Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha hosszabb időre elutaztok...

Ha hosszabb időre elutaztok kire bízzátok a kutyátokat?

Figyelt kérdés

1 hónapról lenne szó és messzire utazom. A kutyát nem tudom vinni,de azt sem tudom kire bízhatnám addig.

Vannak ismerősök de nem tudom foglalkoznának e vele rendesen stb.

Család,barátok kilőve.

Olvastam kutyapanzióról is,ezek tényleg megbízhatóak?

Személyes tapasztalatok érdekelnének,vagy jó ötleteket szívesen fogadok.


2020. júl. 14. 10:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
A kutyapanzió ára elég borsos, egy ismerősömnek nagyon rossz tapasztalata volt. Inkább keress egy megbízható nyugdíjast, aki figyel rá és sétáltatja is (vagy kamaszt az ismerőseid közül), akinek jól jön egy kis pénz.
2020. júl. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%
Ennyi időre, ha nincs megbízható ismerősöd, akkor egy jó kutyapanziót kell keresni és rászánni a pénzt. Előtte akár többször érdemes odamenni, alaposan megnézni a szóba jöhető 2-3 helyet.
2020. júl. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi a nagyszülökre szoktuk bizni mikor hosszabb időre elmegyünk.Közel laknak ezért rá tudnak többször is nézni a kutyákra.
2020. júl. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%

Mi most megyünk el 2 hétre és későn kezdtem el helyet keresni, így az összes kutyabarát szàllás betelt. Nekünk az a mázlink, hogy anyuhoz átvisszük a kutyát és ő foglalkozik vele meg eteti stb. Ha nem lenne, akkor nem mennénk vagy csúsztattuk volna, mert senkiben nem bízom meg annyira, hogy odaadjam neki akár 1 napra is a kutyát. Így is takarék üzemmódban van amikor elmegyünk és anyunál van, eszik és fekszik vagy a kapuban ül.


Ha semmiképp nem tudod vinni, akkor érdemes több panziót megnézni és fokozatosan beszoktatni a kutyát. De én azt mondom, hogy inkább menjen egy megbízható baràt etetni és sétáltni, minthogy idegen helyen legyen, ahol szintén nem tudod mennyit foglalkoznak vele. Az első opcióval legalább a megszokott helyén van.

2020. júl. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Szomorúan olvasom :(

Valószínű még szétnézek ismerősök között,de fontos lenne,hogy rendszeresen adja neki a féreghajtót,bolha ellenit. 4 hetente kell most adni neki a szúnyogok miatt nehogy szívférges legyen ezért is aggódom,hogy el ne felejtődjön. Ilyen helyzetben még nem voltam eddig,szóval nem tudom hogy lesz.

2020. júl. 14. 10:55
 6/14 anonim ***** válasza:
63%

Nálunk a tenyésztő ingyen vállalja a tőle származó kutyák panzióztatását, annyira rossz véleménnyel van a kutyapanziókról, hogy nem szeretné ha egyetlen gazdija is oda vinné a kutyáját. Nekem ugyan emiatt saját tapasztalatom nincs panziókkal, de pl. az egyik leghíresebb, leginkább hirdetett dogmopolite panzióról is elég szörnyű véleményeket lehet olvasni, például itt is: https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__7025070-dogm..

Én csak legvégső esetben bíznám teljesen vadidegenekre a kutyám, főleg ennyi időre. Inkább legyen olyan, aki kevésbé ért a kutyákhoz, de már ismeri a kutyám, így a kutyának sem olyan stresszes, illetve naponta tudok beszélni vele, hogy mi van a kutyával és tudom róla, hogy lelkiismeretesen gondoskodik róla. Esetleg kutyasétáltatásokról ismert másik kutyást, akinek tudod, hogy a kutyájával jól kijön a tiéd vagy extrém esetben kutyaiskolák oktatói is szoktak vállalni panzióztatást saját tanítványoknak. Igaz ők is félig idegenek, de még mindig sokkal jobbnak tartom, mint a "nagyüzemi" kutyapanzióztatókat. Ezeknél a kutyapanzióknál a te kutyád csak egy a többszázból, amelyik megfordul náluk az évben, egy olyan szolgáltatást nyújtanak, amit általában nem rendszeresen vesz igénybe az ember, így nekik nem igazán érdekük, hogy a kutyád jól érezze magát, jobb helyeken is maximum arra figyelnek, hogy legalább egészségesen kapd vissza, de ha esetleg egy lelki roncs lesz a kutya az 1 hónap után, azt kizárt, hogy a saját felelősségüknek érezzék.

Ha semmilyen ismerős nem jön össze azt tudom tanácsolni, hogy keress egy olyan kutyasulit, ahol vállalnak panziót is, de nem ez a fő profiljuk, járjatok el néhány képzésükre, ismerd meg az oktatókat, különösen azt, aki majd vigyáz a te kutyádra és amennyiben hozzáértőnek tűnik, akkor inkább rá bízd a kutyát.

2020. júl. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
26%
Panzió. Szomszédnak nem adhatok kulcsot, tiltja a törvény.
2020. júl. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,mindent meg fogok érdeklődni,panziókat megnézem. Családban sajnos csak olyanra tudnám aki elég felelőtlen,abban sem lehetnék biztos,hogy nem ad neki olyat amit kutya nem ehet :(

Attól is félek,hogy lelkileg megviseli,mert ő egy kistestű öleb :D nem szokott egyedül lenni így nem tudom,hogyan fogja viselni. Kertes házban élek így az udvar adott de egyedül nem merem kint hagyni,el ne lopják vagy meg ne mérgezzék,így az ha csak etetni mennek ki nem opció sajnos :(

2020. júl. 14. 11:03
 9/14 anonim ***** válasza:
43%
Ha pesti vagy környéki vagy, a Strázsa kutyaiskola és panzió régen jónak számított, mi oda vittük több alkalommal a kutyánkat (betegség miatt speciális törődést is igényelt), és akkori mércével mérve kifejezetten meg voltunk elégedve. Igaz, ennek legalább 15 éve, de a vezető még mindig ugyanaz. Egy próbát talán megér.
2020. júl. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ha lenne jó hely akkor rászánom azt a pénzt az nem lehet akadály,csak úgy kapjam vissza ahogy beadtam.Egészségesen,testileg-lelkileg.

De elrettentenek a negatív tapasztalatok.

Hú sosem gondoltam volna hogy egyszer valahová be kell adnom így elég ideges vagyok.

Tenyésztő szuper ötlet de sajnos több száz kilométerre van :(

2020. júl. 14. 11:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!