Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyus egész éjszaka ugatott...

A kutyus egész éjszaka ugatott. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Most van itt nálunk 3 napja és egyszerűen nem marad egyedül. Ilyenkor nyüszög, de főleg csak ugat, de azt jó hangosan, este se tudtunk tőle aludni. Remélem abba haggya, de mikor reggel felkeltünk és kiengedtük ismét nyüszögött és most is mikor megyünk el valamerre követ és nyüszög. Azt tudom, hogy nem szabad kimenni hozzá és simogatni, de mégis mit kéne csinálni? Éjszakára egy kennelszerűségbe van elzárva, lehet hogy ez nem tetszik neki, mert úgy fogja fel mint büntetést? Amúgy ha kint van, nem lehet rendesen elfoglalni, mert hiába dobáljuk a labdát vagy futkosunk előtte, ő csak aludni akar és fekszik és néz. És mikor reggel bemegyünk hozzá az egész éjszakás ugatás után, hogy kell vele viselkdeni. Meg kell simogatni, mert ugrál és bújik, vagy rá se kell hederíteni amíg elhallgat.

Tanácstalan vagyok.


2010. aug. 3. 10:00
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
A miénk ugyanígy kezdte, aztán meguntam, beengedtem a házba, felkuporodott az ágyamra a lábam mellé, és azóta békésen végigalussza az éjszakákat.
2010. aug. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, de mi nem akarjuk beengedni, mert beszokik és azt nem szeretnénk :P:)
2010. aug. 3. 10:29
 3/8 LadyLoss ***** válasza:

Szia!

Feltételezem, hogy egy kölyök kutyáról van szó, így a nyüszítés és ugatás, annak szól, hogy nagyon egyedül érzi magát. Elszakadt az őt körülvevő megnyugtató dolgoktól, az anyjától és testvéreitől. Napközben még ha vele vagytok is, minden távozást ő úgy él meg, hogy lehet hogy soha nem jöttök vissza, pedig ő most nagyon fél egyedül maradni. Miután átugatta az éjszakát, olyan fáradt, hogy játszani már nincs kedve nappal, pláne, hogy a kölyök kutyák akár 20 órát is alhatnak napközben, ez kell a fejlődésükhöz.

Tehát mit lehet tenni?

Nem akarjátok a házba szoktatni, de az első héten, nem szentségtörés, ha éjszakár a az ágyad mellé veszed őt, csak myg magabiztossá válik az új otthonában. ha ez mégsem megoldható, éjszakára tegyetek mellé egy bebugyolált melegvizes palackot, és mondjuk egy órát, vagy egy rádiót halkra állítva. ez emlékezteti az anyjára. (meleg és monoton) Sokat segít ha az új gazdijának egy ruhadarabját is megkaphatja éjszakára. Valamint muszáj őt napközben lefárasztani, hogy többet aludjon. legyenek játékai a kennelben is. Több féle. reggel pedig nagyon örülni neki, sokat simogatni, szeretgetni, játszani vele, hogy oldódjona feszültsége, és biztonságban érezze magát.


Amennyiben felnőtt állatról van szó:

A gazdi ruhadarabja és a sok játék itt is fontos, valamint remek kiképzési ötletek vannak hogyan tanítsuk meg a kutyának hogy parancsra elhallgasson. Neten találsz biztosan. De egy felnőtt állatnak is kell a biztonság, sokat kell foglalkozni vele napközben.


remélem segítettem, bocs a hosszúságért!

Üdv :)

2010. aug. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
egyedül van fél, állatkínzás kint hagyni, az újszülött babát se hagyjuk sírni és várni hogy majd abbahagyja.
2010. aug. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a tanácsokat, próbálom megfogadni őket.:)
2010. aug. 3. 11:04
 6/8 A kérdező kommentje:

Állatkínzás??

Dehát azt se tehetem meg, hogy egy percre se hagyom magára, most is kint van én meg bent és ugat szüntelenül már vagy 10 perce. Ilyenkor nem fogok kimenni, mert főznöm is kell!Ha 5 percenként a kénye kedve szerint ugrálnák az nem hiszem, hogy jó lenne...

2010. aug. 3. 11:09
 7/8 anonim ***** válasza:
ha még kicsi akor hiányzik neke az anyja ha be engeded akor is ugatni fog majd ha megszokta a hejett abahadja
2010. aug. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne félj, ez nem állatkínzás. Nekem is kinti volt a kutyám első perctől, és semmi baja nem lett tőle, okos, nyertes kutya, imádja a kenneljét meg minden.

Éjszaka továbbra se menj ki ha ugat.

Nappal pedig ne hagyd hogy aludjon! Azért alszik mert éjszaka kifárad az ugatásba. Ha hagyod hogy aludjon akkor újból erőt gyűjt. Játszál vele, mozgasd stb, csak ne aludjon egész nap és akkor este fáradt lesz. Tudom hogy ez lehetetlen, de csak pár napig kéne amíg le nem szokik az ugatásról. Reggel pedig csak akkor menj ki ha (épp) nem ugat! És amikor kiengeded akkor ne foglalkozz vele amíg le nem nyugszik. Utána hívd magadhoz és akkor foglalkozz vele. Én így csinálnám.

2010. aug. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!