Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Környezeti allergia kutyáknál...

Környezeti allergia kutyáknál is jelentkezhet tüsszögéssel? Vagy ez valami más?

Figyelt kérdés

Pár napja egy másik mezőre járunk sétálni, mint ahová eddig, és már az első alkalommal is brutálisan elkezdett tüsszögni a kutya, először nagyon megijedtem, azt hittem toklász, vagy valami más idegen test került az orrába, rohantam is vele haza, hogy menjünk dokihoz, de aztán teljesen elmúlt, ezért azt gondoltam szerencsénk volt és kitüsszögte, bármi is volt. Másnap ugyanoda mentünk és ugyanúgy elkezdett tüsszögni, amint elmentünk más irányba elmúlt.

Nekem, mint teljesen hozzá nem értőnek úgy tűnik, hogy ugyanolyan ez a mező is, mint amiken eddig sétáltunk, nagyjából ugyanazokkal a növényekkel és eddig úgy tudtam, hogy kutyáknál a környezeti allergia is inkább vakarózással, kiütésekkel jár, amit egyáltalán nem tapasztaltam, pedig tetőtől talpig átnéztem. Távolságban sincs messze azoktól a helyektől, ahol máskor sétálunk, szóval nem hiszem, hogy teljesen más élővilága lenne :D.

Ma máshol sétáltunk, illetve esténként is máshol szoktunk, nem jelentkezett ez a fura tüsszögés, tényleg kifejezetten csak ott. Nyilván arra most egy ideig nem megyünk, de szerintetek kellene ezzel kezdeni valamit? Felhívni dokit, kivizsgálni, ilyesmi?



2020. júl. 16. 10:31
 1/1 anonim ***** válasza:
Az a gond a környezeti allergiával hogy se kivizsgálni, se kezelni nem lehet. Az én kutyám pollenallergiás. Nem tudjuk mire. Beszéltem dokoval, ő mondta ezt nekem. Az enyém mondjuk a hasát és hónalját vakarja tavasszal és nyáron. Ősszel és télen semmi baja. Ez sajnos ilyen.
2020. júl. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!