Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány hónapos kortól lehet...

Hány hónapos kortól lehet megfütdetni a kutyusokat?

Figyelt kérdés
Szeretnám megfürdetni a tibeti terrier kutyusomat (3 és fél hónapos) de nem tudom mikortól lehet... mi baja lehet ha korán fürdetem meg?
2010. aug. 2. 10:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Kölyökkutyáknak való samponnal már fürdetheted. De 2-3 havonta maximum, különben tönkremegy a bőre és zsíros lesz tőle a kutyus szőre.
2010. aug. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az rendben van hogy milyen gyakran kell, de hogy HÁNY HÓNAPOS KORTÓL LEHET ??? de köszi a választ
2010. aug. 2. 10:12
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem az a kérdés, hogy mikortól lehet, hanem, hogy van-e rá egyáltalán szükség? Miért akarod megfürdetni? Belehempergett valami olajos, büdös dologba, amit a víz nem mos le, paraziták kínozzák, vagy "csak" fürdetni szeretnéd? Ha nem indokolt, én biztos nem erőltetném a samponos fürdetést, de igazából semmilyen másikat sem.
2010. aug. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Most tök mindegy hogy mi történt! Csak azt szeretném megtudni mikortól lehet megfürdetni... Mert sokan azt mondják hogy várni kell... ezért szeretném megtudni meddig kell várni... Azt hoszem nem olyan nehéz egy értelmes választ mondani.
2010. aug. 2. 11:12
 5/8 anonim ***** válasza:
Mint az előbb is írtam, már nyugodtan megfürdetheted, de kizárólag kölyökkutyáknak készült lehetőleg jó minőségű és ne Bobi és társai samponnal. Embernek készülttel tilos, még babasamponnal is. Arra nagyon figyelj, hogy szemébe, szájába, fülébe ne menjen víz, a fejét csak óvatosan, sampon nélkül mosd. A lényeg hogy utána jó alaposan öblítsd le. A legjobb az ha egy gumiszőnyeget leterítesz a kádba, hogy ne csúszkáljon benne a kutya, tusolóval bevizezed, beledörzsölöd a szőrébe a sampont és utána alaposan leöblíted.
2010. aug. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ez így már jobban hangzik,.. sokat segítettél, és egyébhént még nem akartam megfürdetni, csak kíváncsi voltam hogy esetleg nem szabad mondjuk 6 hónapos korig

Köszi

2010. aug. 2. 11:48
 7/8 anonim ***** válasza:
Én a 7 hetes kiskutyákat is megszoktam fürdetni mielőtt elviszik őket. Mert mikor picik a kajába belemásznak és így nem adom oda senkiknek se koszosan, büdösen!:)
2010. aug. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
épp ez a baj... hogy amikor elhoztuk nem fürdették meg... (soha) és most kicsit "büdi"
2010. aug. 2. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!