Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam tápra a...

Hogyan szoktassam tápra a kutyusom?

Figyelt kérdés
Eddig pedigree juniort adtam neki olyan plikkes kaját. Szerettem volna, hogy erősek legyenek a fogai most pedig már elég éles kis fogai vannak de nem akarja enni a tápot,már vagy 5 félét adtam neki de hiába. Hogy lehet rá szoktatni a tápra?

2020. júl. 27. 08:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha már 5 félét megkóstóltattál vele nem csoda, hogy válogatós.


Kiadod neki vacsorára, esetleg kézből megkínálod (nekem egy mentett kutyusom csak így jött rá, hogy jé ez ehető...), aztán ha nem kell elveszed, másnap lehet próbálkozni újra. Ha akkor sem kell, akkor elteszed és másnap megpróbáljátok megint.


Előbb utóbb rájön, hogy nem ő a kiskirály és amit adsz neki, azt meg kell enni.


Nyugi, semmi baja nem lesz.

2020. júl. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Mi az az ötféle, amit adtál neki? Ha olyan "csodás" minőség, mint a pedigree, akkor nem csoda, hogy nem eszi.
2020. júl. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az 1.nek igaza van külömben egész életében válogatni fog.

Éppeszű kutya nem hal éhen.

De ha annyira nem eszi a tápot, hogy inkabb csont soványra fogy (az enyémmel ez volt), akkor inkább főz neki csirke husit és ilyesmiket.

Ha azt szeretnéd egészséges maradjon a foga, adhatsz neki keményebb játékokat, rágó jutalomfalatot, fogtisztítót, nagyobb csontot meg ilyeneket.

Eddig milyen tápokat használtál?

2020. júl. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A pedigree egy moslék. Kb 5% hús van benne, viszont rengeteg cukrot, ízfokozót, állagjavítót és színezéket tartalmaz. Miért az etetésén spórolsz? Miért nem eteted rendes étellel? Ha pedig már az etetésére sajnálod a pénzt, miért tartasz kutyát?
2020. júl. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi az a "plikkes kaja? Mennyi idos a kutya?
2020. júl. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vegyél egy másik tápot, add neki a meglévő kajáját, és egy keveset teg,él bele az új tápból. Naponta növeld az új tápot, és egy hónap alatt már az új tápot add neki csak
2020. júl. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!