Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyiket válasszam? Aktív...

Melyiket válasszam? Aktív családba benti kutyának (de van egy nagyobb kert is) a gyerekek tudnak bánni az állatokkal, nem első kutya lenne

Figyelt kérdés

2020. júl. 18. 16:41
A kérdező szavazást indított:
Rottweiler
Amerikai staffordshire terrier
Staffordshire bullterrier
23 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem rottweiler. Kis koromba olyan kityánk volt és nagyon szerettem. Mellesleg szépek is.
2020. júl. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
Rotit azért ne, mert az utóbbi időben ráment a fejformájukra a show tenyésztés, sokuknak olyam fura tömpe feje van, rövid orrnyereggel meg előreharapással
2020. júl. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%
Mennyit foglalkoznál vele? Jarnatok kutyasuliba?
2020. júl. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%

A staffbull annyiból előnyösebb hogy termetre kisebb így a gyerekeket (nem tudom hány évesek) nem borítja fel véletlen. De jellemben ugyanaz mint az amstaff.


2 voltam

2020. júl. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Hát ezek hasonló fajták. Két különbség van. Az egyik az hogy a rottweiler alapvetően masztiff, így valamivel kimértebb, megfontoltabb míg a másik kettő inkább terrieresen pörög, aktív. Amúgy hasonló igényű kutyák


Plusz méretben

Angol staffordshire bullterrier < Amerikai staffordshire terrier < Rottweiler

2020. júl. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A gyerekek 10 és 14 évesek. Van már egy macska és egy magyar vizsla a házban, velük nőttek fel, folyamatosan tanulták hogy kell velük bánni, játszani, mit igényelnek, hogy jelzik ha nem jó nekik valami stb.

Tudom hogy ezek a fajták sok fárasztást igényelnek fizikailag meg agyilag is. Már utána olvastam mindnek, kértem gazdák véleményét is stb viszont nehéz döntés így a 3 között.

Kutyaiskolába nem fogom hordani, a másikat se hordtam mégis teljesen jól viselkedik és okos.

2020. júl. 18. 17:00
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

Azért a staffi vagy a roti más, mint a vizsla. Mindkettővel fontos a korai szocializáció, azaz hogy kiskortól legyen hordva más kutyák közé, emberek közé. Lehetőleg ellenkező nemű legyen, mint a vizsla, természetesen mindkettő ivartalanítva.

Én a staffordshire terrierrel szimpatizálok egyébként, nekem is van egy.

2020. júl. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát akkor ez eldőlt. Köszi a válaszokat, utána nézek rottweiler tenyésztőknek
2020. júl. 19. 20:40
 9/10 Családom válasza:
Szia! Én rottweilert kis gyerekekhez és egy vizslához meg egy macskához nem vinnék haza. Sajnos nagyon kiszámithatatlanok. Bármikor megvadulhatnak. Nekünk pitbullunk volt régebben is és most is. Nagyon aranyosak es szó fogadok okosak. De a legjobb kutya ami benti, de egy kicsit nagy az a német dog es az bármijen kutyával kijön. Nekúnk is volt a gyerekeket imadta! De rájuk meg az egészségük miatt jobban oda kell figyelni.
2021. febr. 18. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A nem jól nevelt ideggyenge szapos roti valóban megvadulhat de ezt mindenki tudja. A rendes tenyésztőtöl vásárol kutyaoviba/kutyasuliba vitt nevelt roti sose fog megvadulni
2021. febr. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!