Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tanácsok mudi kölyökhöz? (Rág...

Tanácsok mudi kölyökhöz? (Rágóka)

Figyelt kérdés

2 hónapos kan kutyus, 2 napja van nállunk. Egészséges, aktív. Most van a rágós időszaka.

Tippek?

Tudom, nem lehet elkerülni. Milyen típusú rágókat ajánlotok?

Van már egy házi készítésű, farmer anyagból készűlt rágókája. Gondolom jó lenne egy gumi anyagból is. Van ajánlott fajta/féle?

Bementünk Freshnaps-ba (anyám tudja hogy kell írni😂)de ott minden feláras.

Zooplus-ról pl tudtok ajánlani?



2020. júl. 25. 11:49
A kérdező szavazást indított:
Nem kell speciális, az a lényeg, hogy rágja
Tudok ajánlani
24 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Nekünk is mudink van, bár ő már 4 hónapos. Igazából mi nem vettünk semmi speciális rágókát, odaadtunk neki egy rongyot, régi, rossz ruhát esetleg, és azzal játszott. Végülis mindkettőt szétrágja. :D
2020. júl. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

#1 vagyok.

Arra figyelj, hogy ha régi, rossz is, papucsot ne adjatok neki, mert nem fogja tudni akkor mrgkülönböztetni, hogy melyik papucsot rághatja, azaz az összeset tönkreteheti. Illetve azt se engedd, hogy a lábatokat rágja, határozottan meg kell neki tanítani, hogy Nem szabad, Elég. Játssz vele sokat, bár nem szabad még túlterhelni az ízületeit, de azért mozogja le a fölös energiáit. Ha majd megkapta az oltásokat, a kutyaovit és - sulit mindenképp ajánlom.

Remélem, segítettem.

2020. júl. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1

Igen, ezt sejtettem :D

Mi is adtunk neki régi ruhákat

2020. júl. 25. 12:18
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Ha elvan a rongyal is akkor másra nincs különösebben szükség.


Ami nekünk bevált a zooplusról az a Squeaky Ball TPR labda. Nekünk labdának és rágókának is bevált.


Emelett amit próbáltunk az a szarvasagancs rágóbot. A miénk elég fanatikusan rákattant és 1 hét alatt kivégezte. Ennél tartósabbnak bizonyult a kávéfa rágóbot, ez utóbbi is kapható zoopluson, de elég borsos áron árulják.


Emelett a kong rágócsontot tudom ajánlani, jutifalatot is lehet beletenni.

2020. júl. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%
Kong játékok jól bírják a strapát, de olcsóbb rágókötél is tökéletes lehet.
2020. júl. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%
Kongok tényleg jók.
2020. júl. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Akkor megnyugodtam :D

Egyébként azt terveztem, veszek egy 5-10 db tenisz labdát, meg erős köteleket, oszt' megycsinálom házilag

2020. júl. 27. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!