Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyenek az agarak? (Külleme,...

Milyenek az agarak? (Külleme, viselkedés stb)

Figyelt kérdés

Aki ék van agara az leírná vele a tapasztalatát. (Magyar/Angol agár rá vagyok leginkább kíváncsi)

Tényleg olyan nehéz vele a behívást megtanítani?

Azt is olvastam valahol hogy külön olyan suliba kell vinni ahol van olyan akinek van agárral tapasztalata



2020. júl. 28. 11:10
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
72%

Reggel 8 ora korul menj ki az obudai szigetre. Van ott egy srac, aki agarfalkat setaltat. Amennyire megfigyeltem, jol kezeli a ra bizott kutyakat. Beszelj vele. Es ha mar ott jarsz egybol meg is kerdezheted, hogy miert van ilyen sok haromlabu agar a csapatban. Remelem erted mit akartam ezzel mondani.


Kedden es csutortokon a Margit-szigeten is van egy agaras tarsasag (reggel 7 korul). Toluk is erdeklodhetsz a fajtaval kapcsolatban.

2020. júl. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Köszi ment a zöld kéz :) várok még másokat is
2020. júl. 28. 12:02
 3/25 anonim ***** válasza:
38%

Nagyon ijedosek. Akkor elfutnak. Km-erekre.


Szerintem nem erdemes agarat venni.

2020. júl. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
68%
Mondhatni kanapé kutyák is. Futnak egy nagyot és a gazdival heverésznek a kanapén utána de persze nekik is meg kell adni a szellemi és fizikai lefárasztást. Makacs fajta de ha sikerül megnevelni nagyon jó társ lesz.
2020. júl. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
75%
A behívás nem nehéz HA! nincs vad a környéken. Tehát ha olyan helyre mentek sétálni, ahol nincs őz, nagyobb madár (galamb mérettől felfelé), nyúl stb. Tényleg érdemes olyan kiképzővel beszélni, aki foglalkozik agarakkal, de alapvetően nagyon könnyen elmennek bármilyen vad után. Viszont ha nincs vad, akkor elképesztően nyugodtak, figyelnek a gazdira.
2020. júl. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

A 4esnek és 5osnek köszönöm!

3as szerintem kicsit nézz utána milyen egy agár egyáltalán nem olyan amit leírtál. Max az ideggyenge nem jól szocializálod egyedek

2020. júl. 28. 16:14
 7/25 A kérdező kommentje:
Szocializált*
2020. júl. 28. 16:14
 8/25 anonim ***** válasza:
88%

Igen, a behívás akkor necces ha már meglátta a vadat és megindult. Űzésből már nem tudod az agarat lehívni, csak imádkozhatsz hogy hamar hagyjon fel vele és menjen vissza hozzád. Akinek agara van az tudja, hogy 100%ban fel kell figyelnie a terepet séta közben, neked kell előbb észrevenni mindent mint a kutya, és azonnal lábhoz rendelni. Elengedni őket csak jól belátható nagy füves mezőn biztonságos, de ott is ezerrel figyelni kell mindenre.

Lusta kutyák, ha megvan a napi 1-2 órás mozgás ahol futhatnak is egy jót, akkor képesek egész nap a kanapén dögleni. :) A kölyköknek még persze több energiájuk van. Tanításnál azért ajánlanak agarakhoz értő oktatót, mert nekik sérülékenyebb a lelkük mint a többi kutyafajtának. Csak pozitív megerősítéssel lehet tanítani őket. A másik meg az, hogy az agarak nem az engedelmességről híresek, és ezt sok oktató nem tolerálja. Megcsinálják az ül-feksziket, de lehet csak háromszor, és utána megunják. Nagyon önálló fajta, nem a gazdi parancsait lesi folyton, őket nem irányítani kell állandóan hanem együtt élni velük.

2020. júl. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
12%
Nem értem a kérdés első részét. Ennyire nehéz rákeresni az agár szóra a gugli képkeresőjében? A viselkedéséről meg olvass szakirodalmat, egy random ember random agárjából nem feltétlenül fogod látni.
2020. júl. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

8asnak nagyon köszönöm.

A 9es pedig ha már annyira unatkozik hogy idekommentelt 'az érthetetlen' kérdésre akkor elmondanám hogy köszönöm szépen oda van írva a megjegyzésbe hogy 'olvastam' és hogy 'AKINEK AGARA VAN leírná vele a TAPASZTALATÁT'

Tehát saját tapasztalatra voltam kíváncsi de ez szerintem jól leszűrhető

(Ajánlom általános iskola alsó osztályát-szövegértelmezés)

2020. júl. 29. 00:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!