Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehetne tenni?

Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Egy társasházban lakom.

Ahogy bemegyek a földszinti erkélyről kiszalad egy kis termetű kutya.

Megharapni nem mer,ha elkezdek menni akkor vissza megy ahonnan jött..

Ez még a kisebbik baj,de amikor reggelnte megyek ki akkor nem is számítok rá,és kiszalad,ugat, morog, legszívesebben bele rúgnék egy olyat,hogy ott marad.


Mit kéne tennem?

Azt még elfelejtettem leírni, hogy amikor így "támad" akkor a gazdája mondja hogy "rossz kutya,azonnal bemenni" de nem meglepően szarik rá.

Ráadásul mi van akkor ha valaki nem is tudja hogy ott van..

Én személy szerint abban bízom h majd mi normális lakok összefogunk és jó helyre tesszük ezeket a kedves lakókat.


Mit lehetne még tenni?

Nektek mi a véleményetek erről?



2020. júl. 11. 13:00
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
*ha elkezdek felé menni,akkor a helyére fut
2020. júl. 11. 13:08
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A tulajdonosnak kötelessége az állatát a tulajdon belül tartani. Ha a saját erkélyéről a kutya rendszeresen kimegy a közös területre, akkor ez jogszabályellenes, amivel kapcsolatban talán a jegyzőnél lehetne első körben panaszt tenni (feltételezem, a "kérem, akadályozza meg, hogy a kutyája szabadon glasszáljon" részen a gazdával már túl vagytok)
2020. júl. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
31%
Bele kell rúgni egyet. Máshogy nem fogja megtanulni.
2020. júl. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
16%
Jól értem, hogy amúgy nem bánt, nem megy oda hozzád, csak szimplán ott van? Ha nem bánt senkit, akkor miért zavar ennyire?
2020. júl. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
25%

Komolyan zavar egy idetlenkedo kiskutya? Vagy csak az a tipikus kotozkodo figura vagy? Nem lehetne olyan 'elegansan', hogy sz@rsz ra?


Belerugni? Ez jutott eszedbe mint megoldas? Osszefogni a lakokkal? Inkabb keress fel egy agyturkaszt, mert baj van a fejeddel!

2020. júl. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
47%
Majd ha téged megharap egy ilyen kis görcs, akkor megnézem, mit fogsz csinálni, te hülye.
2020. júl. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
31%

"Majd ha téged megharap egy ilyen kis görcs, akkor megnézem, mit fogsz csinálni, te hülye."


Allatokkal suttogo vagyok :) ... kepzeld el, engem meg a vaddiszno sem tamad meg az erdoben. Igy is lehet elni! Meg ugy is, hogy agyonrugom a szomszed neni csivavajat. Szerencsere masok vagyunk!

2020. júl. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A gyk állatok kategóriájába nagyon pc megfogalmazás kell, hogy a lényegre koncentráljanak a válaszolók és valamennyire objektíven értékeljék a leírt helyzetet. Mert ha azt írtad volna, hogy félsz, hogy Fifikét megmérgezik mert állandóan kijár a gangra, akkor már rég azért küldtek volna el melegebb éghajlatra, mert miazhogy-kijár-a-kutyád.


2-es gyönyörűen leírta, hogy milyen törvény vonatkozik az esetre! Képekkel bizonyítva mehet a feljelentés a gazdiról, hogy nem képes teljesíteni az állattartói kötelezettségét.


Kutyatartóként sem én, sem a kutyám nem fedezte fel a spanyolviasz, nem állunk a törvények felett, nem vagyunk sem szentek sem sérthetetlenek. Az állattartói törvényeket be kell tartani, akkor is ha 5, 10, vagy 50 kilós a kutyám. Aki tart a kutyáktól, az a legkisebbtől is meg fog riadni, pláne egy kisgyerek. Meg úgy alapvetően, a kutyának sem biztonságos csavarogni. Mert ha egy kicsit messzebb csavarog és a felét elkapja a busz, akkor majd lehet rá pénzt kuncsorogni az interneten, hogy a maradék életét élje le két lábon és két keréken...

2020. júl. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#2

Igazából a többi lakó beszélt már velük de szarnak az egészre.

Múltkor is láttam hogy rárakták a pórászt de húzta maga után 😂😂😂

Nem értem hogy miért tartanak kutyát ha arra nem képesek hogy megneveljék mert nagyon látszik hogy nem foglalkoznak vele


#3 ennyi :D


#4

Tulajdonképpen nem bánt csak amikor ott vagyok a "közelében" akkor ugatva jön utánam,van úgy,hogy már a lépcsőnél vagyok ami vagy 13 méter biztos van és még mindig jön utánam,ilyenkor ránézek vagy elkezdem kergetni :D


Csak az zavar hogy rohadtul nincs megnevelve és ez egy társas ház ott pedig ne kergessen meg senkit mert ez nem normális.



#5

Igen zavar nem csak engem.


Mert ha pl sötét van és nem is látom csak azt hallom hogy ugat az elég rossz érzés.

És mi van akkor ha valami idős ember úgy bepánikol tőle ,hogy leáll a szíve?!

"Vagy csak az a tipikus kotozkodo figura vagy?"

Nem,ha egy normális kutya lenne,akkor semmi baj nem lenne,de nehogy már egy kutya "uralja" a helyet.


"Nem lehetne hogy szarsz ra?"

Nem,mert zavar, de rohadtul

"Belerugni ez jutott eszedbe mint megoldás?"

Nyilván nem ez lenne a megoldás de néha olyan ideges leszek hogy legszívesebben belerúgnék.


"Osszefogni a lakokkal?"

Miért?

Ezzel mi a baj?

Ha másokat is zavar,akkor nem vagyok egyedül ezzel a problémával.



"Inkább keress fel egy agyturkaszt"


Ja értem..

Te egy ilyen ember vagy aki egy kérdésből megtudja ítélni,hogy mi a helyzet.


Azért megnézném te mit csinálnál a helyembe.


#6

Ezt remélem az #5 nem írtad :D


#7

"Engem még egy vaddisznó sem támad meg"


És?

Ez mégis kit érdekel?

Ki kérdezett?!


#8

Végre egy értelmes ember :)


Azt még elfelejtettem,hogy ha kiülök az erkélyre akkor is morog pedig a 3. Emeleten lakom :/

2020. júl. 11. 15:34
 10/15 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem vigyel neki vmi hust es add oda. Meg fog szeretni. Nem fog morogni.


Ha nem megy oda,nem fog megharapni. Mar haraport meg 10 kg-os kutya: a bokam gorkorizasnal es nem fajt. A gazdai szedtek le rolam :D Azota se felek a kutyaktol. Ne aggodj a kutya miatt.

2020. júl. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!