Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam hozzá a...

Hogy szoktassam hozzá a kutyát a lépcsőkhöz?

Figyelt kérdés

Hamarosan szeretnék a vizslámmal utazni,és attól tartok,hogy majd nem akar felmenni,meg le az aluljárók és a metró állomás lépcsőin.(falusi kutya,nem lát sokszor lépcsőt)egyszer mikor még kisebb korában kutya kozmetikushoz vittem,és le akartam vezetni az alagsorba vezető lépcsőn,ahol a kozmetika volt,alig mert lemenni.

Hogy szoktassam hozzá a lépcsőzéshez?(akár itthon hogy próbáljam megalapozni,hogy majd ne legyen neki annyiraúj,és ha mégis berezelne ott,mit csináljak?)



2020. júl. 3. 21:25
 1/4 anonim ***** válasza:
39%

Nemtudom, pl. lépcsőzéssel?

Ezen kívül őszintén nem tudom, milyen választ vársz :D


Azt senki nem fogja javasolni, hogy állj le otthon lépcsőt betonozni poénból.

2020. júl. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha van olyan hely, ahol van lépcső a környéketeken ott gyakorolhattok, ha nincs, akkor egyrészről az utazás idején legyen nálad jó sok jutifalat, azzal tudod vezetni is magad mellett a lépcsőn, másrészt jutalmazni a lépcsőzést. Egyébként a jutifalatot arra az esetre is javaslom, ha találtok helyet ahol tudtok gyakorolni, fontos, hogy jó élmény legyen neki, kösd össze jutalommal.

Emellett próbáld meg új ingerekhez szoktatni, váratlan helyzetekhez, mert a városban, tömegközlekedésen rengeteg új dolog fogja érni, már csak attól is nagyon bestresszelhet. Ehhez bármilyen új szituáció jó lehet, a lényeg, hogy amennyire tudod próbáld meg fokozatosan szoktatni ezekhez.

A másik nagyon fontos dolog, hogy tömegközlekedésen kötelező a szájkosár, ehhez is szoktasd hozzá mielőtt utaznátok, ne ott érje újabb stresszként.

Illetve ez ki is van írva a legtöbb helyen, de azért leírom, a mozgólépcsőre semmiképp se engedd fel, szétvágja a kutya lábát, ha nincs lift a metrónál, akkor az egyik ellenőrt kérheted, hogy állítsa meg neked az egyik mozgólépcsőt, amin le tudod vinni.


Fontos, hogy te ne stresszelj, ne pánikolj, akkor se, ha esetleg a kutya lefagy, nem akar tovább menni, legyél nagyon türelmes, de határozott, nem kell könyörögni a kutyának, nyugtatgatni, mert azzal esetlegesen azt erősíted benne, hogy van oka az aggodalomra. Induljatok el előbb, hogy kényelmesen legyen időtök a "berezelésből" való kizökkentésre is.

2020. júl. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
78%

Legyen melletted masik lepcson jol kozlekedo kutya!!

Plusz jutfalat.


A kutyatol tobbet tanul es gyorsanban. A kutyaiskola is erre epul kb

2020. júl. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
a pofaszorítóhoz már hozzá van szoktatva,pont ezért vettem,egy másik kutya is lesz velünk,de ő is fél a lépcsőktől,tehát nem sokat segít.Hogy ne nyugtatgassam,meg ilyenek,ezeket tudom.Sajnos nincs a közelemben lépcső,pont ezért kértem segítséget.Jutifalat meg egy pánikoló,félő kutyánál sem feltétlen válik be,de persze mindenképp lesz nálam.
2020. júl. 4. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!