Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dokim szerint nem a legjobb...

Dokim szerint nem a legjobb az Advantix+milprazon kombi, és nexgardot ajánlott. vélemények?

Figyelt kérdés
Mondtam neki hogy szeretnék még rajta gondolkodni inkább, mert eddig ez működött. Sok túra után az emberből szedtük a kullancsot, a kutyából nem. Megérné váltani? Olvastam rosszat is erről a nexgardról, az egyik kutyám 14 éves, a másik meg kölyök.
2020. júl. 17. 13:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Nextgard Spektrat adom én is. Nagyon bevállt. Szerintem megéri váltani.
2020. júl. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%

Ha bevált, nincs a kutyákban kullancs, bolha, akkor minek váltanál?

Vannak olyan állatorvosok, akik kvázi szponzorokként működnek és nem valódi meggyőződésből ajánlanak egy-egy terméket, hanem mert nekik anyagi hasznuk van belőle vagy csak nekik van valamivel rossz tapasztalatuk, de mélyebb ismereteik nincsenek az adott dologról. Éppen ezért tápok, élősködők elleni készítmények esetében nem feltétlenül hallgatnék az orvosra, különösen ha tudom, hogy a kritizált termék amúgy nálunk működik.

A nexgardról és a többi tablettás készítményről én is elég sok rosszat olvastam, fogalmam sincs mennyi igaz belőle, az biztos, hogy a kutyám egyik rokonának epilepsziás rohamai voltak miután bravectót kapott és mikor kiürült utána soha többet nem jelentkeztek nála tünetek. Igazából két baj van ezekkel a tablettás szerekkel, az egyik, hogy hiába egy csak a kullancs súlyú élőlénynek ártalmas idegmérget adsz be neki, de mégiscsak idegméreg. Persze a cseppekben, nyakörveken is erős vegyszer van, de az csak a bőrfelülettel érintkezik, nem megy végig az emésztőrendszeren, nem szívódik fel a belekből, nem kerül a májba. (Egyébként pont a májkárosító hatása miatt válthat ki epilepsziás tüneteket, legalábbis külföldi cikkekben ezt írják). A másik baj, hogy nincs ellenszere, ha a kutya valamiért allergiás rá, nem tolerálja a szervezete nem moshatod le róla, nem veheted le, mint a nyakörvet, meg kell várni, amíg kiürül a szervezetéből.

Mindettől függetlenül az én kutyám nexgardot kap és hozzá természetes májvédőt, mert a nyakörvekre allergiás (több különböző márkát próbáltunk a drágább kategóriákból, mindegyiktől vörös kiütések lettek a nyakán) a cseppek pedig - többek közt az advantix sem - egyáltalán nem váltak be, nagy valószínűséggel azért, mert napi rendszerességgel úszik (a 3 napos felszívódási időt azért mindig megvártuk) és sokat kirándulunk olyan helyeken, ahol tényleg hemzsegnek a kullancsok. Röviden összefoglalva, a 3. imizol injekció után úgy gondoltam, hogy a nexgard kevésbé ártalmas a kutya egészségére, mintha havonta kell kezelni babézia gyanújával. Viszont igyekszem odafigyelni, fél évente csináltatok labort, hogy ha valami gond lesz a nexgarddal időben kiszúrjuk, bár én személy szerint sokkal nyugodtabb lennék, ha csak cseppeket kéne ráraknom.


A másik dolog a kutyák kora, sem idős kutyával, sem kölyökkel nem kísérleteznék, nálunk a tenyésztő ki is kötötte, hogy a kutyák az első nyarukon semmiképp ne kapjanak tablettás készítményt.

2020. júl. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
A mieink is next guardot szednek.
2020. júl. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, azért elég szélsőséges a 14 éves meg a 4 hós kutya. Inkább maradok ennél, tényleg nem volt bennük kullancs sosem. Emellett mindig van nálam kiszedő ha mégis lenne, de nem kellett használnom.
2020. júl. 17. 13:49
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

A spoton és az összes többi szer is felszívódik a bőrön keresztül és bekerül a véráramba. A tablettás szerek előnye, hogy úsztatásnál is védenek, nem mosódnak le, erre nem kell külön figyelni. Lelkiismeretes doki az adásuk megkezdése előtt labort csináltat, mert valóban bajt okozhat (mint más gyogyó is) ha valaki alap betegség is van, amiről mondjuk nem tudni még.

A Nextgard nem veszélyesebb, mint bármelyik másik szer, pusztán praktikusabb, kompaktabb, szerintem.

2020. júl. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azt írod, hogy bekerül a véráramba ígyis-úgyis. Egyrészt szerintem egyáltalán nem mindegy, hogy májon át szívódik-e fel, vagy bőrön át.


Ha pedig a spot on is bekerül, akkor miért is tud lemosódni?

Doki azt mondta, hogy Advantix után 1 héttel mehet úszni a kutya, csak ne samponozzam.

2020. júl. 18. 17:47
 7/8 anonim ***** válasza:
26%

Értelmezd amit írtam, vagy ha nem is érdekel miért kérdezel?

1) Bekerül a véráramba, ergó így is, úgy is átmegy a májon.

2) Lemosódhat, akkor ha pont fissen lett cseppentve (vagy frissen cserélve) a nyakörv és 1-2 napon belül megy a kutyus úszni.

2020. júl. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jó az Advantix+Milprazon.
2023. máj. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!