Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most komolyan en vagyok a...

Most komolyan en vagyok a kegyetlen allattarto?

Figyelt kérdés

Van egy kutya a mi tombunkben es nagyon szeretik egymast az en kutyammal. De ha csak a haz elott setalunk, mindig osszegabajodnak a porazok, azert en probalom magam mellett tartani az enyemet, de a masik gazda mindig engedi, hogy az ove rohangaljon ossze-vissza, es korbetekerje az en kutyamat a porazzal.


Tegnap este egy reten talalkoztunk veletlen, a ket kutya megint megorult egymasert. O elengedte a porazrol, mert azt mondja, hogy nem megy el, de ennek az volt a vege, hogy jatszani kezdett az en kutyammal, aki porazon volt, es ezert elkezdett engem cibalni.. szoltam neki, hogy tegye vissza porazra, amit azonnal meg is tett, majd megkerdezte, hogy miert nem megyunk at egyutt a kozeli kutyafuttatoba, ahol en is el tudom engedni a kutyamat. Majd kiveseztem neki, hogy mi nem jarunk oda, mert az en kutyam ha bemegyek oda csak leul mellem a padnal es nem mozog semmit. Porbalta feszegetni, hogy de a ket kutya egyutt jatszana, de en azt hiszem jobban ismerem az en kutyamat, es tudom, hogy nem fog futkoraszni.


Ezt nem akarta elhinni a masik gazda, mert hogy a reten lathatoan jatszani akart az o kutyajaval es kegyetlen allattartonak nevezett, amiert sose engedem el, hogy mas kutyakkal jatszon, pedig lathatoan akarna. De hiaba mondom neki, hogy a kutyafuttatoban nem mozogna..



#kutya #Kutyafuttato
2020. jún. 28. 09:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
Nem teljesen értem a kérdés okát. Nem, nem vagy kegyetlen de ezt magadtól te is tudod. Most mit vársz?
2020. jún. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem is szívesen játszott volna együtt a két kutya. Jó fej volt, hogy felajánlotta. De a te döntésed. Nyilván más nem mondhatja meg, hogy mit csinálj. Nem voltál kegyetlen, csak barátságtalan.
2020. jún. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
LOL.. Mit vesztesz, ha megpróbálod? Egyébként szerintem is tévedsz, de az a lényeg, hogyha igazad is van, a kutyád esetleg boldogságáért megtehetsz ennyit. Meg lehet, hogyha nem is szaladgál, akkor legalább örömmel nézné a többi kutyát mászkálni.. Egy próbát sem voltál hajlandó tenni az esetleges boldogságért. Nem kegyetlen vagy, hanem önző, mert ha igazad van, kb azt a 10 perc sétát kockáztatod, ami amúgy is megteszel, hiszen kutyásétáltatsz, csak a másik irányba. A büszkeséged, makacsságod az, amit többre értékelsz egy esetleges(nem túl valószínű) sikerért. Ez nagyon taszító tulajdonság, sok ilyen állattartó, anyuka meg házastárs, barát van. "Én ismerem, sosem tenné meg" Nem dönthetsz a másik helyett esélyt sem adva, hogy ő dönthessen..
2020. jún. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
És ennek mi köze az állattartáshoz?
2020. jún. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem igaza volt a másik nönek.
2020. jún. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%

Elméleti kérdés, kegyetlenség e a kutyát nem vinni olyan helyre, ahol szabadon lehet és barátkozhat, csak mert szerinted nem élvezné.


Mennyitől fosztja meg a kutyát ezzel a tettével, mennyire fontos ez egy állatnak? Mennyire szabályozhatja be kutyája életét a gazdája?


Mivel gyerekekkel is meg lehet tenni, hogy nem viszik xy kellemes helyre őket pont ilyen indokkal, egy kutyával is meg lehet tenni. Jogilag nem kegyetlenség, erkölcsileg meg.. az én erkölcsöm szerint sem, de egyértelműen káros, az jön le belőle, hogy nem fontos az állatod és kontrollmániás vagy.


Ha gyerekek lennének, és az én gyerekem haverkodna a tiéddel, majd közölnéd, hogy a te gyereked egyszer kétszer mikor nem ismert senkit, nem játszott a játszón, ezért sosem viszed, azt gondolnám rossz anyuka vagy, aki nincs ráhangolódva a gyerekére, na meg a gyerekem barátsága fontos nekem is, én is próbálnám keresni az alkalmat(akár győzködve), hogy együtt tudjanak játszani. Kutyáknál elengedve csak ott tudnak játszani, vagy valamelyikötök kertjében, de ott játszik a teritoriális védelem, rosszul reagálhat valamelyik eb.


Gyerekeknél szerencsére 50 másik lehetőség van.

2020. jún. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem is baratsagtalan voltal. Ha meg az lenne az indok, hogy azert nem mentek be a futiba, mert bantottak ott mar a kutyadat, ki tud szokni, utal bemenni, elkapott valamit ott tobbszor is, szar a kozosseg, stb., akkor teljesen ertheto lenne, de igy nem ertem, szerintem egy probat megert volna, foleg ha lathatoan jatszott volna. En sem engedem el a kutyamat soha porazrol, mert nem behivhato es bizony ilyenkor a porazok osszeakadnak, ha haverkodas van. Ezzel sem ertem mi a problema, kicsit olyan, mintha azt erezned, hogy direkt tekeri korbe a kutya a tiedet.

A masik gazda csak kedves akart lenni veletek es tenyleg nem tesz jot a kutyadnak, ha folyton magad melle huzod mas kutyaktol, illetve ha jatszani akarna, akkor is kb. elzavarod a masikat.

2020. jún. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%
Egészen biztosan rohangált volna. Nem is értelek. Hogy nem látod át, hogy ha egyedül vagytok a futiban, mivel az életben el nem engeded, ezek szerint egy labdát el nem dobsz neki, ergo nem hívod játékra, akkor magától nem fog rohangálni. Nem debil, hogy elkezdjen körbe-körbe futkozni... ellenben, ha egy másik kutya is ott van, és ő játékra hívja, akkor tuti ment volna. Itt te viselkedtél hülyén. Kínzásnak amúgy nem kínzás, ostobaságnak viszont ostobaság.
2020. jún. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
93%
Kutyafuttatóban egyedül lehet csak ül, de barátjával jó eséllyel játszott volna. Egy próbát megért volna... Ha mégse játszik, maximum hazamentek.
2020. jún. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem a másik emberke nagyon aranyos volt, hogy felajánlotta. Jól írta az egyik előző válaszoló, a kutya nem hülye, hogy egyedül futkározzon körbe-körbe, mint egy idióta.
2020. jún. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!