Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miket lehet főzni egy kutyának...

Miket lehet főzni egy kutyának? Milyen ételt készítsek neki?

Figyelt kérdés

Szokásos rizs-hús-sárgarépán túl.

Mivel lehet helyettesíteni a rizst, milyen húst adjak, milyen zöldségeket lehet a répán kívül és mi egyebet lehet még tenni a kajájába?

(Idős kutya, most fogadtam örökbe, nem szeretnék száraztápot adni neki, én szeretném készíteni az ételét. Minden ötletet felpontozok.)



2020. júl. 28. 16:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
5%

Rizs helyett: 1-2 sargabarack.


Sargarepa helyett: cukkini,brokkoli,fozotok . Most furtos ubit reszelek neki naturjoghurttal. Jo az is,ha sarabolod a zoldseget.


Csontleves fozz neki. 48 ora kislangos fozesnel(amikor elmesz otthonrol,lezarod a gazt es hagyod a tuzhelyen a levest) sot es fokhagymat tegyel bele.

2020. júl. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Jó cikk a témáról: [link]
2020. júl. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
10%
Rizs árpagyöngy , de a zöldseget minek főzni ? Vadonban nyersen eszik a termést . Barf marhaság , a fogkővet bűzmirigy bajokat szőrhullást az egyoldalú állati feherjek okozzák .
2020. júl. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%

A rizst nem javaslom amúgy sem, mert allergizál. Én amikor főztem az öregnek, akkor bementem az állatosba és mindenféle húst összevásároltam neki. Nyúl, ló, szarvas stb. Ezek nem egyszerre főnek meg, szóval külön-külön megfőztem neki, aztán adagokban lefagyasztottam.


Fűszerezni nem kell a "levest", én belefőztem neki a répát, mert az enyém olyan baromi válogatós volt, hogy nyersen nem ette meg. A húst sem.

2020. júl. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%

#1.

Pont olyanokat nem lehet adni neki.

2020. júl. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Pont a barf miatt nem lesz fogkove :D A nyers csont lekoptatja...

Egyoldalu. Hat sokfele allatot arul egy hentes. Lehet valtogatni.

2020. júl. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Buzmirigy problema se lesz soha barffal,ha a szeklet szilard.


Lehet lepontozni. Nem erdekel.

2020. júl. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy egy kinai kutya eszi a rizst :) de valojaban nem kell ilyet adni.


Fozzel neki egyszerubb hust es sok belsoseget, keves zeller-repa-alma mehet bele ... nem kell mas.


Kutyak szeretik a csirkefejet, a nyakat, a farhatat, a majat, a szivet ... nem is kell nagyon megfozni, csak rarottyantani. De imadjak a pacalt, a budos halat.


Toltoanyagnak szant rizst, tesztat, krumplit nyugodtan elhagyhatod ... semmi szuksege a kutyanak ilyenre.

2020. júl. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Az első full hülyeségeket írt, sót és fokhagymát kutyának? A fokhagyma egyenesen mérgező a kutyáknak! Aki nem hiszi, tessék, cikk:

[link]


Rizst akkor kell adni a kutyának ha hasmenése van. A répát szeretik, de átmegy rajtuk. A kaját eleve nem is kell megfőzni nekik.


Ha mindenáron főzni akarsz neki, akkor az igen sok tanulást igényel, hogy hasonlóan kiegyensúlyozott legyen a tápanyagbevitel, mint egy prémiumtápnál. A BARF nagyon jó dolog, érdemes utánanézni, csinálni, de csak megfelelő alapossággal és jó beszerzési forrásokkal. De az nem főzés.


Én imádom a kutyáimat és rengeteg időt szánok rájuk, de azt sose fogom megérteni, értem, mi értelme van főzőcskézni, pláne így, hogy "jajj, mit lehetne". Nem kisgyerek, ízek nem érdeklik, egy jó minőségű táp tápértékét pedig marha nehéz elérni.

2020. júl. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Utolsó! Én azért főzicskéltem az öregnek, mert nagyon válogatós volt, így pl.nálam is problémát okozott, hogy hogy tudok változatosan főzni egy nagytestű kutyának.


A mostanival mázlim van, mert bármit megeszik, így kipróbáltam a BARF-ot, ami nála nagyon nem vált be, mert mindentől véresre rágta magát, hiába a sok vérvétel, kaparékminta stb. Egyszerűen allergiás kb majdnem mindenre. Ìgy 3 évbe telt, mire kikisérleteztem, hogy melyik az a táp amitől nem rágja magát, nem gyullad be a füle stb. Szóval igenis van amikor probléma a kutya etetése. :D

2020. júl. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!