Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás (kan) - gépi...

Ivartalanítás (kan) - gépi vagy injekciós altatás?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy 3 kg-os yorki kan kutyát ivartalaníttatni, de persze félek attól, hogy az altatással gond lehet.

Azt ajánlották, hogy gépi altatást válasszunk, de most egy neves állatorvos azt mondta, hogy technikailag a gépi altatás is ugyanúgy kezdődik, injekcióval altatják be a kutyát, majd azután teszik gépre (intubálás, monitorozás), és csak ezután kezdődik maga az ivartalanítás. Ezzel szemben egy sima injekciós altatás negyed óra, mert amíg a gépinél bemonitorozzák a kutyát, addig Ő ki is kapja a heregolyót és kész is lesz a kutya. Szerinte jobban megterheli a gépi verzióban a hosszabb altatás a kutyát, egy ilyen rövid műtétnél nincs értelme.

Én nem értek hozzá, igazat mondott?

Valóban felesleges tubussal és hosszabb altatással kínozni a kutyát egy ilyen eljárásnál?

Valóban injekcióval altatnak be egy gépi altatás során is?



2020. júl. 16. 07:50
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Igen, igen és az utolsó kérdésre is igen. És igen, igazat mondott a doki.


Felesleges nyúzni azt a kutyát, ugyanúgy altatják mindkét esetben. A különbség annyi, hogy a gépi altatásban figyelik a létfunkcióit, ami nyilván egy komplikált, több órás műtétnél szükséges. Egy kan ivartalanítása tényleg pár perc. Nem kell a gépi.

2020. júl. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem 25kg-os szuka kutyámat ivartalanították, ott nem kérdés, hogy a gépi altatás volt a jobb opció, mivel egy sokkal hosszabb, komplikáltabb műtét, de őt is valóban először injekcióval bódították be, szóval igaza van az orvosnak, hallgass rá, ő ért hozzá és ha szerinte ez kevésbé viseli meg, akkor nem kell a gépi altatás.
2020. júl. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Én a kan kutyámat direkt olyan dokihoz vittem aki gázzal altat. Hamarabb elalszik, hamarabb is kel fel tőle. Kisebb műtétnél így elég csak egy kicsit bebódítani vele.
2020. júl. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Gépi. A tubus és a monitorozás is pont azért van, hogyha altatás közben történik valami rögtön tudjanak róla, é cselekedjenek.
2020. júl. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igaz a gépire (az orvos szerint), hogy azért van, hogy ne legyen baj, de Ő azt állítja, hogy mindkét altatási mód ugyanúgy kezdődik, tehát:

GÉPI: 1, injekciós altatás, 2, monitorozás,tubus, stb, 3, ivartalanítás.

INJEKCIÓS: 2, injekciós altatás, 2 ivartalanítás.


Azt mondja, hogy amíg kikapja a heréket, addig tartana a monitorozás is, tehát tulajdonképpen felesleges plusz idő, mert x ideig mindenképpen monitorozás nélkül fekszik a kutya.

Hát ha igaz, amit állít...

Tulajdonképpen ezt nem tudom, hogy létezik-e gázos altatás kutyánál vagy mindenképpen vénásan indítják.

2020. júl. 16. 14:21
 6/7 anonim ***** válasza:
72%

"Tulajdonképpen ezt nem tudom, hogy létezik-e gázos altatás kutyánál vagy mindenképpen vénásan indítják."


Létezik, csak nem minden orvosnál. Pl agaraknál kifejezetten azt ajánlják, hogy ha lehet gázzal altassanak mert őket alapból rizikósabb altatni mint más fajta kutyát.

2020. júl. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Értem! Köszönöm szépen!

Futok még egy-két kört, megkérdezek több orvost is.

2020. júl. 16. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!