Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakótelepi lakásba két gyerek...

Lakótelepi lakásba két gyerek mellé milyen fajta kutyát javasolnátok?

Figyelt kérdés
Olyan állat kéne ami jól tűri a gyereket. Természetesen nem lenne folyton nyúzva, és a rendszeres séta is biztosítva lenne számára.
2010. aug. 3. 14:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
38%
Oszinten? Semmilyet.
2010. aug. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
47%

Szia!

Nekem shih-tzu-m van 2 szobás panelban. Imádja a gyerekeket és ha nyúzzák inkább elfekszik :) Kozmetikushoz hordom úh a nagy bundája ne rémisszen meg.


Amúgy yorkit és westit egyátalán nem ajánlom. Általánosságban eléggé agresszívek a gyerekekkel, de vannak kivételek. Uszkárt sem mondanám kitűnő választásnak mert nagyon kényes, igazi úrikutya.

2010. aug. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
17%
Panelba kutyát?
2010. aug. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
50%

Rövid szőrűt, kis olasz agár, pincser. Bár az első időnként félős, a pincser lehet ugatós.

Az uszkár okos, nem ugatós, de a szőrét ápolni kell.

Az uszkár jól tűri a gyerekeket.

2010. aug. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
46%
Semmilyet. Vegyél inkább halat/hörcsögöt/tengerimalacot/teknőst. A gyerekeknek az is elég, és nem kell 12-15 évig gondoskodni róluk.
2010. aug. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%
Airedale terrier. Maximálisan gyerekkompatibilis, saját tapasztalat. Nem vedlik, 4 havonta kell megtrimmelni akár te is megtanulhatod, sohasem agresszív emberrel szemben, és nagyon intelligens. Ha naponta le van mozgatva rendesen, elvan egész nap a házban, bár mi kertes házban lakunk, nem szeret kinn lenni egyedül, inkább velünk van benn egész nap ha otthon van valaki mintsem kinn dekkoljon az udvaron. :) Csak ajánlani tudom, és nem pörög annyira mint a többi terrier
2010. aug. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
65%

hm.. ne hari, de én semmilyet... ha mégis akkor kis bichon havanese kutyust... pici, szeretetreméltó és nagyon barátságos. Barátnőm a kistáskájába hozza- viszi, amikor hazajön:-)

rém nyugodt! :)

2010. aug. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
13%
ha nekem 1000 m2 es házam lenne akkorse élnék kutyával egy fedél alatt
2010. aug. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
42%
semmiet,de ha nagyon akarsz akkor sitzut!!
2010. aug. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
53%
Igen, csatlakozom hogy őszintén semilyet. A kutya nagy felelősség és két (gondolom kisebb gyermekek mellé szeretné)sok a baj. Meg persze egyik kutya sem szereti ha nyagasság, csak talán a rangsor miatt elfogadja hogy márpedig ezt türnie kell. De zerintem egyik kutya sem örül ha 2 gyerek rámászik, tépi a bőrt,szőrt és nyúzzák. Még egy ember sem örülne ennek. De hát emígy a nagytestü kutyák sokkal nyugodtabbak és kevesebb mozgásigényre van szükségük mint az agaraknak vagy a kis terriereknek. De a nagytesü kutyáknak a hátránya hogy, sajnos majdnem mindegyik nehézsúlyú, és ha egy mondjuk 50 kg-s kutyus ráugrik a kisgyerekre, hát. Nehéz. Mondjuk rövidszörü fajta legyen hogy ne legyen gond a szőrápolásával. Pl: mopsz vagy basset hound. És egyedfüggő hogy bírni fogja-e a kisgyerekeket mert találkoztam pár beaglevel és goldennel akik nem szeretik az ember társaságát és még megsimogatni se hagyta magát.
2010. aug. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!