Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretném a közeljövőben...

Szeretném a közeljövőben megvenni az első kutyám megbízható tenyésztőtől. Milyen nagytestű (!) fajtákra jellemző, hogy abszolút nem zsákmányosak, viszont alkalmasak nagyon aktív, sokat futós-kirándulós életre, akár húzós sportokra is?

Figyelt kérdés
2020. júl. 27. 08:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy van olyan kutya, ami abszolut nem zsákmányos. Hiszen ez az evoluciós késztetés bennük kell legyen az életbenmaradáshoz.
2020. júl. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

" ... alkalmasak nagyon aktív, sokat futós-kirándulós életre, akár húzós sportokra is" - ez nagyjából kizárja, hogy nem zsákmányos fajtát válassz. Ezek a jellemvonások főleg munkakutyákban, vadászkutyákban van meg akikben erős a zsákmányösztön, lévén így könnyebb őket tanítani. Fajtán belül bármikor előfordulhat kisebb ösztönadottságú egyed. El kell mondani a tenyésztőnek mit szeretnél.

Alapból vannak fajták akik kevesebb ösztönadottsággal élnek, őket alapvetően társkutyának tenyésztették ki. Az ölebek többsége ilyen, vagy a gigant fajták egyes tagjai akik a hatalmas testük miatt nem szeretnek semmi után loholni, de mivel ragadozó fajról beszélünk, zéró zsákmányösztön szinte nem létezik.

2020. júl. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A juhászkutyáknak tudtommal a terelőösztönük erősebb mint a vadászösztönük.
2020. júl. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ezt az elsőt nem értem; persze, hogy ott van a vadászösztön mindben, de a különbség óriási a jól fejlett ösztön és a nem-zsákmányosság között. Nem úgy értettem, hogy ez egyenlő a nulla zsákmányösztönnel. :)

Nekem fontos, hogy könnyen és biztonságosan legyen szoktatható nem csak kölyökként más állatfajokhoz; szabadon is járhasson közöttük, ne kelljen árgus szemekkel figyelni.

Sajnos eddig nekem is ez a nézelődés eredménye, a jellemre megfelelő fajták sportos életmódra nem a legalkalmasabbak...

2020. júl. 27. 14:04
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

8 hetesen vegyed es osszebaratkozik az allataiddal kicsikent.

Barmelyik kutyara igaz.

Ha csak kirandulgatni akarsz,akkor neked vmi kulonosen lusta kutya kell.


Arra gondolsz,h a zsakmanyoszton: azaz ne huzzon meg semmire,mert gyenge vagy?? Hat olyan nem lesz.

2020. júl. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Kikepzo kell a kutyadnak,h a zsakmanyt ne kergesse,mikozben erdoben vagytok es nyuszika vagy oz szalad el elotte.... ezt magatol nem fogja teljesiteni...


Egy kutyanak a vadakkal teli erdo a legnehezebb terep.


Talan az orzo vedo vonaluak nem mennek a zsakmanyra. Vadaszkutya fajtat ne valassz. Meg huskyt se,mert annak nem eleg a kirandulas.



Ha csak setalgatni akarsz vele az erdoben,legyen oreg kutyad. Azt is be tudod adni kikepzesre.

2020. júl. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
#5-#6 szerintem olvasd újra a kérdést még párszor, akkor talán sikerül értelmezni.
2020. júl. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha csak a háziállatok épsége a zsákmányosság félésének az oka akkor az nem ok. Szocializáció, már a kezdetektől. Német Juhászom van erősen zsákmányos, mégis ha tyúk van az udvaron, füle botját sem mozdítja, mert belé lett nevelve, hogy a tyúkot nem bántjuk. Ugyan így a család macskája. Meg lett neki tanítva, hogy ő nem zsákmány így nem bántja. Ilyen szempontból érdemes könnyen tanítható fajtát választani, mert nekik neveléssel és szocializációval jól be lehet határolni, hogy nem bántja a háziállatokat, ilyen szempontból a terelőkutyák is jó választások lehetnek. Border Coli, vagy Mudi. Mendkét fajta sportos, de okos, terelőkutya lévén jól lehet őket nevelni a háziállatokkal való együttélésre.
2020. júl. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem tacsim van vadász kutya, de a cicákkal és tyúkokkal alszik.

Pedig nem kölyökként szoktattuk hozzá.

2020. júl. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, a Briard lesz a nyerő. :)
2020. aug. 16. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!