Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fiú kutyát és cicát hány...

Fiú kutyát és cicát hány hónaposan lehet ivartalanítani?

Figyelt kérdés
Egyik barátom az utcáról befogadott egy vemhes szuka kutyus. Elvitték orvoshoz és szerencsére semmi betegsége nincs. Ultrahangon megnézették és 2 kiskutya volt a hasába. 1 hét múlva lesznek 8 hetesek és az eggyik fiú kutyust én hozom el. Pár napra rá meg egy fiú kiscicát is elhozok (mástól). Hány hónapos korukba ivartalaníthatom őket?

2020. júl. 23. 22:51
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
Általában 6 hónapos kortól ajánlják.
2020. júl. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
28%

6honapos kortól lehet, de en 8honapos korában ajanlom. Nekem sokan aztmondjak, ha 6honaposan lesz ivartalanitva legalábbis a kutyus akkor ilyen örök kölyök marad. Mármint nem a játékosságra értve, hanem arra, hogy osszepisili magát stb. Viszont ne húzd sokaig, 8-9honap között mindenféleképpen, mert különben elhizik.

Nem vagyok szakértő.. elnézést ha valamit rosszul írtam. Tapasztalatból, es amiket hallottam azt írtam le. En 8honaposan ivartalanitottam a kutyusom, es nagyon jo sulyba van, semmi gond vele halistennek. Nem hízott el.

2020. júl. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%

Ezzel kapcsolatban nincs egységes álláspont, én többfélét hallottam orvosoktól, tenyésztőktől, de nagy általánosságban két opció van:

Az egyik ha ivarérés előtt, tehát 6 hónapos kor körül ivartalanítod, ennek előnye, hogy így a kutya nem veszi fel azokat a viselkedési mintákat, amik egy ivaros kan esetében problémát jelenthetnének, tehát sosem fogják érdekelni a tüzelő szukák, nem fog emiatt szökni, nem fog jelölni, más ivaros kanokkal szemben nem lesz agresszív, nem lesz domináns. Sokan azt mondják, hogy az ivarérés előtt ivartalanított kan "tejbetök" lesz, de ez szerintem nem igaz, inkább csak kezelhetőbb, nyugodtabb, esetleg megadóbb típus lesz. Az is előfordulhat, hogy ösztöngyengébb lesz, az erős területvédő ösztön általában felnőtt korban, az ivaréréskor alakul ki, tehát egy fiatalon ivartalanított kutya lehet, hogy alkalmatlan lesz komoly őrző-védő munkára.

Az ivarérés utáni ivartalanítás pártiak azzal érvelnek, hogy ez kell a kutya egészséges fejlődéséhez, a csontok növekedési szakaszának lezárulásában szerepet játszanak a hormonok is, amikre ezért szüksége van a kutyának, legalábbis addig mindenképp, amíg a nem fejlődik ki teljesen. Ez inkább nagy és óriástestű kutyáknál okozhat problémát, egy tenyésztő mesélte, hogy egy nagyon fiatalon ivartalanított kutyája szörnyen aránytalanul nőtt, a lábai iszonyatosan hosszúak, de nagyon vékonyak lettek, 2 éves korában már olyan csípődiszpláziája volt, amit műteni kellett, de ő az egyetlen, akitől ilyen tapasztalatot hallottam.

Szóval mindkét opciónak megvannak az előnyei, hátrányai, neked kell eldöntened, hogy neked mi a fontosabb. Szuka kutyáknál a helyzetet tovább bonyolítja, hogy minél tovább vársz, minél többször tüzel a kutya annál nagyobb az esélye az emlődaganatnak, illetve minden tüzelésnél kockáztatják a méhgyulladást vagy az álvemhességet, de a korai ivartalanítás meg sokszor inkontinenciát okoz, viszont szerencsére erre a kanok esetében nem kell figyelni.

2020. júl. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
77%
3-sal teljesen egyet értek.
2020. júl. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!