Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebből lehet baj? Menhelyi...

Ebből lehet baj? Menhelyi kutya örökbefogadása

Figyelt kérdés
Pénteken hoznék el kora reggel egy 1 èves tündéri kan kutyust a menhelyről. Kivettem szabadságot az első 2 napra (hétvégével 4) viszont úgy alakult hogy hétfőn ha csak 5 órára is de be kell mennem. Ebből lehet baj ? Menhelyi kutyám még nem volt.

2020. júl. 28. 08:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hozzám úgy került a kutyám, hogy nem tudtam szabadságot kivenni, gondolom, kellett a hely más mentett kutyának, ahonnan hoztam, így csak a hétvége volt. Nem volt baj, és soha nem hisztizett amiatt, mert dolgozni járok, hamar megszokta a rendszert. Viszont nem minden menhelyi kutya egyforma.
2020. júl. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem egyeformák de pont ettől lesznek különlegesek :) jó ilyet hallani, remèlem mi is így járunk
2020. júl. 28. 09:47
 3/6 anonim ***** válasza:
97%
Esetleg kérj meg valakit, hogy addig maradjon vele, de ahogy az előző mondta, meg kell szokja, hogy nem mindig vagy vele:)
2020. júl. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
95%

Arra figyelj oda, hogy ő hogy kezeli az egyedüllétet, próbáld ki, hogy csak kiviszed a szemetet a lakásból, akkor mit csinál. Menj el boltba. Esetleg jelezheted a szomszédoknak is, hogy most kerül hozzád a kutya, és ha zajong, akkor mindenképpen szóljanak neked, hogy tudj róla, mert akkor tudod kezelni ezt a dolgot. Az egyik szomszédoméknak több idejük volt a kutyát szoktatni, mert otthonról dolgoztak most a koronavírus miatt, nekem ezt nem engedélyezte a munkahelyem. Viszont az ő kutyájuk más habitusú, mint az enyém, tacskó-spániel mix, egyedül hagyták és kint a folyosón vártak, mérték az időt, és egyre tovább, így szoktatták. Az enyém terelő és nem tudom, még milyen mix. Alapvetően csendes, az egyik emeletszomszédom hónapokkal később látott meg a kutyával együtt, mert nem egyszerre járunk el otthonról és ritkán találkozunk, és akkor jegyezte meg, hogy nem tudta, hogy van kutyám. Otthon sem rombol unalmában, le van mozgatva, feladatozunk, ilyenkor a nyári melegben meg amúgy is punnyad.

Jó kutyázást. :-)

2020. júl. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szerintem is egy idő után hozzá kell szoktatni. Pèntek szombaton még hagyom had fedezze fel az új környezetet és vasárnap megpróbàljuk ezt az időmérős fokozatosan otthagyós taktikàt. Remèlem jó lesz már nagyon várom :) mielőtt elmegyek dolgozni meg futunk egy nagyot hogy tényleg csak pihennie kelljen amíg haza nem jövök :)
2020. júl. 28. 10:00
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Komolyabb probléma nem hiszem hogy lesz, már amennyiben ő lesz egyedül mint háziállat. Ugye ha van másik kutya, akkor van szoktatási idő, ha macska szintúgy, de egyedül semmi gond nem lesz!
2020. júl. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!