Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol tudok találni megbízható...

Hol tudok találni megbízható tenyésztőt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most lesz készen a családi házunk az ősszel és szeretnék vásárolni egy tacskó kölyköt utána, mert mindig is értük volna oda. :)


Viszont sajnos nem vagyok járatos az ilyen dolgokban és nem tudom, hogy hol kéne elindulnom, ha én azt mondom, hogy szeretnék egy pár napos/hetes/hónapos fekete, rövidszörű tacskót.


Nem kell nekem "híres" felmenőkkel rendelkező kutyus, csak szeretném, ha egy egészséges szervezetű és idegrendszerű állathoz jutnék hozzá.


Akinek esetleg van már ilyen kutyája vagy ért hozzá az eltudná mondani, hogy nagyjából mennyibe kerül?


Honnan tudom, hogy az eladó jó tenyésztő vagy sem? Mire kell figyelni? :)



2020. júl. 27. 16:56
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Itt be tudod írni a fajtát és ki fogja dobni a kereső a fajtaklubokat. Náluk lehet érdeklődni, hogy a környékeden van-e bejegyzett tenyésztő. Aztán felhívod a tenyésztőt és beszélgettek kicsit. Bemutatkozás alap ahogyan az is, hogy elmondod mindjárt az elején mire szeretnéd a kutyust (ha családi kutya az sem baj.) Ekkor ő majd ad egy rövid leírást a fajtáról. Plusz pont a szemükben, ha érdeklődsz a fajta igényei/betegségei iránt. Erre nagyjából 20 percet szánjál rá amikor kutyát kerestem én is ennyi ideig beszélgettem velük és nagyon segítőkészek voltak.


Nem tudom, hogy tisztában vagy-e vele, de a tacskó 3 méretben létezik és 3 szőrtípussal. Érdemes ennek megfelelően tenyészőt keresni.


Remélem segítettem. :)

2020. júl. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
1-es vagyok a link lemaradt :D [link]
2020. júl. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Pár napos tacskót nem szeretnél, heteset se.


Minimum két hónaposnak kell lennie, hogy elhozhasd - ezt törvény is kimondja, és nem viccből.


Plusz egy tacsi ára olyan 100.000-150.000 forinttól indul. Ha olcsóbb, az már egy gyanús jel.

2020. júl. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hug me strongly kennel. Egy jó barátom csinálja, megbízható tenyésztő. F.book-on keress rá,írj nekik, mikor várható kölyök.
2020. júl. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#1-2 Köszönöm a segítséget, rákeresek a linken. :) Vas megyében lakom.


[link]


[link]


Ez a kettő típus tetszik küllemre.


#3 Azért írtam per jellel, mert nem tudtam, hogy mennyi idősen "vehetik át" a tenyésztőtől. :) Nem nem kevés, de valahol ennyire számítottam. Azt beleszámítva, hogy 10-15 évig velünk lesz, úgy talán nem is olyan sok.

2020. júl. 27. 17:15
 6/8 A kérdező kommentje:
#4 Köszönöm.:)
2020. júl. 27. 17:17
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok

Ez a rövidszőrű változat. De ezen kívül van hosszú és szálkás szőrű is. A méretekkel nem vagyok tisztában, de azt mindenképpen nézd meg nehogy meglepetésként érjen. Én a kettő nagyobb közül választanék (Ezek sem óriás méretűek).

2020. júl. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia

Ha még aktuális, keresd Beréti Zitát (Hunnia Ita kennel)

csodálatos vörös tacsikkal foglalkozik, tenyésztő. kedves és aranyos hölgy!

2020. szept. 2. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!