Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kamilla teával tisztíthatom a...

Kamilla teával tisztíthatom a kutya könnyfoltját?

Figyelt kérdés
2020. júl. 27. 17:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Tisztíthatod. De fölösleges. Az elszíneződésen nem segít. Nem gyulladás okozza, hanem az elzáródott vagy fejletlen könnycsatorna. Műtéti megoldás van, ha megéri.
2020. júl. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az 1-es leírta, azon kívül a kamilla még pluszban sárgít.

Van kifejezetten erre szer ami eltünteti a barna folyásnyomokat, de van szemcsepp is, ami eleve megakadályozza.

Nézz utána a neten, biztosan van, mert láttam, de mivel nem vagyok érintett, így nem jegyeztem meg a nevét.

2020. júl. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kamilla gyulladt szemre sem jó,mert nagyon szárít.


Könnyfoltra patikában kapható bórvíz ami jó lehet.Nem baj ha bele megy a szembe.


Igazából baktériumok okozzák az elszíneződést,meg az állandó nedvesség.

Ha a kutya állandóan könnyezik max műtéti úton lehetne vele valamit kezdeni.


Fontos,hogy mindig száraz maradjon ott a szőr és mindig vissza kell ott vágni a szőrt.


Nekem annó a fehér bichonomnál mondjuk kaja váltás megoldotta a próblémát hosszú időre,utána pedig időszakosan a pofija is bebarnult meg a szeménél is majd megint jött egy időszak,mikor hófehér volt. Utána én már nem is foglalkoztam ezzel :D


Van amúgy egy szőlőzsírhoz hasonló cucc szemre,pont ott kell bekenni és elvileg nem engedi nedvesedni a szőrt ezáltal nem barnul be. Nevét sajnos én sem tudom

2020. júl. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kicsit több info kéne. Hogy néz ki? Esetleg rózsaszín pöttyök vannak ott? Vagy csipa? Esetleg csak könny? Vagy mi?
2020. júl. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!