Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Marshmellow Dream ausztrál...

Marshmellow Dream ausztrál juhászkutya kennelről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

2020. júl. 11. 05:19
 1/4 anonim ***** válasza:
21%
A google-ban benne van: [link]
2020. júl. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Itt csak az ausztráljuhászról van szó a kennelről nincs.
2020. júl. 13. 11:02
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól látom elég új a kennel, most áprilisban született az A alom.

Kicsit furcsa, hogy nincs saját honlapjuk, csak facebookon és wuuff-on találtam meg őket, de ez önmagában még nem sokat jelent. Ami számomra kicsit rémisztő az a wuuff-os leírás: "Nem tudod meglátogatni kennelemet? Megértem, nincs mindig lehetőség személyesen megnézni a kiskutyát vásárlás előtt, különösen ha messze élsz. Ezért is használd a kényelmes fizetés lehetőségét a Wuuff-on." Sosem láttam még olyat, hogy egy tenyésztő arra biztatna, hogy látatlanban vásárolj kutyát, főleg, hogy azért Kazincbarcika nem is a világvége, Budapesttől 2-3 óra, ennyi utazást szerintem mindenképp meg kell érjen az, hogy kiválaszthasd azt a társat, akivel 10-15 éven át megosztanád az életed. Persze van amikor egy tenyésztő vérfrissítés céljából távoli külföldi országból vesz kutyát és nem utazik ki többször, hogy megnézze a kölyköket, de akkor olyan kennelt választ, ahol az eredmények magukért beszélnek és meggyőződik róla, hogy onnan egészen biztosan jó kutyát fog kapni, de ez azért nem az a helyzet, ahhoz még nincs elég alom, hogy relevánsan meg lehessen ítélni, hogy ő milyen kutyákat is tenyészt. De tegyük fel, hogy te elmész, személyesen megnézed a szülőket, kölyköket, akár többször is, kiválaszthatod neked melyik kutyus tetszik a legjobban, akkor is furcsa, hogy ilyet egy tenyésztő leír, mert ennek így nagyon haszonszerzés szaga van, mintha csak az érdekelné, hogy valaki megvegye a kutyáit, tök mindegy, hogy ki, milyen célra, mennyire hozzá passzoló kölyköt, csak vigye jó sok pénzért, ami nyilván távol áll egy elhivatott, lelkiismeretes tenyésztő hozzáállásától.

Az is furcsa, hogy a szuka kutyájának se kiállítási eredményeit, se munka eredményeit nem tünteti fel sem wuuff-on, sem az alombejelentő képen (bár utóbbin a kannak sincsenek fent).

Ami pozitív az leginkább maga a fedező kan, szerintem a legjobb hazai ausztrál juhászkutya kennel a Tanmark's, ők nem ezeket az itthon népszerű, brutálisan zömök, rövid lábú "kis medvéket" tenyésztik, sokkal agilisebb, egészségesebb külsejű kutyáik vannak, ráadásul ennek a kutyának van obedinece és terelőkutya képességvizsgája is, tehát valószínűleg jó idegrendszerű, jó ösztönű, munkára alkalmas kutya.

Egyébként a szuka kutya is jól néz ki, ő sem a zömök, töpörödött medve típusú aussie, szép hosszú lábai vannak, jó a testfelépítése így a képek alapján, csak nála hiányolom kicsit az eredményeket, mind show, mind munka tekintetében, hiszen az ausztrál juhász mégiscsak munkakutya, ha valaki ezt a fajtát választja valószínűleg azért vannak vele komolyabb sportcéljai, szeretné, ha könnyen és gyorsan tanulna a kutya, jól motiválható lenne, ennek pedig feltétele, hogy a szülők is ilyen típusú kutyák legyenek, ami meg csak munkaeredményekkel mérhető.


Én amúgy hazai ausztrál juhász kenneleknél mindig azt nézem először, hogy mennyire agilisek a kutyák, mert ha megnézed a jó külföldi aussie-k sem zömökek, itthon meg nagyon sok tenyésztő ebbe az irányba megy inkább, ami egyébként küllem vonalon más fajtáknál is általánosan megfigyelhető, a legyen minél nagyobb, minél fluffybb szőrű, minél robusztusabb fejű és alkatú mentalitás, mert kiállításokon általában az ilyen kiállású kutyákat nyeretik, de szerintem az ausztrál juhász egy nagyon sokoldalú munkakutya, nem kéne ezeket a kiváló képességeit alárendelni a küllemnek, míg végül egy nehezen mozgó, óriás medve lesz belőle. Ezen a "szűrőn" egyébként ez a kennel nekem átment, viszont a szuka eredményeit tényleg nagyon hiányolom, illetve a tenyésztőnek az a leírása is felvet néhány kérdést szerintem.

2020. aug. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
3# Huh köszönöm ezt a hosszú válasz gondolom nem 10 perc volt megírni. Szerinted még milyen a Walk of Fame Aussies Ausztrál Juhászkutya kennel?
2020. aug. 23. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!