Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya fegyelmezése, hogyan?...

Kutya fegyelmezése, hogyan? (harapás)

Figyelt kérdés

Sziasztok! A kutyám fegyelmezésével lenne a probléma. Tudom, hogy nem kéne sokat elvárnom egyhárom hónapos kutyustól de hogy semmilyen "nem, nem szabadra" nem hallgat már kezd zavarni.

Most az ilyen harapdálás fázisában van, és mindent harap legfőképp engem a gazdiját amit régebben sem engedtem neki, de akkor még nem fájt annyira. Most meg már nagyon fáj, tiszta seb vagyok mindenhol. Koppintottam rá az orrára, nem érdekelte. Egyet a fenekére nem érdekelte. A nem és az ehhez hasonló szavakat mintha meg sem hallaná harapdál tovább. Nem kiabálok rá határozottan mondom mégis harap engem. Ami itthpn még annyira nem is lenne zavaró, de amikor sétálunk mindig rájön az ötperc és elkezdi a cipőmet rágni a lábammal együtt, és nem kell mondanom elég nehéz úgy bármit is csinálni. Spánielem van egyébként, amikről jól tudom hogy nagyon makacsok de azért tudnia kéne hogy hol a határ. Természetesen előszeretettel hagy abba mindent ha kajáról van szó, de nem etethetem egész nap.

Még mielőtt írnátok, hogy jaj kellett neked kutya hát milyen felelőtlen vagy...bla bla bla. Imádom, és jól megvagyunk. El nem cserélném semmiféle pénzért sem. Függetlenül attól, hogy mennyire szeretem meg kell nevelni.

Köszönöm :)



2020. jún. 30. 06:35
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Esetleg valamilyen játék? Nálunk a rongyozás vált be. Bár a miénk már nem volt nagyon kicsi, mikor hozzánk került, de eléggé játékos volt és oda-oda kapott, ha valamilyen játékkal lefoglalod, akkor nem téged fog harapdálni. De az az igazság, hogy nagyon kicsi még, lehet csak türelem kell hozzá és leszokik róla. Esetleg még spriccelővel, lehet a vizet nem csípi, a macskáknál bőven beválik, megeshet, hogy nála is.
2020. jún. 30. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kipróbálom, köszi! :)
2020. jún. 30. 06:58
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha otthon játék közbe harapdál akkor fordulj neki háttal hagy figyelmen kívül/meny át egy másik szobába. Ha kaját kap akkor csak azt jegyzi meg hogy jó ha harapdál és dícséretnek veszik.
2020. jún. 30. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%
Ha utcán vagytok akkor a pórázt akaszd rá egy fára vagy egy kerítésre hagyd lenyugodni és közeledj felé. Ha harapdálni akar akkor menny hátrébb ha nem harapdál akkor vedd le a pórázt és sétáljatok tovább.
2020. jún. 30. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha otthon csinál ilyet, szólj rá, hogy nem, ha folytatja, akkor szakítsd meg azonnal, bármit is csináltok, hagyd ott, nézd levegőnek.

Ha teljesen megnyugodott, akkor lehet újra próbálkozni.

2020. jún. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Keress rá itt a gyakorin erre a kérdésre, kb. ezt teszik fel leggyakrabban, hogy mit csináljanak a harapva játszó kölyökkutyával. Én is ezerszer leírtam már.

Annyit még hozzá, hogy a NEM jelentését meg kell neki tanítani, nem ember, nem érti a nyelvünket. De ha csak ismételgeted következmények nélkül, abból nem tanul semmit, illetve azt tanulja meg, hogy semmit nem jelent, ha kiabálod neki, hogy nem.

Orrára, fenekére nem verünk, semmi értelme.

2020. jún. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek :)
2020. jún. 30. 08:53
 8/9 anonim ***** válasza:

A szavakat nyilván nem érti, ha nem tanítod meg a jelentésüket. Ahhoz társítani kell azt is, hogy mit vársz el tőle és mi lesz a következménye.


A fentebb javasolt játékra csere is azért ostobaság, mert gyakorlatilag megjutalmazod ezt a viselkedést így. Ha harap, jutalmat kap. Persze, hogy harapni fog!


Ha te csak kicsit bökdösöd, pofozgatod, tiltogatod, de igazából ráhagyod és nem állítod le, azzal azt tanítod neki, hogy ne vegyen komolyan, hogy a rászólást, a büntetgetést hagyja figyelmen kívül. Így lehet ahhoz szoktatni a kutyát, hogy egyre erősebb büntetésekre se reagáljon a kutya.

Ebből következik, hogy olyan mértékű leállítás, kizökkentés, büntetés kell, amit már komolyan vesz a kutya, amire abba hagyja ezt. Olyan erősen fogod meg a grabancát, szorítod rá a fogaira a pofáját, vagy olyan erélyesen zavarod el magadtól.


De épp itt lesz az ideje, hogy elkezdjetek kutyaoviba járni, hogy a következetességről, tudatos nevelésről elkezdj tanulni!

2020. jún. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Gyúrj.
2020. jún. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!