Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elrontottam a behívást?

Elrontottam a behívást?

Figyelt kérdés
15hetes kutyám van. Kimentünk sétálni póráz nélkül. Amikor hívtam és nem jött, akkor látványosan hátat fordítottam neki, mondtam, hogy szia és elindultam az ellenkező irányba. persze akkor uzsgyi hozzám. na most már ott tartunk, hogy a hozzám vezényszó kevésbé működik mint a szia. a sziára odajön. A másik meg az, hogy ha játszik más kutyákkal vagy valami új szagot érez, meg sem hallja hogy szólok neki (mindegy hogy sziát mondok vagy hozzámot). Ilyenkor hogy tudnám visszahívni?
2010. aug. 2. 10:29
 1/4 anonim ***** válasza:

nálunk is a szia szia a varázs szó.

nálunk azért mert amikor hazaértem mindig üdvözöltem: sziaszia. és olyankor ugye boldog, és hozzám köti a dolgot...

na most ebből az lett hogy ha kint mondom neki hogy szia szia, akkor is egyből rohan hozzám.

inkább jöjjön vissza erre, mint semmire.

2010. aug. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ugyanez nálunk is :) észrevettem, hogy más hangsúllyal mondom a sziát mikor haza érek. és ha ezt hallja akkor sprintel hozzám. igazad van, legalább idejön :)
2010. aug. 2. 10:39
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Tök jól csináltad, egyelőre ne is vezényszóval akard hívni, sokkal jobb jelzés, hogy hátat fordítasz és elindulsz. Azt is próbálgathatod, hogy nem is szólsz semmit, csak elindulsz (persze, csak ha biztonságos helyen vagy). Eleinte ne várd, hogy simán a gyerére jöjjön, sokkal hatékonyabb, ha a gyere után azonnal indulsz. Tudni fogja, hogyha ez a szó elhangzik, akkor te mész, és veled fog tartani. Ha nem figyel rád, akkor pedig sprint az ellenkező irányba! Amikor odaér hozzád ér, akkor mindig nagyon-nagyon dícsérd meg, tolj az arcába jutalom falatot, és csapj hatalmas eltúlzott örömködést. Tök jó irányba haladsz, szokja csak meg, hogy neki kell rád figyelnie, és nem neked rá.


És amit nekem nem mondtak el időben, pedig sok kellemetlenséget megspórolhattam volna: ha olyan helyen vagytok, ahol nem nagyon lehet baja, ott veszítsd el időnként. Bújj el előle, és várd meg míg megijed, és keresni kezd, aztán várd ki, hogy megtaláljon. Ha sikerül, akkor hatalmas örömködés, dícséret. Ha nagyon ellenkező irányba indul, és úgy látod, hogy eltűnne, akkor szólj halkan, hogy gyere :)

2010. aug. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Van néhány alapszabály:

- sose kergesd a kutyát ha meg akarod fogni

- ha nem jön oda, akkor az ellenkező irányba kezdj el futni

- ha elengeded akkor ne csak a séta végén tedd rá a pórázt hanem közben is sokszor hívd be, tedd rá, majd engedd el - ha csak a végén fogod meg, könnyen kialakul h akkor nem megy oda hozzád, mert tudni fogja h akkor van vége a sétának

- sokszor játssz olyat vele (csakis biztonságos helyen (lehetőleg nem elkerítetten) - pl. erdő, mező, hatalmas park ahol nincsenek autók), h amíg ő mást csinál elbújsz -> a kutyában minél fiatalabb korban el kell kezdeni tudatosítani, h neki kell vigyáznia arra h el ne hagyjon téged és nem te vigyázol rá.

- szintén sokszor csináld séta közben, h hívod a nevén, amikor látod h felvette veled a kontaktot, elkezdesz rohanni a másik irányba és közben hívod majd iszonyatosan megdícséred

- legyen egy konkrét parancs a behívásra és az ne a neve legyen! Ez olyan parancs amire azonnal, hezitálás nélkül jönnie kell!

- ha nem jön, akkor SOSE hívd többször, menj oda és fogd meg!

- olyan helyzetben sose add ki a behívás parancsot amikor nem vagy benne biztos, h végre tudod hajtatni a kutyával - pl. heves játékban van más kutyákkal - ha mégis hívod és nem jön, akkor csak azt erősíted benne, h "anya hívhat, akár többször is, nem kell mennem ha nem akarok"


Nagyjából ennyi. Ha ezeket betartod, akkor nagyon nem cseszheted el. A lényeg, ne féld elengedni! És tanulja meg, neki kell vigyáznia arra h te ne veszítsd el!

2010. aug. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!