Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Költözés.. Hogyan tegyem?

Költözés.. Hogyan tegyem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 1 év múlva költözünk egy albérletbe az anyummal és a kutyáimmal. Természetesen nélkülük sehova😁hogyan tudnám majd egyhíteni az ugatásukat? Úgy értem,hogy nem szeretném,hogy kidobjanak minket vagy a kutyáimat,csak azért,mert ugatnak..2 kutyáról lenne szó,akik 4 évesek. Eddig családi háznál a kertben éltek,mert az apum nem engedte be őket,de most vállnak,és anyum beengedné ôket:)szóval ebben az egy évben a szobatisztaságot és a kevesebb ugatást próbálnám tanítani nekik,vagyhát inkább,hogy ugatás közben ha szólok nekik,(tehát a behívásra) hallgassanak rám! Szerintetek lehetséges az elképzelésem,vagy inkább hagyjam? És a sok ugatás ellen kinek mi vált be?
2020. júl. 18. 12:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
58%

meg fogják egyáltalán engedni a 2 kutyát?

mindenki most azt fogja írni, hogy jól le kell fárasztani őket, hogy végig nyugiban pihenjék át a napot...

aztán jön a durvább csoport, akik ugatás ellenni nyakörveket fognak ajánlani stbstb...

aztán van még a kutyaiskola, tanítás stbstb...

2020. júl. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Engedik őket,beszéltünk a tulajjal. A nyakörvet nagyon nem preferálom sőt...na mindegy nem mondok véleményt,a fárasztás az nem is rossz,csak ugye a kutya 1-1,5 óra séta után kidől kb 30 percre és megint olyan pörgős mint a buszkerék😁
2020. júl. 18. 13:21
 3/14 anonim ***** válasza:
29%

Én azt tapasztaltam, 2 tanyáról mentett pulival, akik az életükben nem voltak még lakás közelében sem, hogy a szobatisztasággal egy percet nem volt gond, ha a kutyának egy nap 3x meg van adva a lehetősége elvégeznie a dolgát. Egy percet nem kellett őket szoktatni, nem történt baleset.

Az ugatás?

Erről nem tudok mit mondani, mert a mi kutyáink csak akkor ugattak, ha láttak valaki idegent, vagy idegen kutyát. Ez a lakáson belül természetesen nem volt lehetséges, így nem is ugattak, de ez kutyánként változó.

Társasházban nem jó dolog, hogyha elmentek dolgozni és becsenget valaki, akkor a kutyák ugatnak, míg haza nem jöttök. Ez nem hogy a bérlőktől, de még tulajdonosoktól sem fogadják el a lakók, teljesen érthető módon.

Ha én lennék ebben az élethelyzetben mint most ti, biztos, hogy nem városban (Budapesten?) költöznék lakásba, hanem az agglomerációban keresnék kiadó házat.

Nem írtál semmit a helyről, ahova költöznétek, nem írtál semmit a körülményeitekről, (iskola, munkahely?) így csak tippelek, de tessék:

Budapesti kiadó házak:

[link]

Agglomeráció:

[link]

Ezek csak példák, mire nálatok erre sor kerül úgyis más lesz a kínálat, de láthatod, házban is van választék, ne társasházi lakásban gondolkodjatok!

2020. júl. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
9%

[link]


Magyarországon legális!

2020. júl. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
37%

Most ugatnak feleslegesen? Mert akkor tiltani kell, ennyi (ha felesleges!)


Ha most nincs a hangjukkal baj, akkor nem tudsz mivel védekezni, vagy kialakul valami rossz szokásuk az új helyen vagy sem.


Szobatisztaságra szerintem elég 1-2 hónappal a költözés előtt gondolni, de most sem baj, ha elkezded a szoktatást.

2020. júl. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
37%

Szia!


Én annak idején 2 olyan kutyával mentem panelba, akik előtte kinti-benti tartással voltak kertes házban.


Egyáltalán nem volt olyan vészes, mint ahogy azt először gondoltuk.

A legnagyobb probléma az volt talán, hogy nehezen értették meg, hogy itt nincs kerítés, és nem minden az övé ahonnan ő kiteszi a lábát. Max fél év volt melós, de amúgy simán megszokták.


Mondjuk előtte is sokat sétáltak, kirándultak, szocializáltak voltak. Kérdés inkább, hogy mennyire szocializáltak a kutyáitok jelenleg.

2020. júl. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Albérlet pedig kicsit necces két kutyával, számítsatok rá, hogy nehezebb lesz így lakást találni. Társasházi szabályokat is el kell olvasni, sokszor 1 kutyát engednek 1 lakásba, de kevés ilyen van.
2020. júl. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
40%
Plusz hogy érted azt, hogy "Szerintetek lehetséges az elképzelésem,vagy inkább hagyjam?" Miért hagynád? Ha költöztök, ha nem, a felesleges ugatást nem kell hagyni.. Inkább ki kéne deríteni, hogy jelenleg mitől ugatnak feleslegesen.. És mi a felesleges?
2020. júl. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%

A lakásban való felesleges ugatást eleve alapból tiltani kell. (Max. ha hozzátok csenget be valaki, akkor jelezhet, de minden egyéb zajra stb.tiltani, ha ugatni kezdenek).

A felnőtt kutyák szobatiszták maguktól, ha napi 3-4-szer sétáltatva vannak.

2020. júl. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
50%

Ha jól értem, már megvan a lakás, tehát nem kérdés, hogy a kutyák mehetnek.

Társasház nem szólhat bele az állatok mennyiségében, az jogszabály ellenes lenne, a jogszabály pedig magasabb rendű szabály, egy alacsonyabb rendű szabály nem mondhat ellent neki. Az viszont jogszabályban szabályozva van, hogy mekkora kutyának mekkora területet kell biztosítani. Két kutya esetén ez kutyánként 6 négyzetméter. Ha ez megvan, mehetnek lakásba.

Ha most nem ugatósak, lehet, hogy nem is lesz ezzel gond. A szobatisztaságot úgy tudjátok jól megtanítani, hogy legyen egy egyértelmű rendszer a kutyáknak, mikor mentek ki, ahol végezhetik a dolgukat. Kakizacsit ne felejtsd el.

2020. júl. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!