Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valahol le van írva, hogy a...

Valahol le van írva, hogy a menhely területén csak pórázzal lehet a kutyával közlekedni?

Figyelt kérdés

Kerestem, de nem találtam.


Holnap megyünk kutyákkal a menhelyre (Rex), hogy az apám személyesen kérdezzen a kutyaiskoláról (főleg az egyik kutya miatt, ugyanis az előélete miatt még kissé nehéz eset). Nos, a kutyát akit onnan hoztunk el, azt mondta majd meglátjuk, hogy pórázon vagy anélkül. Leszögeztem apámnak, hogy pórázzal, felhoztam ezer okot, de azt mondta: majd meglátjuk. Ez nála burkolt "lexarom amit mondasz".


Én úgysem engedem, hogy anélkül legyen, de azért, ha van valahol leírva, sokat segítene. Ott ugranék be a tóba, hogy megegyenek a halak, ha az ott dolgozók ránk szólnának, hogy tessék pórázt tenni a kutyára.


2020. júl. 12. 14:13
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
Ezt aki fogad benneteket attól kell megkérdezni. Alapvetően nem lehet póráz nélkül sehová bemenni, apádnak igaza van, nem kell emiatt görcsölnöd. (Gondolom ő sem úgy képzeli, hogy elereszti a kutyát, és csak akkor teszi pórázra, ha rászólnak.)
2020. júl. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Ez annyira egyértelmű. Az ilyen ne fogadjon már örökbe kutyát.
2020. júl. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy a kutya figyelmét még simán eltereli a többi. Két nappal ezelőtt is, hat méterre ugatott egy kisebb kutya, apám szólt, hogy jöjjön, erre odafutott. Utána pórázra lett téve. Plusz, az egy dolog, hogy játékos, még nem tökéletesen behívható, de ott van az is, hogy a többi kutya, akiket sétáltatnak éppen, ne keltsen zavart, ne adj isten az egyik kutya fél, aztán emiatt nekiugrana, pedig a kutyám csak játszani akarna. Egyszerűen nem. Az már csak hab a tortán, hogy egy füves részre nem lehet menni, ahol kutyaiskolázni szoktak, és oda is simán menne.
2020. júl. 12. 14:34
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Töbi idegen kutya közé? Nem kérdés csak pórázzal.
2020. júl. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs törvényben, sem rendeletben rögzítve, hogy menhelyen kivűlről jött kutya pórázon, vagy anélkül lehet-e.

A menhely kapuján belépve a menhely helyi szabályai élnek.

2020. júl. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Altalaban a menhely ajtajaban van mindenfele tajekoztato es figyelmezteto tabla/felirat. Egyertelmu lesz az elvart es helyes viselkedesi forma.
2020. júl. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!