Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon ugatós a kutyám,...

Nagyon ugatós a kutyám, minden szart ugat, mivel szoktassam le róla?

Figyelt kérdés

Szóval minden szart ugat, főleg így nyáron, hogy nyitva az ablak, kocsicsapódást, gyerekhangot, nevetést,kocsiberregést...


Rászólók, hogy NEM, nem szabad, rám is néz, de aztán folytatja...



Büntetni kéne? De mi legyen a büntetés?


2020. júl. 16. 11:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
80%

A rászóláson kívül mást nem próbáltál? Ingerhez szoktatást? Pihenni tanítást?


Miből áll az életmódja, hogy ennyire frusztrált?

Mennyire szocializáltad?

Mit mond rá a tenyésztője? Ha esetleg ideggyengeség lenne.

2020. júl. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
84%
És mennyit van foglalkozva vele? Mert a kutya legtöbbször unalomból ugat "minden szart"
2020. júl. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Nincs tenyésztő, menhelyi befogadott kutya. Nem értem ezt a tenyésztős dolgot... Minden kérdés alá odaírjátok, hogy mit mond a tenyésztő? Mert aki nem attól van az nem is kutya azt le kell lőni???


Napi 3-4 séta, játék otthon, kutyaiskolába is járunk.

2020. júl. 16. 12:01
 4/21 anonim ***** válasza:
86%
Ha menhelyi, akkor valószínűleg ivartalanított- pedig erre akartam rákérdezni még. Az enyém ugyanis katasztrófa volt ivartalanítás előtt, foglalkozás ellenére képes volt fél óráig ugatni egy legyet a falon...
2020. júl. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
42%

Nem vagyok egy kutyaszakértő, de én egy percig sem gondolnám, hogy egy KUTYÁT azért kellene megbüntetni, mert UGAT.

Ha tényleg mindenre ugat, akkor szerintem az idegeivel problémák vannak és minden frusztrálja.

2020. júl. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
78%
azért van az a szint amikor már kiakad az ember....
2020. júl. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

ivartalanított igen...


itthonról dolgozom, szóval azért kicsit bosszantó, főleg ha telefonálok, hogy vakkantgat már a csörgésre, rezgésre, 2 házzal arrébb a kocsicsapódásra, biciklit tol valaki és kerreg a küllő :D

2020. júl. 16. 12:19
 8/21 anonim ***** válasza:
84%
A legegyszerűbb megoldás egy ugatásgátló nyakörv. Van, amelyik csak illatot spriccel ki, van amelyik hangot ad, rezeg stb.
2020. júl. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
49%

Az én kutyám is ugat, de az ugatásából tudom, hogy miért ugat és az ugatásával mit közöl velem.

Kódos ajtón kóddal bejövő (a kaputelefon egyet csenget) hozzátartozóm érkezésekor a kutya ugat kettőt. Jelzi nekem, hogy közeli ember érkezik.

Kódos ajtón a postás becsenget, a kapucsengő folyamatosan csenget, a kutya tudja, hogy idegen ember akar bejönni. Ilyenkor egyfolytában ugat addig, amíg a bejárati ajtómat ki nem nyitom. Ajtó kinyit, kutya abbahagyja az ugatást, mert tudja, hogy akit beengedtem, nem ok nélkül tettem.

Odaszalad, megszagolja és vége az ugatásnak.

Lakik a házunkban két olyan ember, akit viszont folyamatosan ugat a kutyám. Tök mindegy, hol találkozunk.

Ja, és van egy közellenség, a szemétszállító kukás-autó. Azt muszáj ugatni, bárhol, bármikor.

A szemben lévő háznál azonban van egy tacskó keverék kutya, aki állandóan és mindent is ugat. Legyen az kisgyermek, babakocsis anyuka, arra sétáló kutyás, elmenő autós, érkező autós, teljesen mindegy. A kutya állandóan és mindenért ugat. Elég nehéz elviselni.

2020. júl. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
hát.. ő is tacskó :D
2020. júl. 16. 12:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!