Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha szerzek egy szánhuzó...

Ha szerzek egy szánhuzó kutyát, az magától tudja, hogy húzni kell?

Figyelt kérdés
Hogy tegyük fel, szerzek egy huskyt. És felnő, és téle befogom a szánkóm elé, érteni fogja a dolgot? Vagy ezeket betanítják, hogy húzzon, álljon meg? Szóval kimegyek a rétre, ráülök a szánkómra, és húzna a husky? Egy husky elbír egy felnőtt embert?
2010. aug. 3. 13:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%
-.-
2010. aug. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha szerzek egy nyomkövető vadász kutyát, mondjuk kopót, akkor annak csak annyit mondok, hogy keresd, és tudni fogja?


Természetesen mindent tanítani kell, az Őrző védők sem tudják maguktól, hogy mit kell csinálni, meg kell nekik tanítani.


Szerintem egyébként egy Husky ha szánon van, elhúz simán egy felnőtt embert.

2010. aug. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
miért, szerinted a rézbőrűek tudnak szellemeket idézni? Tudnak azonnal lovagolni? Vagy az amerikai származású emberek mindegyike tud angolul? Először mindenre tanítani kell :)
2010. aug. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%
És nem minden brazil tud salsázni, én ezen kaptam sokkot :)
2010. aug. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem, onnan jött a kérdésem, hogy egy csomó terelő kutyára írják, hogy a vérében van szinte tanítani sem kell terelésre, tudja mi a dolga. Akkor ezekkel mi a helyzet ha?
2010. aug. 3. 13:55
 6/13 anonim ***** válasza:
81%
Ha egy átlagos magyar kennelből veszel egy huskyt, akkor valószínűleg a származásában 4-5 generációra visszamenőlegesen még csak szánt se láttak a kutyák. Sok tenyésztő vallja, hogy a kutyáknak rossz lesz a lábtartása a ringben, ha szánhúzásra használják őket. Tehát nem valószínű, hogy a "vérében" van, de bízhatsz benne, hogy húzni fog, mint ahogy minden neveletlen kutya is azt teszi. De kitartó munkára ne számíts!
2010. aug. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A vérében van a terelés az tudod mit jelent?

Azt hogy a kutya meglát egy birkát és elkezd száguldani körülette mint az örült, ugatja, vagy lelapul ha border. Szerinted ebből megnyer egy versenyt vagy terelni tudja az otthoni birkát? Nem. Neked kell megtanítani hogy az ösztönét tudatosan használja. A husky is szeret húzni, de tanítani kell.

2010. aug. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%

nem:) nekünk volt huskynk, befogtam a szánkó elé, ráültem, mondtam indulás, ő meg hátrajött hozzám és az ölembe ült a szánkóra:9

Sok munka volt mire megtanulta.

2010. aug. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Akiteki ***** válasza:
100%

Minden kutya húz, ha befogod, nem csak egy szánhúzó.

Amit meg kell tanítani neki, hogy vezényszóra induljon, kanyarodjon jobbra vagy balra és álljon meg. Amennyit magyar viszonylatban húzatni tudsz vele (max. 4-5 km), azt egy csivava is megcsinálja.

2010. aug. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem. Tanítani kell rá. En a Rottweilerünkkel húzattam magam. Meg a lovakkal a lovas szánt.
2010. aug. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!