Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az 5000.-ik ilyen kérdés:...

Az 5000.-ik ilyen kérdés: milyen kutya illik hozzám?

Figyelt kérdés

Diák vagyok, van napi min.3 órám kutyára. 6-7 néha 8 órát is egyedül lenne. Már van tapasztalatom kutya tanítással, szóval könnyen idomítható, okosabb fajtát szeretnék. A szőre nem számít, szívesen kefélem át a bundáját akár minden nap, de nem ragszkodom a hosszú szőrhöz. Termete lehetőleg kisebb, max 20-25 kg-os legyen. Ha szobatiszta lesz 100%-osan, csak akkor jöhet be a lakásba, (valószínűleg kinti lesz :'( )ezért, hogy minnél több időt töltsek vele, mint családtaggal, a verandán fogok tanulni

A mozgás igénye közepes legyen, napi 2 óra séta lefárssza

A menhelyekre is benézek, kérlek azt ne írjátok


Tehát:

-közepes mozgásigény

-20-25 kg (térd alá ér)

-bírja az egyedüllétet

-tanítható

-bírja a kintlétet

-jámbor(bár ez neveléstől is függ)

-100 ft allatt legyen árban (általánosan)


Amik kizárva:

-Pitbull jellegűek (én imádom őket, de az anyám nem szereti)

-puli, palotapincsi, westie, meg az ilyenek (alias agresszív szatyorebek)

-uszkár (valamiért nem jönnek be :/)

-olyan kutyák, amik csonkítás álltal lesznek fajtajellegűek (pl.:dobberman)

-nagyon nyáladzók, légzési problémával rendelkezők (pl.:mopsz)

Huh, jó sok kritérium, de remélem tudtok segíteni



2020. júl. 11. 22:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Skót juhász esetleg?
2020. júl. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
15%
Napi 3 ora kutyara? Es meg csak diak vagy (ki tudja, hogy alakul az eleted) ... szerintem egyelore meg engedd el a kutyatemat.
2020. júl. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

2

Az a MINIMUM, amit a legforgalmasabb napon megengedhetek. Miután végeztem a kötelezettségeimmel (házimunka, tanulás, sport), utána 5-6 órát még vele foglalkozni

2020. júl. 11. 22:44
 4/14 anonim ***** válasza:
9%

Ertem en ... most igy gondolod ... de holnap szerelmes leszel, ha vege a sulinak elkezded az eletet ... a kutya meg ott lesz ... tizenegynehany evig.


Csak erre probaltam ravilagitani.

2020. júl. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
34%
100 Ft alatt legyen árban? Talán egy kutyás hűtőmágnes... :)
2020. júl. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%
Mudi, pumi.
2020. júl. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

5

Ohhhh elírtam 100 ezer 😅

A szeremről meg csak annyit, hogy a kettő nem zárja ki egymást. A kutya az családtag. Ahogyan anyámmal sem beszélek kevesebbet, csak mert pasim van, úgy a kutya is ugyanannyi törődést kap.

De a fő kérdés még mindig a kutya fajta, szóval kérlek arra válaszoljatok

(Tisztába vagyok a felelős kutyatartással, még nem döntöttem úgy, hogy 100%-ban készen állok, de jó lenne tudni, egyáltalán van-e számomra megfelelő eb)

2020. júl. 11. 23:23
 8/14 A kérdező kommentje:
A mudi a lista elejére kerül, az biztos! Köszi 6
2020. júl. 11. 23:31
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező én voltam egy mudi kennelben, ahonnan a kutyámat vásároltam. Az áruk 80e-nél kezdődik (A kanoknak aranykoszorús tenyésztőknél). A tenyésztővel azt beszéltem, hogy a napi 3 óra teljesen korrekt, főleg, ha hétvégente kutyasuliba is járunk. Amikor meg azt mondtam neki, hogy 9 órát egyedül van otthon akkor kb hülyének is nézett, hogy mások is annyit dolgoznak. !Viszont! ami ennek a fajtának az lapigényei közé tartozik az az, hogy minél többet legyen a gazdájával. Én így nagyon kevés tapasztalattal a hátam mögött azt mondanám róluk, hogyha a napi 2-3 óra aktív foglalkozás megvan és engeded, hogy a közeledben legyen, akkor nincs sok akadálya.
2020. júl. 12. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

9-es vagyok


Bocsi a kritériumokat csak most olvastam el. A mudinak magas a mozgás igénye és e mellé még tanítani is kell, hogy lefoglald az energiáit, vagy ha nem biztosan rombolni fog.

2020. júl. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!