Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja lehet a kutyámnak?

Mi baja lehet a kutyámnak?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, igen, voltunk állatorvosnál, és persze semmi baja a kutyának...


Egyszerűen nem is tudom normálisan leírni, annyira furcsán viselkedik. Mintha be lenne rúgva, és félne valamitől egyszerre. Nevére nem reagál, a szeme is érdekesen mozog ide-oda, nézi a semmit konkrétan, szapora légzés, kajájából semmit nem evett.


Egy ideje szed gyógyszert a légcsőszűkületére, de eddig ilyen nem volt, tehát nem hiszem, hogy allergiás lenne rá. Pontosabban volt ilyen korábban is, bőven a gyógyszerszedés előtt, de nem ilyen intenzíven és hosszan.


Nem tudom ez mennyire releváns, de egy bichon bolognese kutyus, idén novemberben tölti a 9-et.


Bármi ötlet? Nagyon rossz így látni, és félek. :(



2020. jún. 28. 20:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem szédeleg, nem hány? A fülét nem piszkálja? A szeme hogy mozog? Mintha rezegne, vagy mintha golyózna? A fejét nem tartja furcsán?
2020. jún. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hányni nem hányt. Szédelegni viszont láthatóan szédeleg, mert nem egészen egyenesen megy, kicsit húz jobbra-balra.


A fülét nem piszkálja.


A szeme nem rezeg, meg igazából nem is golyózik, inkább csak nézelődik összevissza.


Hát, nem csak konkrétan a fejét tartja furcsán, hanem inkább az egész testét. Elég érdekes pozíciókat vesz fel, most is a sötét folyosón fekszik, befordulva a fal felé, nyitott szemmel.

2020. jún. 28. 20:23
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, ugyan érteni nem nagyon értek hozzá, a 14 éves keverékem tavaly hasonló tüneteket produkált, plusz még mellé hányt és mindig összeesett. Azonnal állatorvos, kiderült, hogy egy öregedéssel együtt járó idegrendszeri betegség volt. Azóta gyógyszert szed hetente, semmi baja. Szerintem figyelgesd, maradj mellette. Ha rosszabb lesz, és/vagy holnapig nem javul, vidd el egy másik állatorvoshoz.

Inni iszik azért? Az fontos.

2020. jún. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent az, hogy "voltatok állatorvosnál"? Milyen vizsgálatokat csináltak? Legalább egy alap vérkép volt, vagy csak megnézte az orvos?

Mert az ilyen nehezen megfogható tüneteknél nem lesz elég. Rendesen felszerelt rendelőbe, klinikára kell bevinni, ahol rendesen ki tudják vizsgálni, de első lépésben legalább vérkép és vizelet.

2020. jún. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Vidd el másik orvoshoz.


Vér-vizelet vizsgálat mindenképpen kell.


Mikor a falat támasztják a fejükkel az stroke-ra utal.


Nem lehet,hogy volt egy enyhe strokeja?? amit ti nem vettetek észre, csupán már csak a tünetek vannak.


Mindenképpen addig mennék amíg rá nem jönnék mi a baja ha kell 5 orvossal is konzultálnék!


9 évesen nem számít öregnek egy bichon, nekem a bichon frisem 16,5 évig élt, jelenleg a havanesem is 9 éves és 1 órát simán rohangál a kölyökkel vagy a labda után.Aktív. Nem látszik,hogy 9 éves.



De lehet idegrendszeri vagy bármi egyéb.


idegrendszeri problémára a canabis olaj nagyon jó. epilepsziás kutyánál csodát tett.


De megkéne győzödni,hogy nem-e daganat,cukorbetegség vagy bármi más áll a háttérben

2020. jún. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%
Hőguta nem lehet? Nagyon meleg lett most hétvégére ott, ahol én lakom.
2020. jún. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vedd fel videóra, amit furcsának tartasz. Keress olyan orvost, aki neurológiával foglalkozik.
2020. jún. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 cingi75 válasza:
Nekem is 9 éves bolognese kutyám van.Minden átmenet nélkül el kezd lihegni erősen, össze-vissza mászkál, nem figyel a nevére sem,egyáltalán nem érdekli semmi.Az erős lihegést abbahagyja Kb 2 óra múlva, néha hamarabb ahogy jött, úgy el is múlik minden tünet.Több helyen jártunk, vizsgálták, senki nem tudja mi lehet a baj...
2020. jún. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!