Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet nem félni/undorodni...

Hogy lehet nem félni/undorodni a kutyáktól?

Figyelt kérdés
Rengeteg családtagomnak van kutyája, de én nem tudok nagyon létezni melletük békés állapotban. Mindig zavar, hogy nevelés ide oda az egy állat, és nem fog megváltozni teljesen, akkor se ha szépen kérik. És már támadt meg kutya, azóta ez erősödött.

2020. júl. 19. 10:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%

"Hogy lehet nem félni,undorodni a kutyáktól"

A válasz egyszerű:könnyen😂

2020. júl. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
82%

Akkor nem mész a közelükbe. Mi ezzel a probléma? Mi bajod neked azzal, hogy más szereti őket? Senki nem kényszerít(het), hogy szeresd őket.


Én a madarakat nem szeretem. Rohadtul undorítónak találom őket, de nem érdekel ha valaki más tart. Én nem megyek oda, aztán ennyi.


Mit kell vitát indítani...?

2020. júl. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Erre nincs válasz. Engem is támadott meg kutya, sőt kis koromban hetekig kísérni kellett az iskolába (előtte önállóan jártam), mert elvette egy a táskámat, utólag azt gondolom kölyök volt és játszott. Mindentől függetlenül szeretem a kutyákat, és egyáltalán nem tartok tőlük.
2020. júl. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:
77%
Én személy szerint attól félek, hogy megharap egy kutya vagy magától a kutya támadástól. Van kutyám, őt imádom, de másétól rettegek. Jártam egy osztálytársamhoz együtt tanulni, és neki volt egy kistestű kutyája, aki minden alkalommal megugatott, volt, hogy belecsípett a lábamba, na innentől kezdtem el rettegni a kutyáktól. Valószínüleg nem volt rendes nevelésben részesítve, de szerintem, ha tényleg úgy nevelgetik ahogy kell, akkor nem fordul elő olyan, hogy bánt téged egy kutya. Mivel háziasítottakról beszélünk, nem vad kutyákról, így szerintem ők képesek szelídek maradni, max rosszabb irányba tudnak megváltozni, de ez persze csak az én véleményem.
2020. júl. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 Lena7 ***** válasza:
90%

Szerintem az esetek többségében azért undorodnak/félnek a kutyáktól, mert valamilyen negatív dolog történt velük, ami hatással volt rájuk.


Igen, abban igazad, hogy a kutya egy állat, viszont mát nagyon régen él az emberekkel és már megváltozott a viselkedésük (Nem olyanok, mint egy farkas akit mondjuk kölyökkora óta nevelnek, mert az tényleg reagálhat rosszul egyes dolgokra és lehet, hogy a gazdáját is bántja stb) viszont egy jól nevelt kutya nem fog senkit sem megtámadni 🤷‍♀️


Igen, vannak olyan emberek, akik nem szeretik a kutyákat, viszont azokra az emberekre nem kell ráerőltetni azt, hogy szeressék őket. És azok az emberek, akik meg nem szeretik a kutyákat, azoknak meg nem kéne fikázni a kutyákat/kutyás gazdikat

2020. júl. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:
87%

Óvodás voltam amikor egy nálam is nagyobb (vagy annak tűnő) fekete kutya végig kísért az úton amikor a kisboltból mentem hazafelé. Szemközt volt az üzlet, ezért is engedtek egyedül, de örökké valóságnak tűnt hazaérni. Folyton attól féltem hogy belém harap a kutya, aki csak leszegett fejjel követett. Tudtam hogy ilyenkor nem szabad szaladni, így erőt vettem magamon és nyugalmat tettettem. Mikor a kapuhoz értem, megálltam kinyitni a zárat. Ekkor a kutya rám ugrott és többször megnyalta az arcom. Még sikítani se tudtam úgy megrémültem. Szó szerint lefagytam és ha apám nem szabadít ki, akkor ki tudja meddig leszek a kutya játszópajtása (tuti nem akart rosszat).


Ennek eredményeként a rettegéssel kapcsoltam össze a kutya nyelvét... nos, rosszul vagyok attól ha megnyal egy kutya. Undor, félelem, lefagyás. A kutyáktól valahogy nem félek, de ha megnyalnak akkor végem.


Egyedül az segít ilyen esetekben ha megérted a félelmed/undorod okát, és innentől kezdve könnyebb lesz uralni az érzéseidet, esetleg el is tűnhetnek idővel a félelmek. Nekem is jelentősen csökkentek a rossz érzéseim, hiszen már sétáltatom, fürdetem, simogatom tesóm kutyusát. Pár éve ez még elképzelhetetlen volt. :)

2020. júl. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
82%

A kutyások nagy része azt nem érti, hogy miképpen nem lehet rajongani a kis szőrgombócokért.

A kutya elsődleges "életcélja", hogy a gazdájával együttműködjön. A legtöbb házikedvenc kutyában fel sem merül, hogy egy embert bánthatna. Az enyémek az őrző-védőt imádják, mert lehet a rongyot húzogatni, lehet ugatni, de azt nem értik, amikor a kart kell megfogni.

Kicsit visszatérve: A legtöbb kutya mindent megtesz, hogy cukimuki legyen és szeressék. Figyeld meg, harapós, agresszív kutyája a legritkább esetben van "jófej" embernek (kivételek mindig vannak).

Aki el tud fogadni maga mellett egy kutyát/macskát az nem tudja elképzelni, hogy te miért félsz az ő cuki-muki kutyusától.

A másik oldal: A kutya védi a területét, gazdáját illetve leveszi, ha valaki fél tőle. Ha a kutyában van agresszió (területet, gazdát kell védeni, esetleg neveletlen), akkor sokkal hamarabb támad, ha félsz, hiszen ezzel "elismered", hogy te vagy a gyengébb. Egy határozott fellépés (na ez nekem se megy) a legtöbb nem professzionálisan válogatott és képzett kutyát meghátrálásra készteti. Egy saját élmény: Egyszer nagyon felhúztam magam (jajj azok a nők...). Elmentem sétálni a kertvárosba. Azt vettem észre, hogy a kutyák őrjöngenek a kerítés mellett előttem és mögöttem. Mellettem mindig csend van. Azt vettem észre, hogy a kutyák elhátráltak a kerítéstől, amikor oda értem. Ezen úgy elcsodálkoztam, hogy lenyugodtam (és onnantól a kutyák sem hátráltak meg).

2020. júl. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudtok szöveget értelmezni? a kérdés lényege az , hogy győzze le a kérdező a kutyák iránti félelmét , mert sok kutya él a közelében.
2020. júl. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:
50%

A kutya az kutya marad mindig. :)

A "nem fog megváltozni teljesen" az kicsit úgy hangzik, mintha egy negatív alaptulajdonságot társítanánk a kutyákhoz általában véve. Én pl. egy háziállatként tartott kígyóra mondanám ugyanezt, azt értve ez alatt, hogy egy ragadozó természetű vadállatnak nem fog teljesen megváltozni a természete, akárhogy is nevelik.

Egyébként szerintem sincs semmi kivetnivaló abban, ha valaki fél valamilyen állattól, különösen akkor, ha az már támadta meg őt. Én a repülő rovaroktól félek, mert kontrollálhatatlanoknak gondolom őket. :)

2020. júl. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
64%

Nem neked kell alkalmazkodni hozzájuk, a gazdáknak kell tekintettel lenni rád.

Ahol ez nincs meg, oda ne menj.

Bizonyára másban sem tartják tiszteletben, hogy mit érzel.

Plakát is van: kutyáját csak ön ismeri:

[link]


Közterületen a veszélyeztetés szabálysértését valósítják meg, ha úgy bánnak a kutyával, ahogy otthon te tapasztalod, amikor ott vagy.

Ne te érezd magad hibásnak!

2020. júl. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!