Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyökkutyát hogyan lehet...

Kölyökkutyát hogyan lehet nevelni a leghatékonyabban?

Figyelt kérdés
1 hete vagyok gazdija egy 11 hetes kiskutyának. Fontos kiemelnem, hogy ő a legelső kutyám. Mindent felvesz a földről, annak ellenére, hogy mindig ugyanazt a jelzést használom: "hagyd". Sokat olvastam már az interneten, de egyszerűen nem hallgat rám, illetve a nevére sem igazán figyel fel. Sokat nyüszít, ha nem vagyok ott vele, de nyilván nem akarom, hogy hozzászokjon ahhoz, hogy nyüszít és én már ugrok is, mert ez nem célravezető. Idővel szerintetek megszokja a helyzetét, figyelmesebb lesz és nem lesz ennyire rosszcsont?

2020. júl. 19. 19:08
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Igen,csak ne add fel. Ugyanazokat csináld vele még nagyon pici, de még fogja tanulni ha nem adod fel. Szeretgessed. Pici babákat nem hagyunk sirni
2020. júl. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
64%
kutya suli
2020. júl. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1 hete van nálad. Még a hangodat sem ismeri teljesen. A földről felszedéshez nem elég a rászólás. El is kell érned, hogy ne jusson hozz.

Tudod, a z ismétlés a tudás atyja. Nem lesz egyetlen kölyök sem 1 hét alatt jól nevelt kutya.

2020. júl. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

Egy kölyökkutya a száján keresztül ismerkedik a világgal. Mindent a szájéba vesz, megrág megkóstol. Ez a normális. A hagyd szó jelentését pedig mivel nem érti, és nem ismeri, így nem várhatod tőle, hogy otthagyjon bármit is.


Javaslom az ovit. Nem a kutya miatt, hanem neked kell sokat tanulnod.

2020. júl. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a kutya nem tud magyarul. Tanítani kell arra, hogy az egyes vezényszavak mit jelentenek. Ha már itt meg vagy akadva, akkor kutyaovi, utána kutyasuli amint tudtok.


névtanítás: https://www.youtube.com/watch?v=wqoYc4VZCOg

hagyd! tanítása: https://www.youtube.com/watch?v=Re66qOiso28

2020. júl. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Érd el, hogy ne vegyen fel a földről semmit. Nem azzal, hogy pórázon távol tartod, hanem azzal, hogy elfogadja, tilos hozzá nyúlnia a dolgokhoz. Nyilván a tiltás édes kevés, hisz a kutya nem úgy születik, hogy érti a magyar szavakat. Következménynek és tartalomnak is lennie kell a tiltás mellett.

A nevét jutalomfalattal tanítsd, erről millió cikket olvashatsz.


A neveléshez pedig következetesség, egyértelmű szabályok, jó kötődés és megfelelő szellemi és ösztönszintű lefárasztás kell. Ha bármelyik csúszik, már minden csúszni fog.

2020. júl. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket! :)

Igen, tudom, hogy nem érti a szavakat :D Sokszor gyakoroltuk a "hagyd" szót is egyébként. Külön köszönöm a csatolt videókat!

Kutyaoviba biztosan viszem majd, csak az augusztusban sajnos nem lesz, várnom kell egy picit.

Köszönöm még egyszer!

2020. júl. 19. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!