Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok segíteni hogy melyik...

Tudnátok segíteni hogy melyik lenne a legideálisabb kutyus számomra?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni 2 dologban is. Van egy 3 éves palotapincsim és egy 9 éves berni pásztorom, szerintetek a berni meddig fog még élni? Nincs semmi eü. problémája, viszont kicsit már lehet látni, hogy öregszik. Ez lett volna az első kérdésem. A berni kicsi korom óta megvan és sokan mondják, hogy 6-8 év az élettartamuk... Nem is akarok ebbe belegondolni viszont muszáj, de ha ő itt hagy akkor kell megint egy nagyobb testű kutya ugyanis nagy kertesházban lakunk és elég sok erre felé a rosszindulatú cigány, szóval muszáj egy házörző. De, ha ne adj Isten a bernim itt hagy, akkor a pincsi mellé milyen kutyát ajánlanátok? Tudnám vinni sétálni akár naponta is, orvosi ellátás az alap, nagy udvarunk van lenne saját háza és kölyökként vennénk meg. A kutyára nem szeretnénk sok forintot elkölteni (mármint ilyen több száz ezreket) mert nem tenyésztésre/ kiállításra kéne. Tudom, hogy minden kutyának más a személyisége de szerintetek melyik lenne a legideálisabb egy pincsi és a két kis testvérem mellé?
2020. júl. 30. 15:20
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
92%

Fajtatiszta kölyökkutya ára normális tenyésztőtől (hogy egészséges, jó idegrendszerű legyen) 150 ezernél kezdődik, fajtánként eltér, ezt gondoljátok végig.

Plusz ha valaki be akar törni, az be is fog, megmérgezi a kutyát és már bent is van. Egy riasztórendszer és biztonsági kamera manapság többet ér házőrzés szempontjából, mint egy kutya.

2020. júl. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 Tevenyereggyarto ***** válasza:
82%
A törzskönyves kutyák jellemzően 100 ezertől kezdődnek, fajtától függőn akár fél millió is lehet. Szóval ha magára a kutyára nem akartok sok pénzt költeni akkor menhelyről/ gyepmesteri telepről fogadjatok örökbe, viszont egy keveréktől nem feltétlenül várhatod el ,hogy tudja mi fán terem a házőrzés illetve ettől függetlenül az oltások és egyéb orvosi költségek se lesznek ingyen főleg ha kijön valamilyen betegség rajta. Házőrzésre én inkább kamera+riasztórendszer felszerelését ajánlom mert egyrészt “harapós kutya” tábla nélkül nem őríztethetitek az udvart mert ha valakit megharap a kutya akkor még ti szívjátok meg, mindegy ,hogy mit akart az illető. Másrészt aki be akar törni az be is fog és egy kutyát viszonylag könnyen ki lehet iktatni ha nem váratlanul támad egy medveméretű jószág.
2020. júl. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
Kameránk van, és nem csak házörzőnek kell a kutya. Ezért mondtam, hgoy miket tudnék biztosítani, szóval nem kifejezetten házörző kutyára gondoltam, hanem ami azt a szerepet is be tudja tölteni. Viszonylag nagytestűt szeretnék. A bernitől a kerítéshez sem mennek, félnek tőle mert mély hangja van és nagy kutya.
2020. júl. 30. 15:46
 4/39 anonim ***** válasza:
80%

Ha már bevált a berni pásztor, de nem akartok sokat fizetni egy tenyésztőnek, esetleg egy másik berni pásztor a fajtamentéstől nem lenne jó?

[link]

2020. júl. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
És nem szeretnénk újra bernit, nem tudom miért. A menhely is egy opció, de én a fajtát kérdeztem. ^^
2020. júl. 30. 15:57
 6/39 anonim ***** válasza:
55%
Milyen elképzeléseid vannak ezeken kívül a kutyáról? Miben legyen más, mint a berni?
2020. júl. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
71%

Nekem amúgy a komondor jutott eszembe, ami jó lehet.

[link]

2020. júl. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
53%
A bernik átlagéletkora sajnos 10-12 év körül mozog, úgyhogy a tiédre már vigyázz :)
2020. júl. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
79%
Komondor, kuvasz esetleg?
2020. júl. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
61%
Újfundlandi
2020. júl. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!