Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy yorkim, hogyan ertesse...

Van egy yorkim, hogyan ertessem meg a szüleimmel, hogy ne etessék egyfolytában?

Figyelt kérdés
Még a szüleimmel élek 16 éves vagyok és kb 5 hónapja kaptam egy yorkit. A szüleim mindig adnak neki egy pár falatot amikor az asztalnál eszünk, hiába mondom, hogy nem szabad, mert rosszra nevelik a kutyát. Már ott tartunk, hogy a kutya minden egyes évesnél kéri az ételt ugrál és morog, ha pedig nem kap akkor bepisil. Nagyon dühös vagyok már a szüleimre mert egyik sem érti meg, hogy ne adjanak neki. Próbáltam már megbeszéli velük nyugodtan de az lett a vége hogy leüvöltötték a fejem.

2020. jún. 30. 09:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%

A mi kutyánknak is folyton adunk, befekszik az asztal alá és kap egy-két falatot. Az én yorkim is szereti a hasát, de még sosem morgott vagy pisilt volna be. Szépen kivárja hogy kapjon valamit és csendben ül.

Megértem hogy mérges vagy a szüleidre, és ez baj, hogy nem értik meg mit szabad és mit nem a kutyának. Beszélned kell velük, jobbat nem tudok. Nem azért, de több eszük is lehetne.

2020. jún. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Étkezés közben zárd át egy másik szobába
2020. jún. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg mutass nekik pár elrettentő képet vagy példát beteg kutyákról akik az ilyen rendszertelen étkezés miatt lettek azok. Nincs amúgy ötletem, ha nem fogjàk fel, akkor nem nagyon tudsz mit tenni...
2020. jún. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Húha! Mintha csak én írtam volna ki ezt a kérdést, annyi, hogy nálunk nem pisil be.


Csak mostanra kezdik elfogadni (11 hónapos korára), hogy nincs leeső falat a kutyának. Én is folyamatosan mondom nekik, hogy ezt ne csinálják, azóta pedig "koldusnak" hívják a kutyámat. Nálam annyi vált be, hogy szigorúan nem engedtem ebből, és rájuk szóltam ha láttam. Néha így is kap sunyiba falatokat tőlük, de mindig odahozza nekem megmutatni, itt eszi meg mellettem, és így lebuknak. :D De az tényleg jó ötlet, étkezés idejére pl. a helyére, kennelbe zárd be.


Nálam azért van (lenne?) szigorúan betartatva, mert sportkutya lesz, nem kiskedvenc, csakis munkáért kap kaját. De ha a két szép szeméért adnak neki, sose fogja kellően értékelni.

2020. jún. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően nem kellene össze vissza etetni a kutyàt, függetlenül attól, hogy sportkutya lesz-e vagy sem. Nálam is tiltólistás ez és én is határozottan rájuk szóltam, hogy ne tegyék! Megvan a rendszer az étkezésében és azt lesz szíves mindenki betartani. Ne akarjunk már rosszat annak akit szeretünk!
2020. jún. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
18:33 Persze, ez természetes :D Azt akartam ezzel kiemelni, hogy "ingyen" kaja nincs is nálunk.
2020. jún. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Zárd el akkor, amikor esztek, ennél jobbat nem tudok. A saját szüleimből kiindulva viszont ez sajnos nem fog változni addig, amíg külön nem költözöl. Ha nem előtted etetik, akkor titokban fogják.
2020. júl. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
46%

A kutya nem disznó, hogy moslékot egyen. Ételmaradékokkal és fűszeres ételekkel fajtiszta kutyát (inkább semmilyen kutyát) ne etess! A szüleidnek mondd meg, hogy ha nem akarnak sokszázezret költeni majd arra, hogy a kutya gyomrát kezeljék a jövőben, fejezzék be. Leszoktatni úgy lehet, hogy vagy más helyiségbe zárod, vagy mekötöd távolabb az asztaltól és mondod neki, hogy nem szabad. Össze fogja körni azt, hogy nem szabad, azzal, hogy nem kap kaját.

De a legjobb lenne ha a kutyát nem engednétek be a házba. Pláne nem oda, ahol étkeztek

2020. júl. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

“De a legjobb lenne ha a kutyát nem engednétek be a házba“


A yorki egy szoba kutya, kimondottan lakásban tartandó.

A többivel egyetértek.

2020. júl. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
24%

9. Nem kötekedésképp, de volt yorkim és egyáltalán nem engedtem be, mégis 12 évet élt, teljes egészségben, semmi gond nélkül.

De persze mindenki úgy csinálja, ahogy akarja, ez csak egy meglátás volt. Ami pedig az etetést illeti, remélem hasznos lesz a tanács

2020. júl. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!