Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Inkontinens kutyával nálatok...

Inkontinens kutyával nálatok mi vált be?

Figyelt kérdés

2 éves szuka kutyám van, 1 éves korában ivartalanítottuk még az első tüzelése előtt, rá 5-6 hónappal kezdődött és már az elejétől fogva elég durván, nemcsak pár csepp, hanem alvás közben az egészet elengedi :(

Volt vizeletvizsgálat és teljes vérkép, mindkettő azt mutatta, hogy teljesen egészséges, tehát ez alapján mondta a doki, hogy hormonális a probléma. Egy ideje propalin szirupot kap, ami hónapokig be is vált, de most megint naponta többször is bepisil, annak ellenére is, hogy kapja a propalint. Kezdek nagyon kétségbe esni, egyre kilátástalanabbnak tűnik ez a helyzet, ezért kérdezem, hogy hátha valakinek van erre valamilyen élhető megoldása. Pelenkázni ebben az iszonyú hőségben nem szeretném, de ez így meg nem állapot, jó lenne, ha lehetne valamivel kezelni ezt, ha már meggyógyítani nem lehet.



2020. júl. 1. 17:12
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

Sajnos csak pelussal megoldható. Ágyakat, stb. pedig jó nedvszívó törölközőkkel/ágytakaróval leteríteni. Ha parkettátok van, simán felmosható + fertőtlenítés.

Wegera Görgy - keress rá, ő ilyen kutyusokkal él együtt.

2020. júl. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%

Miért a gazdit hibáztatjátok?! Ha ivartalanít, az a baj, ha nem akkor meg az.

A felesleges szaporulattal csak azt támogatjátok, hogy minél több kutya utcára kerüljön.

Vagy egészségügyi ok miatt is műthetik ezzel.

Persze, ha egyedüli kutya egy panelban, tényleg felesleges.

De ezt a kérdező nem részletezte, így nem értem "már megint a gazda a hibás!" dolgot.

2020. júl. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Amiről írsz, az sajnos nem gyógyítható. A kutya fiatal életkora miatt ezt a problémát kicsit furcsának találom.

Az én kutyám is első tüzelése előtt ivartalanított szuka kutya, mára 12 éves. Az általad vázolt probléma nálunk kb. 2 éve jelentkezett először. A doki elmondta, hogy igen, ivartalanított szuka kutyáknál ez a probléma előfordul. Írt neki egy gyógyszert, (OVESTIN 1 mg. tabletta, humán gyógyszer), melyből rendelése szerint előző időszakban úgy emlékszem talán 2 db-ot szedtünk, majd folyamatosan csökkentette az adagot. Jelenleg naponta 1/2 tablettát szedünk, fenntartó adagként. A véletlen vizeletvesztési probléma teljes mértékben megszűnt.

2020. júl. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#2 köszönöm, hogy kiállsz értünk, de sajnos pont beletrafáltál, egyedüli panel kutya, a mentségem csak annyi, hogy első kutyám és MINDENKI az ivartalanítás mellett érvelt, a doki (később lehetséges eü. problémákra hivatkozva), a kutyasulis oktatók és csoporttársak, de még a tenyésztő is azt mondta, hogy ha nem akarom kiállításokra vinni, később pároztatni, akkor felesleges ivarosan hagyni, ijesztgettek gennyes méhgyulladással, álvemhességgel, emlődaganattal, szóval tényleg azt gondoltam, hogy ez a legjobb döntés. Jó hírű dokinál csináltuk, akinél a tenyésztő is műttetni szokta a tenyésztésből kivont kutyáit, gondolhatjátok, hogy nem azért fizettem ki egy 60ezres műtétet, mert ki akartam szúrni a kutyával. Most meg már utólag bánhatom... :(

#3 köszönöm a javaslatot, erre a gyógyszerre mindenképp rákérdezek a dokinál. Tudom, hogy nem gyógyítható, de abban bízok, hogy kezelhető, tehát, hogy életen át tartó gyógyszerezéssel legalább a véletlen vizeletvesztési probléma megszüntethető, ezért is érdekelt, hogy hátha valakinek van még valamilyen tapasztalata ezzel kapcsolatban. Írtad, hogy furcsa, hogy ilyen fiatalon jelentkezett már ez, szerinted érdemes lenne még valamilyen vizsgálatot csináltatni, hátha mégsem hormonális eredetű? Mint írtam vizelet és vérvizsgálat volt, de lehet lenne értelme ezeket újra csinálni vagy esetleg egy vese uh-ból több minden kiderülhet? Érdemes ennek még utánamenni? Nálatok milyen vizsgálatok előzték meg a gyógyszer felírását?

Mindenkinek köszönöm a hasznos segítséget :)

2020. júl. 1. 21:11
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Ja, és én voltam az 1. válaszoló.

Annyit írtam, hogy én sosem ajánlom az ok nélküli ivartalanítást. Már ez is baj???

2020. júl. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

Hasi ultrahang vizsgálat + vérvizsgálat előzte meg a gyógyszer felírását. De ez nem veseprobléma, hanem hormonális eredetű. Nekem a doktor úgy magyarázta el, hogy a kutyáknál ez olyan, mint az embereknél. Idősödő nőket sokkal nagyobb százalékban érinti az inkontinencia probléma, mint férfiakat. Ösztrogén hiánya, illetve csökkenése a szervezetben. És ez a vizelet visszatartásra, a húgyhólyagra van valamiféle hatással. Ezt pótolja az Ovestin tabletta. A kutyád betegségén életkorát tekintve azért csodálkoztam el, mert az ő korában attól, hogy ivartalan, de a petefészkeket meghagyták, úgy az ösztrogénnek még termelődnie kellene. Bár nem tudom. Nem vagyok orvos. Lehet, hogy fajtától, mérettől is függ? Az én kutyám ír szetter, a méhét eltávolították, de a petefészkeit meghagyták. Felnőtt korától kezdve 26 kg, és ezt a súlyt tartjuk.

Beszéld át ezt az egészet a dokival!

2020. júl. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vagy keress egy másik orvost, általában bejön, új infókat tudnak adni.
2020. júl. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én a mosható kutyapelenkát ajánlom, a mosható gyerek pelenka is hűvösebb mint az eldobható ráadásul költséghatékony. A kutyám nem hord pelenkát de így is vizezem a bundáját nyáron hogy ne legyen melege, ezt pelenka mellett is lehet.

AliExpressen nagyon jó áron lehet kapni ezeket pl [link]

2020. júl. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!