Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Láttátok ezt a kérdőívet?...

Láttátok ezt a kérdőívet? Tényleg kutyaellenesek ezek a kérdések?

Figyelt kérdés

A szóban forgó kérdőívet a Budapesti Fejlesztési Központ készítette, ezért elsősorban budapestiekhez szól a kérdés, de kíváncsi vagyok a többiek véleményére is, több kutyás csoportban olvastam szinte egybehangzóan, hogy kifejezetten kutyaellenesek a kérdések, sőt többek szerint nem az eredeti célt szolgálja, sokkal inkább csak az a célja, hogy még jobban korlátozzák a városi kutyázást.

Én nem látom ennyire drasztikusnak a dolgot, de az azért szerintem is zavaró, hogy néhány válaszlehetőségnél nincs olyan opció, amivel egyetértek, illetve hiányzik egy megjegyzés rész is, ahol szabadon le lehet írni a véleményt az adott kérdésben, ugyanis sokszor elég fekete-fehérnek tűnik, de nyilván egy szabályozás általában az.


Ti kitöltöttétek már/ ki fogjátok tölteni? Ha kutyaellenesnek tartjátok szerintetek van értelme kitölteni? Ha igen miért?


A kérdőív: [link]



2020. júl. 15. 18:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
Egy kicsit igen. Pár kérdést fel lehetne tenni máshogy ami kutyabarátabb
2020. júl. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
41%
Igen
2020. júl. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
Az elmúlt 3 évben Budapesten éltem kutyabarátként, de a kutyám nélkül. Én egyáltalán nem éreztem kutyaellenesnek a kérdőívet.
2020. júl. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%
Kitöltöttem, egyáltalán nem kutyaellenes.
2020. júl. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Erre mondják, hogy hát tetszett volna jobbat csinálni! A hiányzó opciók valószínűleg figyelmetlenségből nem kerültek bele, de ez az ő bajuk lesz majd az adatok feldolgozásakor. A szabadon megválaszolható kérdések általában nincsenek kiértékelve vagy ha olyan, akkor félrevihetik az adatokat, tehát ennek a kihagyása lehet szándékos is.
2020. júl. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
73%
Nem tartom kutyaellenesnek, de hiányos. Budapesten élek, de a felsorolt parkokat nem látogatom. Mentett kutyám van, összeszedem a kutyakakit, mert számomra alap, a bunkóknak meg kötelező. Pórázon sétáltatom futin kívül. Nagyon sok bosszúságot okoztak már a póráz nélkül sétáltatók, a kutyám kapcsán is, ma is majdnem rászóltam valakire, aki hátulról ránk engedte a kutyáját kérdés nélkül. Közterületen jogszabály tiltja a póráz nélküli kutyasétáltatást, a park közterület. Én örülnék, ha végre betartatnák a szabályokat.
2020. júl. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%

Ez honnan van?


Az vicces, hogy egyetért-e ön azzal, hogy a kutya falura való, ahol ki tudja mozogni magát. Agyrém. Ennek mi köze egy park tisztaságához?


Kitöltöttem én is, nem kutyaellenes, valódi igényeket szeretne felmérni. Demokrácia van, ha a többség ki akarja tiltani a kutyákat bárhonnan is, hát legyen.


Én inkább súlyos bírságot szabnék ki, ha valaki otthagyja a gumit...

2020. júl. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

S. Nikolas Nick! Így már érthetőbb, hogy miért nincs egyéni válaszra lehetőség, bár a megadott válaszlehetőségek, mivel néhol pontatlanok ugyanúgy félrevihetik a kiértékelést és könnyebben rá fogják azt, amit eleve ki akarnak hozni a kérdőívből.

6-7-es válaszoló! Én is maximálisan egyetértek a szabályok betartásával és betartatásával is, szerintem is komoly pénzbírságot érdemelne az, aki póráz nélkül sétáltat kutyát akár még forgalmas út mellett is (nem egy ilyet látni Budapesten), az meg egyenesen szánalmas, hogy még mindig fel kell rá hívni a figyelmet, hogy a kutyapiszkot ne hagyják ott, borzasztó civilizálatlannak tartom. Viszont én azért azt tapasztalom, hogy a közterek parkok tisztasága nem feltétlen a kutyásokon múlik, tudom, ez kiragadott példa, de ahol mi sétálunk, ott sokkal több a szétdobált sörös üveg, szendvicspapír, cigarettacsikk, mint a kutyaürülék, ami lehet, hogy kevésbé káros, de ugyanúgy nem egy gusztusos dolog.

Egyébként engem is ez a kutya a falura való meg nem kéne emeletes házban tartani dolog akasztott ki leginkább, ebből a napnál is világosabb, hogy nem igazán kutyás rakta össze ezt a kérdőívet, annyira szörnyen maradi ez a berögződés, általában csak azok érvelnek mellette, akik kerti díszként kirakják az udvarra a kutyát és jó esetben annyit foglalkoznak vele, hogy megetetik.

A demokrácia egy több sebből vérző dolog szerintem, de ebbe ne menjünk most bele, mindenesetre én ilyen helyzetekben inkább az "élni és élni hagyni" híve vagyok, inkább próbálok alkalmazkodni, mint konfrontálódni. Lehet ez is rossz példa lesz, de én minden áldott nap hallgatom, ahogy a szomszéd család egymással veszekszik, konkrétan tudom, hogy mikor romlott el a mosógépük, hogy a gyerekek miért nem akarnak a nagyihoz menni és hogy mekkora szemét a férj anyja... és nem azért tudom, mert szeretném :D aztán ez a szomszéd nekem panaszkodik, hogy a másik szomszédjának minden reggel fél órát nyüszít a kutyája, mikor elmegy dolgozni. És nem társasház papírvékony falakkal, hanem kertváros és mégis, volt olyan online meetingem, amin az üvöltő szomszéd miatt a gardróbban kellett részt vennem. Szóval oké, megint a mikrokörnyezetemből veszem a példákat, de én azt tapasztalom, hogy sokszor a kutyásokba olyanért is belekötnek, amit más körülmények között ők is napi szinten csinálnak (akár a szomszédok nyugalmának zavarása, akár a szemetelés).

Én azt gondolom, - lehet szörnyen naivan és idealistán - hogy a korlátozások helyett a leendő és jelenlegi gazdik edukációjában hosszú távon sokkal több társadalmi haszon lenne. Egyrészről megtanítani a gazdiknak, hogy hogyan kell bánni a kutyákkal, milyen szükségleteik vannak, ha ez nem megy, akkor szigorú büntetések, másrészt meg sokkal szigorúbban szűrném azt is, hogy kinek lehet kutyája, előtte valamilyen alkalmassági vizsgához kötném, aztán ha Marika néni láncon tartott kutyája már harmadszor ellik az évben és harmadszor dobja a kölyköket oda egy menhely elé, akkor nem megdorgálnám Marika nénit, hanem elvenném a kutyáját, ugyanígy, a chip nélküli szökött kutyának nem próbálnám meg majd beleszakadva megtalálni az eredeti gazdáját vagy maximum azért, hogy fizessen egy jó adag bírságot. Persze így nyilvánvalóan több lenne az olyan kutya, amelyik annyira esélytelen, hogy muszáj elaltatni, és beleszakad a szívem, hogy így gondolom, de inkább altassák el ezeket a teljesen esélytelen, borzasztó körülmények között tartott kutyákat, mint hogy egyre több és több kerüljön ilyen helyzetbe, mert ez így jelenleg tarthatatlan, ami ma Magyarországon van és egy drasztikus változás nélkül csak egyre rosszabb lesz.

Ettől függetlenül az a bajom a további korlátozásokkal, hogy ezzel csak az amúgy normális kutyások életterét, lehetőségeit szűkítik, akik amúgy is betartják a rájuk vonatkozó szabályokat, akit eddig sem érdekelt, az ugyanúgy ott fogja sétáltatni a kutyáját, ahol megszavazták, hogy ne lehessen (újabb személyes példa: a városligetben rengeteg neveletlen kutya rohangál szabadon, akik simán odarongyolnak piknikezőkhöz, feldöntenek kisgyereket, míg a kijelölt futtatóban túlnyomórészt problémamentesen lehet kutyázni, a kutyák behívhatóak, nem futnak rá az idegen, megszeppent érkezőkre stb.) és ugyanúgy otthagyja a kutyaürüléket, mint eddig, ami pedig csak még tovább mélyíti az ellentétet, még jobban lehet mutogatni a felelőtlen, szabályszegő kutyásokra.


Fú, kicsit elszakadtam a témától, köszi, ha végigolvasod és köszönöm a válaszokat is, mindenkinek ment a zöld mancs, kivétel annak az egyedül árválkodó "igen"-nek, mert azt nem teljesen értem mire vonatkozik, egy kis kifejtésnek örültem volna, ettől függetlenül azért nem is pontoztam le.

2020. júl. 15. 23:30
 9/16 anonim ***** válasza:
85%

#6 vagyok, egyetértek mindennel amit írtál.

Én az egész Budapest+kutya párost már egy kicsit kezdem elengedni, mert kezdek belefáradni. Két kutyával élek Budán, forgalmas helyen, a tömegközlekedésből máris ki vagyok rekesztve, mert egy ember egy kutyát vihet, vásárolom a kutyabérleteket, szorgosan szedem az ürüléket, néha másét is, de mindig mindenhol megkapom a rossz, neheztelő pillantásokat.


Mindig minden szabályt betartok, tiszteletben tartom, hogy a fél kerületből ki vagyunk hajítva, lassan már csak örülök a tágas futtatóknak a XI. kerületben.


Néha van előrelépés, pl. a plázába bemehetnek már a kutyák, aztán meg jön 3 lépés hátrafelé is.


Sajnos amikor nem tudok végigmenni az utcán úgy, hogy ne lépjek bele más kutya produktumába, akkor egy kicsit meg is értem, és szomorú vagyok tőle, hiszen kutya nélkül én is csak annyit látnék az egészből, hogy már megint rohanok munkába, és beleléptem ebbe a sz*rba.


Sokkal kulturáltabb kutyatartásra lenne a szükség. Picit nyugatabbra már tanfolyamhoz van kötve a tarátsuk, sőt ott már 10-15 éve büntetnek a közterületesek, ha valaki nem szedi fel..


Ha arra van kapacitás, hogy 3 perce lejárt parkolócetli miatt pakolgatják a mikuláscsomagot, akkor erre is lehetne, és máris meg lenne nevelve sok flegma kutyatartó.


Jelenleg még a veszettség elleni oltást sem adatják sokan a kutyájuknak csak 3-4 évente, nem tudom, hogy mit lehetne elvárni tőlük.


Szerintem már a chipelés is hatalmas lépés volt, emlékszem mennyire örültem neki amikor ez meg is valósult, aztán azóta valahogy megállt az idő, és megint nem történik semmi.

2020. júl. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
77%
A 6-os és a 9-es válaszoló nem ugyanaz, vagy töröltek egy választ közben.
2020. júl. 16. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!