Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja a kiskutyámnak?

Mi baja a kiskutyámnak?

Figyelt kérdés
A 6 éves yorkie kiskutyám mostanában, nehezen jár, sántít és semmiből semmi összecsuklik. Viszont, nem mindig, hanem bizonyos időközönként, amúgy szaladgál, játszik, jó az étvágya stb. Viszont ez nagyon aggaszt. Az állatorvosunk szerint semmi baja, csak ,,kényes,, viszont látom, hogy valami van, mert eddig nem csinálta ezeket. Időpontot kértünk neki egy másik állatorvoshoz, de csak két hét múlva lehet menni.

2020. júl. 5. 10:54
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
patella/diszplázia/porckorongsérv előjele is lehet. Kényességből még nem igen láttam kutyát összecsuklani.
2020. júl. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Minél gyorsabban keress egy másik dokit, ez egy idióta.


Én a helyedben felkeresnék egy ortopéd orvost, és leszűretném a lábait.

2020. júl. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Nem szabad hogy ugráljon! Se lépcsőn, agyon stb amire fel tud ugrani! Kutyusunknak is ez lett a veszte , szegényt évente kell oltani vinni kúraszerűen annyira tönkre ment az ízülete. Jó neki kb 11 éves volt mikor először kijött akkor csak húzni tudta magát de mikor nagyon lassan megy és latom rajta hogy a pisileshez se emeli fel a lábat akkor menni kell dokihoz:( már 15 éves de meg mindig nagyon aktív ugralna mindenhova de nem szabad! Főleg az ilyen pici kutyáknak !
2020. júl. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
Szokásos túltenyésztés mellékhatás. Porckorongsérv, gerinc-degeberáció, stb. Az élet szenvedés lesz neki innentől. Normális állatorvos, gyógyszerek, műtétek sorozata.
2020. júl. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%

El kell vinni egy röntgenre, nézzék meg a csípőjét és a gerincét. Nem biztos hogy műteni kell, ha csak valami porckopásos történet akkor arra vannak porcképző gyógyszer, ha valami csigolya elmozdult és nyom valamit akkor arra is lehet neki gyulladáscsökkentőt adni amitől jobb lesz és picit helyre billen a csigolya.


Ha már egy kutya magától összecsuklik akkor biztos nagy fájdalmai vannak, tudni kell hogy a kutyák akkora fájdalmat képesek napi szinten elviselni amekkorába mi emberek már beledöglenénk, úgyhogy nézesd meg szerintem. Ha valami csípő probléma akkor annak a legbiztosabb jele hogy azt látod hogy mintha elfogyna az izomzat a fenekéről, combjairól (ugyanis fáj a kutyának és nem terheli a hátső lábait).


De ezek alapján amit leírtál sajnos én vagy valami csípő rendellenességre vagy a CEC-re gyanakszom.

2020. júl. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon pici korában hoztuk el a menhelyről, az előző ,,családja,, kidobta őt és a másik 4 testvérét a kukába, sajnos csak ketten maradtak életben. Persze, megadtunk neki minden szükséges orvosi ellátást, viszont szerintem ez is hatással lehet rá,kitudja, hogy dobálták a picikémet,mikor megszületett. Tudjuk, hogy nem szabad neki ugrálnia, nem is engedjük neki, viszont képes ,,túlpörögni,, néha és olyankor meg sem lehet állítani. A túltenyésztésről ő nem tehet, én ameddig tehetem mindent megadok neki, hogy ne szenvedjen, vagy enyhítsem azt.
2020. júl. 5. 11:51
 7/8 A kérdező kommentje:
Holnap reggel elviszem a legközelebbi sürgősségire, bár 4 órára van tőlünk, szegénykémnek valahogy ki kell bírni az utat. Köszönöm a segítséget!
2020. júl. 5. 11:54
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha nem rosszabbodik az állapota akkor nem kell sürgősségire vinni, pár nap vagy egy hét alatt (ha valami csípő, vagy gerinc-probléma) ha külső behatás nem éri akkor nem tud annyit romlani az állapota hogy indokolt legyen. Figyelj arra amit a többiek írtak, ne ugráljon, ne lépcsőzzön, ne rohanjon ész nélkül. Inkább jó orvoshoz vidd, mint gyorsan valahova. Ha tudod (és megengedheted), az Állatorvosi Egyetemnél nagyon jobbat nem találsz. Itt Budapest környékén tudok még ajánlani jó dokit, megsúgom a röntgenhez se kell elaltatni az állatot (habár 10ből 9 dokinak ez a legegyszerűbb úgyhogy abstart bebódítja).
2020. júl. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!