Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen érvek vannak a pitbull...

Milyen érvek vannak a pitbull fajta mellett?

Figyelt kérdés
Mindig is akartam egy pitbull kutyust de mindenki monta hogy ne legyen és sablonos ellenérveket montak. Vinném kutyaoviba és kutyasuliba is. Kinti benti tartása lenne. Milyen érvek vannak egy jól nevelt pitbull kutyus mellet?

2020. júl. 27. 09:17
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
21%

Semmilyen érv nem szól mellette csak a pitbull kutyatartók vannak hanyattesve tőlük de csak addig amíg majd a saját kutyájuk egyik pillanatról a másikra majd megtámadja őket

A pitbull már erősen belterjes fajta amitől csak még elmebetegebbek lesznek az egyébként is agresszív pitbullok

2020. júl. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
80%

Szia!

Az első kommentelő megmutatja, milyen emberek miatt vannak ezek a kutyák lenézve. Ok nélkül.

Egy nagyon ragaszkodó, hűséges fajta, (nem véletlen, hogy ezt a fajtát harcoltatják, öl és hal is parancsszóra...) illetve elég intelligens fajta ami miatt elvárja a törődést, játékot, sétákat. Egyszóval szereti ha lefárasztják fizikálisan és mentálisan is, a kutyasuli nagyon neki való lenne.

Általában akaratosak, ha valamit akarnak, és nem kapják meg, hisztiznek/durciznak.

Én nagyon támogatom hogy ezt a fajtát válaszd, csak hogy ledöntsük végre ezeket az idióta sztereotípiákat.

Sok féle kutyával dolgoztam, harapott már meg Puli, Németjuhász, Pitbull éppen nem. Nem sok köze van a fajtának az agresszivitáshoz, szimplán ha valaki elhanyagolja a kutyáját, legyen az bármilyen fajta, és kerti dísznek tartja, nem neveli, elzüllik. Ahogy egy kisgyerek is tenné.

Ha gondolod nézd meg Wegera Györgyöt Facebook-on, ő jópár Pitbullal él együtt. Meg lehet nézni, milyen agresszívak ők is. 😉

Szép napot!

2020. júl. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
91%

#1: Érdemes lett volna elvégezni azt az általános iskolát! xD

Magyarországon egyelőre nem rózsás az állományuk. Ha valaki igazán komolyan gondolja és van is pénze rá érdemes az USA-ból behozatni. Jó ped esetén az minimum 1000-1500 dollár plusz a behozatal.

2020. júl. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Környező oszágokba sincs jó tenyésztő? Esetleg még németországba?
2020. júl. 27. 12:46
 5/26 anonim ***** válasza:
54%

Ott tiltott fajta (meg még vagy 30 másik lol)


Amúgy Magyarországon is van jó tenyésztő, legalábbis a R.O.D.'s kennel számomra szimpatikus

2020. júl. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
79%

Munkakutya.


Nekem egy fekete game pitem van.


Úgy képzeld el, hogy a kutya reggel kinyitja a szemét, és míg este le nem feszik, pörög. Minden áldott nap minimum 3-4 óra az aktív foglalkozás. Kinti-benti kutya. Ez obedience, agility, canicross, futopad, sulyhuzas, mászófal, versenyek, úszás, kutyafuti stb. Plusz ugye játék és sétàk, mert az agyi fárasztásból elèg neki 1,5-2 óra.


Nagyon melós kutya, csak annak ajánlom, akinek tényleg a kutyás sport a hobbija. A staffi nyugodtabb. Ha csak státusszimbólumnak kell (és úgy olvastam, hogy különösebb célod nincs vele), akkor a szaffit ajànlom.


Én is amcsibol hozatom őket. Itthon csak keverékek vannak.

2020. júl. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
29%
Szerbiában és Romániában van sok, tudtommal (nem véletlenül sajnos). Hogy milyen minőséget képviselnek azt nem tudom, de valószínűleg elég selejtesek lehetnek.
2020. júl. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

#6 szeretnék vele kutyás sportot/sportokat űzni


Egyébként ha menhelyen lenne kölyök pitbull keverék mennyi esélye van annak hogy nevelés mellet késöbb megőrül? Rátamad a gazdára vagy túlságosan védi a gazdáját és mindenkinek nekimegy. Ez csak elméleti kérdés

2020. júl. 27. 14:24
 9/26 anonim ***** válasza:
37%
Ameddig ez az elméleti kérdés felmerül, addig szèpen kérlek ne akarj pitbullt. Előbb legyen más kutyád (nj például), 10-15 év és talán megérsz majd egy pitre. De most no-no!
2020. júl. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Miért is ne? Ez csak elméleti kérdés. Én fajtatiszta jó idegrendszerű pitbull kutyust szeretnék venni idén vagy jövőre. Ez az ELMÉLETI kérdés csak megfordult a fejembe.
2020. júl. 27. 14:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!