Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek kutyafajtáknak tiltanád...

Melyek kutyafajtáknak tiltanád be a tenyésztését? Indokkal.

Figyelt kérdés
2020. júl. 2. 14:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
84%

Pekingi. Mert egy járni alig képes szuszogó szőrgombóc. Annyi szőre van, hogy az már az élet minőségét befolyásolja. Nyomott orra sem előny, de a szőrtömeg nélkül legalább normálisan mozogni tudna.


(ismerek jó pár nyomott orrú kutyát, soknak egy hangja sincs, másik meg olyan, mint egy gőzgép. Amelyik kutya szuszog, röfög minden megerőltetés nélkül, azt szerintem etikátlan tovább tenyészteni)

2020. júl. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
21%
Vannak ezek a nagyon pici patkány méretű kutyák. Nem tartom normálisnak hogy ekkorák. Főleg hogy a tenyésztők még pénzt is kérnek érte. Ezt az állatokkal való kereskedést se tartom normálisnak.
2020. júl. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
21%

Egyiket se...

Még azokból a "beteges" fajtákból is van normális rendészet, melyeket ma nagyon divatos szidni.

2020. júl. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
72%
Egyiket se. Sok fajtát az emberek rontanak el mint pl: pittbul
2020. júl. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
93%

Az elsővel értek egyet:


Amelyik kutya szuszog, röfög minden megerőltetés nélkül, azt szerintem etikátlan tovább tenyészteni.

2020. júl. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
79%
A nyomott orrú kutyákat, akiknek gond van a légzésükkel emiatt.
2020. júl. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
77%

Egyiket sem tiltanám be kategorikusan, inkább... valami olyasmit szorgalmaznék, ahol ellenőrzik a tenyésztett állatok életminőségét. Azokat az egyedeket nem engedném tenyészteni, akiknek láthatóan nehezükre esik normál életet élni. ezeket a nagyon túlzó trendeket kellene elnyomni valahogy.

Nyilván ez nem egszerű dolog, nem vagyok szakértő, sem törvényhozó, de abban nem hiszek, hogy innentől teljesen betiltjuk az x fajtát.

2020. júl. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
80%

Egyik kutyafajtát sem kell betiltani (főleg, hogy még több fordulna szaporítóhoz), viszont az időnként rövid orrú, korlátozott légutú, szuszogó fajták tenyésztését jó lenne minél előbb drasztikusan szabályozni.


Ez alatt azt értem, amit az első is írt: "ismerek jó pár nyomott orrú kutyát, soknak egy hangja sincs, másik meg olyan, mint egy gőzgép"


Mopszom van, tizenkét éves és soha semmi ilyesmi baja nem volt, tiszta a légzése, de tény, hogy ez sajnos nem univerzális standard a fajtának.

2020. júl. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
67%

Amelyikeknek ez fajtabetegsége, azokat szerintem nem lenne szabad tenyészteni. Megelőzni nem lehet, az egész életük szenvedés pár éves koruktól. Oké, cukik, meg minden, de a kutyának meg élete legnagyobb részében nem jó.

[link]

2020. júl. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
91%

Lemaradt egy szó, így értelmetlen.

(főleg, hogy még több laikus fordulna szaporítóhoz)*

Nyolcas voltam.

2020. júl. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!