Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Elajándékozás?

Mit tegyek? Elajándékozás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nos, a helyzet az hogy van 2 ivaros kan kutyusunk az egyik közép- a másik nagytestű kutyus. Álom kutyusok alapvetően, DE 10 hetes állapotos vagyok és szó sem volt arról, hogy megválnánk Tőlük emiatt, magam is elítéltem az ilyen dolgot, viszont elkezdtek sokkal-sokkal másképp viselkedni. Millió darabra szedtek egy bőr fotelt -anyagi oldalát nem tekintve-, fosztogatják az ételt a hűtőből de csak azt amit én eszek (sajtok, erős paprika), már elbarikádoztuk az élelmet (Persze kapnak enni minden nap), de akkor is mindent félre lökve megeszik, besza*nak behugy*znak..mondhatni “elfelejtettek” szobatiszták lenni, ingerültek, séták alatt feszültek. Nem tudom mit tegyek. Nagyon aggódunk párommal, az utolsó utáni opciónk lenne az elajándékozásuk, hiszen MI szerettük volna Őket.. nem tudom mit kellene tennem. Nem változott a napi rutinjuk, a séta is annyi amennyi a megszokott, a játék is és a szeretet is. Próbáltam hangos szavakkal és halkan büntetni is Őket, de semmi nem hat. Azért írtam az én szögemből mert a Párom mindig utánam ér haza és Ő nem szembesül ezekkel a dolgokkal.. ez az én “ajándékom”. Ingerült vagyok ezektől a dolgoktól és már a buszon is elkezdek stresszelni hazafele, hogy megint mi vár itthon. Egyébként a dolgaimat is rongálják, mint pl: tamponok,betétek,hajfesték (egyiket sem használom már ugyan, de elég zavaró mert kipécézve érzem magam). Segítsetek kérlek, mit tennétek?!



2020. júl. 3. 18:14
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Szia!


Mindenképpen keressetek fel egy trénert a környéken,mert ez összetett problémának tűnik. Ha nem ismertek, kérjetek tanácsot / ajánlást a legközelebbi kutyaiskolánál.


Ivartalanítás is segít. Le vannak mozgatva? Agyilag lefárasztjátok őket? Valószínű ez megoldaná a problémát.

2020. júl. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Az elsőhöz hasonlóan én is trénert javasolnék. Egy hozzáértő külső szemlélő sokkal több mindent észrevesz.

Kitartást! :)

2020. júl. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

Ivartalanítás mindenképpen javasolt, ha el is ajándékoznátok őket, akkor meg plána.

Először is, mennyi idősek a kutyák? A leírt dolgok sok mindenre utalhatnak, például unalom, nem elég agyi és/vagy fizikai fárasztás, falkasorrend, rangsor megbomlása, illetve kamaszkor (ha annyi idősek), de akár arra is, hogy a te lelkiállapotod változott meg, tudat alatt elbizonytalanodtál, és ők ettől szorongani kezdtek, ezért rombolni kezdtek, ha egyedül maradnak.

Biztos, hogy megoldható a probléma, "csak" a kiváltó okot kell megtalálni, és azt kezelni, helyretenni az agyukat.

Szobakennel beszerzését és abba fokozatos szoktatást javaslok, lehessen őket bezárni nyugodt állapotban, bár ez a problémát önmagában nem oldja meg, de addig is segít csökkenteni a rombolást.

Ami biztos, hogy rá kell erősíteni a falkasorrendre, őket legalulra helyezni. Ha ez sikerül, azzal oldódik bennük a stressz is.

Ha megoldható, mindenképpen kellene egy házhoz is kijáró, hozzáértő kutyakiképző, aki látva a kutyákat és titeket, téged, sok mindenre rá tud jönni és tud segíteni.

2020. júl. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

#1 írta az ivartalanítást. Bizony akár "fiú", akár "lány" kutyákról van szó az ivartalanítás egészségi szempontból is hasznos. (Pláne két ivaros fiú kutya esetében!)

Hány évesek a kutyusok?

A kutyák nagyon féltékenyek tudnak lenni! "Irigy kutya" - milyen remek szólás!

Érzik, hogy nagy változás fog történni az életetekben, ezzel az ő életükben is.

Sok mozgás, játék, ivartalanítás és minden újra rendben lesz. Persze, nagy türelem és kitartás kell hozzá.

De, ha úgy döntötök, hogy elajándékozzátok, lehetőleg együtt a kettőt.

Új család nagy törés minden állat számára, különösen úgy, ha eddig ők voltak középpontban.

Egy kismama mindig érzékenyebb, és egyre jobban a születendő babácskára koncentrál, ami természetes és érthető.

A kutyik is nagyon érzékeny, érző élőlények.

Sok sikert, jó egészséget és kitartást!

2020. júl. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem érzik hogy kismama van,talán féltékenyek és így próbálják felhívni magukra a figyelmet.Ezzel nem azt írom hogy nem foglalkoztok velük,de talán olyanok mint a gyerekek a kistesó érkezésekor.Szorítok hogy sikerüljön megoldani a helyzetet és előre is boldog babázást. 🙂
2020. júl. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
13%

A kutyak lesznek a gyerek dadusai. A jatszotarsai.


Egy trenert hivj fel teljesitmeny es sikerdijra.

Meg tudja oldani gyorsan.


Ha a gyerek rossz lesz,ot is elajandekozod??? Vagy a nagyszuloket elasatod,mert idegesitoek??


Epp eleg sorscsapas a gyerek,a kutyakat ne hagyd el.

2020. júl. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%
Soha nem tudnék megválni a kutyáimtól, akármilyen rosszak is. Kutyaiskola meg kiképző segíthet. A gyereked is majd fog a jövőben olyat tenni, amiért megfordul a fejedben majd mérgesen, ugyan miért is kellett neked gyerek. De nem fogod lepasszolni másnak. A kutyák is a családod tagjai, szerintem próbáld megoldani, lepasszolás helyett. Ezért van ennyi kutya a menhelyeken, mert az emberek megszokták hogy az “csak egy kutya” és belefáradtak. Hàt ez nem így működik.
2020. júl. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%
Utolsó soha? SOHA? Biztos? Ha a gyermekedet szétkapják akkor sem? Soha ne mond, hogy soha.
2020. júl. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
64%
En is gyerek melle valasztottam az amstaffot. Ha megszuletik a gyerek,addigra ket amstaffom lesz :)
2020. júl. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

6/9 Te valamit nagyon félre néztél ne haragudj. Szerintem kemény azt gondolni hogy akkor a Papa is menne a gödörbe (hozzá teszem sajnos már benne van :) ), de szíved joga a gondolataid.



Többieknek köszönöm a választ, mindenképpen keresünk akkor egy trénert, sulit, még eleve nagyon sok időnk van megfejteni a lelküket, csak már teljes kétségeim között írtam ide! :) további szép estét

2020. júl. 4. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!