet egyedül az udvaron a kutya a kertes házakban, mivel sok az erdős rész, és bejönnek vadon élő állatok a településekre.
2020. jún. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
32%
Kérdező! És vajon a szomszédaid is jól éreznék magukat a kutyád mellett?
2020. jún. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 A kérdező kommentje:

Nem. Biztosan nagyon szenvedtek. Úgy sajnálom őket. Egyikük azt se tudta évekig, hogy volt kutyánk. Borzalom.


Te tényleg nagyon sötét vagy :D

2020. jún. 29. 13:03
 36/43 anonim ***** válasza:
24%

Nem tudom, az itteni panelkutya ellenzők mit szólnának, ha meglátnának engem a japán akitámmal. :D Attól, hogy valaki panelban lakik, nem feltétlenül él otthonülő, lusta életet, én a kutyámat napi 4x sétáltatom, heti 3x eljárok vele 5-7 km-t futni (bár ebben a melegben inkább kevesebbet futok vele, és max hajnalban), hétvégente 10-15 km-es túrákat nyomunk alapesetben, ilyen melegben meg szinte minden hétvégén lemegyünk vízparthoz, hogy ott kimozoghassa magát. Emellett heti 1x agilityzünk is, és alapból járunk kutyasuliba is. Köszöni szépen, teljesen jól elvan, a hűtött lakásban csak alszik szinte.


Kérdező, mindkét fajta tud ugatós lenni, ha nem foglalkoznak vele eleget, a mudi talán a durvább ebből a szempontból. Viszont ha emberrel együttműködő, könnyen tanítható, aktív fajtát szeretnél, akkor én a mudit választanám, természetesen akkor, ha megfelelően lefárasztod mindennap.

2020. jún. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
26%

A panelkutya ellenzőknek itt van egy tipikus "kerti dísz" kutya esete:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__10567796-nem..

2020. jún. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 MolotovPunk ***** válasza:
26%
Kezdjük ott,hogy vannak országok,ahol jogosítvány kell a gazdának ahhoz,hogy lehessen kutyája.Itt is bevezetném ezt,mivel sokan nem értenek a kutyákhoz.(Hiába van nekik.)
2020. júl. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
80%

A kutyajogosítványnak akkor van létjogosultsága, ha a megfelelő tájékoztatás is biztosított, a legeldugottabb utolsó putris falun is. Ez nálunk még nincs így. Ahol az állattartási kultúra is előrébb jár, ott a kutyajogsi természetes. Mi még ott tartunk, hogy hosszú időbe telik 1-1 szaporítótelepet is felszámolni (ma is olvastam egy ilyen esetet).

Be lehetne venni az oktatásba a háziállattartással kapcsolatos tájékoztatást, környezetismeret, természetismeret, biológia óra tananyagába bele is illeszkedne. A nem megfelelő állattartásban szocializálódott idősek, szülők nem fogják megfelelő állattartásra nevelni a gyerekeiket, mert a rossz berögződéseket ismerik a gyakorlatban.

Ha megfelelő felkészítés nélkül vezetnének be állattartási jogosítványt, akkor nagyon sok háziállat kerülne utcára, altatásra (mert a menhelyek is dugig vannak).

2020. júl. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 MolotovPunk ***** válasza:
26%
Lehet évek kérdése lenne ez,de kidolgozottan fokozatosan be lehetne vezetni a kutyajogosítványt.Rengeteg ember tart kutyát,de nem 1-2 van,aki egyáltalán nem ért hozzá.Ez kb hasonló dolog mint mikor Pisti kölcsön kéri Gézától a robogóját,hogy hagy menjen már vele egyet hiszen ő is tudja vezetni,jogsi nélkül is.Aztán ha esetleg balesetet okoz,akkor majd tartja a robogó gazdája a hátát más butasága miatt?Egy kutya rendben tartása is nagy felelősséggel jár.Ezt te is tudod.Ezért kellene szabályozni azt is,hogy kinek lehessen.Nem mindenki alkalmas arra,hogy kutyát tartson.
2020. júl. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!