Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyasulival milyen tapasztala...

Kutyasulival milyen tapasztalatok vannak? Melyik helyet ajánljátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Cavalierem van, másfél éves. Azt mondták nem nagyon kell neki kutyasuli de én szeretém elvinni ha mást nem egy alapra. Vagy csak megnézni.

Okos, általában szófogadó kutya, ritkán van hogy nem hallgat rám. Nagyon sok trükköt nem tud, mivel elso kutyám én is csak most tanulgattam ,,élesben” a dolgokat.

Persze az alap paranacsok mint az ul, fekszik, marad, gyere ide, pacsi meg ilyesmiket tudja.

Na mindegy is a lényeg hogy el szeretném vinni kutyaiskolába.

Budapesten lakunk nem szeretnék messzire menni nagyon.

Ki hol járt? Mik a tapsztalatok? Utána mennyiben változott a mindennapok/tanítás a kutyussal?

Elore is koszonom :)



2020. júl. 28. 18:25
A kérdező szavazást indított:
Igen, jó ötlet a kutyaiskola
Nem muszáj
14 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
61%

En a negyedik iskolaban talaltam meg azt a hozzaertest, amire szuksegem van. A tobbi suliban is hitelesen adtak elo magukat, jartam is rendszeresen de egyaltalan nem volt kezelheto es iranyithato a kutyam.

Tapasztaltabb kutyasok ajanlottak a mostani iskolat amit meg a covid elott el is kezdtunk (ugye volt ket honap szunet) es azota is oda jarunk. Vegre lathatoan fejlodik a kutya is es en is, tehat nyugodt szivvel ajanlom a szentendrei kutyaiskolat (Rozsa Robi vezetesevel) vezetesevel).

2020. júl. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%

Nezz meg orakat a kutyasuliban,mielott befizetsz... nem kapod vissza a penzed...


A legtobben az oktato agressziven ingerulten beszel a kutyakkal . Agresszivan utasitja helyre. Ettol agresszivve valik a kutya is. Meg megfelemlitik kergetik a dominansabb kutyakat. Utana a gazditol is felni fog es visdza se jon. Lasd tukor kutyaiskola. Tobb agressziv nem szot fogado kutyat ismertem. Nem mert odamenni a gazdajahoz... na az aztan az eredmeny....

2020. júl. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
A kutyaiskola a szocializációról szól és a csoportos feladatokról. A kutyád sosem fog tudni fegyelmezetten viselkedni csoportos környezetben, ha nem oktatod olyan formában is és ennek legegyszerűbb módja a kutyaiskola. Tapasztalt versenykutyások is lejárnak iskolákba, pedig ők tudják hogyan kell kivitelezni a tréningeket, elhiheted.
2020. júl. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Fuuu hát most elbizonytalanítottatok picit...

Azért köszönöm!

Egyébként járunk kutyafuttatóba ahol hozzá hasonló kisebb termetű kutyákkal együtt szoktunk lenni. Általában ott van hogy kevésbé csinálja meg amit kérek mert ha odahívom és még nem megyunk akkor gyorsan visszafut jatszani ha mondjuk kérnék egy pacsit. De ott is visszajon de általában hagyom hagyj játszon azzal akit már ismerünk.

Szívesen olvasok még tapasztalatokat!

2020. júl. 28. 22:02
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Mi a városi kutyák iskoláját fogjuk megnézni, sok jót hallottam róla.
2020. júl. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Mi is a Városi Kutyák Iskolájába jártunk, ajánlom őket! A segítségükkel sokkal jobban megértettem a kutyámat, ezáltal sokkal jobb lett a kapcsolatunk, ő pedig engedelmesebb. :) Tavasszal jártunk alapfokra, ősszel kezdjük a középfokot, a kettő között pedig obedience-re is járunk, hogy addig is legyen valami. :)
2020. júl. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%

Utolsó, bocsi az OFF-ért, a honlapon én is láttam ezt az obedience-et, de nem tudom mi ez. Segítenél? :)


Plusz ugyanitt van kutyaovi tapasztalatod is?

2020. júl. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kutyaovis nincs, mert 7 hónaposan került hozzám a blöki, úgyhogy mi 2 hónap összeszokás után egyből suliztunk. :)


Obedience: ez egy kutyás engedelmességi sport. Mi konkrétan Ralley Obedienc-re járunk, ennek az a lényege hogy van egy pálya amin végig kell mennetek, ki vannak téve táblák utasításokkal, hogy azon a ponton mit kell végrehajtania a blökinek. Persze mindent szép szabályosan kell megcsinálnotok. Igazából valahol feleslegesnek tűnhet, mert szerintem nem olyan fontos hogy a kutya full szögletesen üljön be mellém. Viszont a szögletesen ülő kutyáig vezető út alatt bámulatosan jól épül a kapcsolatotok és az eb fegyelmezettsége. :)

2020. júl. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

2-es hozzászóló nagyon megerősítette azt, amit érzek a kutyaiskolával szemben, ahova elkezdtünk járni.

Iszonyatosan agresszív volt az oktató, konkrétan a nyakörvénél fogva felemelte a kutyát, össze-vissza rángatta, de brutál erősen, amikor pedig a nyakörvénél fogva felakasztotta a nyomorultat és szóvá tettem, hogy félek, hogy megfullad így, közölte, hogy a kutyát így nem lehet megfojtani, mert olyan a nyaka, mint az ember dereka és nézzem meg, nem is hat a kutyára. Tényleg nem hatott, őrjöngött a többi kutyára, ez az egyik problémám, de az én kutyám nyaka nem olyan, mint a derekam. Kis 12 kg-os kutya, a nyaka se olyan vastag, szerintem simán meg is ölhette volna. Arra nem is merek gondolni, mit művel a kutyákkal, amikor nem látja senki, mondjuk a panziójában.

Az a helyzet, hogy őrjöngve, rángatva, félig agyonverve én is rá tudnám venni a kutyámat, hogy ne legyen kedve a többi kutyára őrjöngeni séta közben, de ahhoz nincs szükségem kutyaiskolára. Eddig örömmel jártunk, de a mai nap után én a kutyában is látok egy törést. Szerintem soha többé nem viszem ide. Nekem ne magyarázza senki, hogy nem veszélyes egy kutyát a nyakörvénél lógatva a levegőben himbálni.

2020. szept. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!