Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok...

Milyen kutyát ajánlanátok lakásba?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy rengeteg ilyen kérdés van de szeretnék egy kicsit személyre szabottabb véleményt kapni olyan emberektől akiknek tapasztalatuk van az adott kutya fajtával.

Szóval idén fejeztem be a jogi egyetemet, tehát most a 3 éves szakmai gyakorlatom jön. Tehát nem leszek egész nap otthon, és a hétköznapokon dolgozom. Így mozgás ügyileg sajnos egy vagy két órás sétákat tudok csak biztosítani, vagy esetleg egy kis futkározást a kutya futatóban :). Panelben élek egyedül, tehát a lakás sem nagy így mindenképpen kiskutyát tartanék jó ötletnek. De egyébként várom az ötleteket, és tanácsokat milyen kutyust válasszak:)

Tapasztalattal nincsen gond. Szüleimnél egy német juhász kutyus van akivel 6 hónapig jártam kutyus iskolába, és sokat foglalkoztam vele tehát a tapasztalat szerintem megvan.

Köszönöm mindenkinek aki végig olvasta és válaszol, nagyon sokat segítene :)

U.I.:az álmom amúgy egy doberman de beszéltem egy kennellel és ott azt tanácsolták, hogy házba ne tarstam mert nem lesz jó neki.



2020. júl. 23. 11:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Dobermannt is lehetne lakásba tartani, csak neki ez a mozgás kevés lenne, nagyon aktív kutya.

Lakásba való kutyák, lusta kutyák:


Kistermetű:

-Shih Tzu

-Bichon Frisé

-Kínai Meztelen kutya

-Pekingi Palotakutya

-Brüsszeli Griffon

-Japán Spániel

-King Charles Spániel


Közepes termetű:

-Angol Bulldog

-Shar Pei


Nagytermetű:

-Angol agár

2020. júl. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%
Plüss...
2020. júl. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
9%
2: +1 😊
2020. júl. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
28%
Aranyhal? Ez minden kutyának kevés. Állandóan egyedül lenne szegény.
2020. júl. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Most egyelőre semmilyet. Légy kicsit türelemmel, alapozd meg a karriered. Ügyvédbojtárként az elkövetkező években rengeteg túlóra, kimerítő munka vár rád. Arra koncentrálj, mert a kutyának (mindenféle kutyának) kevés lenne, amit most nyújtani tudsz.
2020. júl. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%
Munka mellett is remekül lehet kutyát tartani, a mentetteknek egy ilyen életmód ezerszer jobb, mint várni az álomgazdira életük végéig, viszont most jobb lenne a karrieredre koncentrálni, legyen stabil munkád, stabil megélhetésed. Én is válságos időben voltam diplomás pályakezdő, sokat láttam, de stabil az egyáltalán nem volt. Most ismét válságos időszak van, várj a saját kutyával még, amíg biztos talajt érzel magad alatt, és van legalább fél évre elég megtakarításod a kiadásokat fedezni, addig meg járj el egy menhelyre önkénteskedni.
2020. júl. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%
Bármilyet csakis úgy, ha 100%, hogy mindennap legalább háromszor le tudod vinni (vagy ha nem te, akkor lesz, akit meg tudsz kérni rá), úgy, hogy 8-9 óránál több nem telik el két séta között.
2020. júl. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%
Dobermannt egyébként csak lakásban lehet tartani, fűtésszezonban mindenképpen, nagyon fázósak. De dobit ne emiatt ne, hanem mert nem lesz rá elég időd lemozgatni, képezni, tréningezni vele stb.
2020. júl. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
31%
Az hogy 3-szor le tudod vinni az még kevés. Akkor is sokat lesz egyedül. Egy kutyával foglalkozni kell. De az is igaz,hogy a menhelynél bármi jobb.
2020. júl. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm minden válasz adónak :). Az elhangzottak alapján lehet, hogy elnapolom a kutyus dolgot. Semmiképp sem akarom, hogy hiányt szenvedjen valamiben vagy ne legyen jó otthona nálam. Ugyan egyedül vagyok, de fontosabb, hogy a kutyusnak mindene meglegyen. Én meg lehet szétnézek esetleg a kisállatok közt :)
2020. júl. 23. 14:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!