Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szidják sokan a flexi...

Miért szidják sokan a flexi pórázt?

Figyelt kérdés
Azt mondják akkor megszokja a kutya, hogy húzhat. De miért kellene folyamatosan láb mellett sétálnia? Miért nem elég, ha tudja a “lábhoz” parancsszót?
2020. júl. 31. 13:22
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Én nem ezt a panaszt szoktam hallani a flexire, hanem azt, hogy könnyen sérülést okoz, ismerek is olyan gazdit, akit vágott már meg flexi póráz. Sokan nem ésszel használják.

Az egyik kedvencem a gazdi, aki a zebra egyik oldalán, a kutyája flexin a zebra másik oldalán, a velük szemben jövőknek akadálypálya... Ez megtörtént ott, ahol lakom.

Én kipróbáltam, működött az ésszel használat, de a kutyámnak olyan lendülete van néha, hogy kiakasztja, így el is vetettem a flexit. Van 5m-es kiképzőpóráz, fix és több méretre fixen beállítható textil póráz, én ezekkel elvagyok.

2020. júl. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Nem lehet vele kutyát tanítani. Arra hogy mászkáljon a kutya jó. (pl amíg nem tudja a behívást) másra nem igazán
2020. júl. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Sokan helytelenül használják, ami alatt azt értem, hogy kb. mindenhol.


A flexi arra lenne jó, hogy nagyobb területen "elengedd" a kutyát úgy, hogy mégis pórázon van. Ezért pl behívás tanítására, ha nincs egy jobb futattó a környéken, tökéletes.


De normális sétáltatásra alkalmatlan. A normális sétáltatás meg abból áll, hogy a kutya láb mellett, húzás nélkül jön, mert nem csak a kutya és gazdája létezik a világon, hanem biciklisek, futók, gyerekesek, gyalogosok stb. Flexivel nem lehet kontrollálni egy kutyát.


Baleset veszélyes a gazdira és a kutyára nézve is. Megindul a kutyus, iszonyat nagyon ránthat saját magán, mert megszokta hogy a felxi kb végtelen hosszú. (Gyakorlatban a kutya számára ez így néz ki.) A gazdit megvágja a flexi sztorit meg fentebb leírták.


Miért kell, hogy láb mellett jöjjön a kutya? Fenti okokon kívül (mások is szívesen közlekednének) a kutya akkor is lerója a kilométereket, ha láb mellett jön, és ez nem zárja ki azt sem, hogy ne szaglászon, kutasson.


Kisgyerekekkel sem úgy sétál az ember, hogy nosza uccu neki, 5-10 méterrel magam elé engedem és jöjjön autós, biciklis majd odébb áll... Hanem fogom a kezét, vagy minimum mellettem sétál.


Rohangálni meg lehet a futtatóban, kisgyereknek játszótéren. ("De itt nincs futtató" - akkor nem engeded el sehol. Ha nincs a közeledben játszótér, attól még nem játszhat az utca közepén egy gyerek sem.)


Nem szeretem a kutya-gyerek analógiát, de most kivételesen összehasonlíthatóak.


A flexitől meg a fentiek miatt irtózom, mert csak azt a rossz illúziót adja a gazdinak, hogy a kutyája pórázon van, pedig gyakorlatban pont olyan mintha nem lenne, sőt veszélyesebb, mert mégis ki van feszítve egy vékony valami, ami ezerféle módon balesetet okozhat.


1-eshez csatlakozom, rövid és kiképző póráz, több nem kell.

2020. júl. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja és mire valaki belekötne abba, hogy aki póráz nélkül nem tudja fegyelmezni a kutyáját, az annyit is ér:


- el kell jutni arra szintre. Flexivel lehetetlen, sőt csak ront a helyzeten


- van olyan élethelyzet, amikor igenis szükség van a pórázra a fegyelmezésben


- van olyan kutya, amelyiket póráz nélkül nem lehet koordinálni, fegyelmezni

2020. júl. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

"Miért szidják sokan a flexi pórázt?"


Mert a mai vilagban ha eltersz a megszokottol, akkor legalabb van mit fikazni, van mit kibeszelni. Mert manapsag mindenki azt hiszi, hogy valojaban erdekel is valakit a dumaja, ezert ha nincs temaja hat belekot a masikeba.

Szokd meg, ez a korunk semaja.

2020. júl. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk tökéletesen működött a flexi. Bullterrierünk volt, egyáltalán nem volt behívható. (rosszul látott, kicsit siket is volt)

Tudott láb mellett sétálni, ilyenkor rövidre vettem, lefékeztem, és gyönyörűen jött laza pórázzal.

Csak akkor húzott, mikor szaladtunk pisilni/kakilni. Akkor az 5 méter is kevés volt, lobogtunk utána :D a panel melletti kis füves terület volt a helye, csak ott ürített, de miután ez megvolt, már szépen battyogott mellettem.

A legnagyobb méretű szalagos pórázt használtuk.

Azokkal gyűlt és gyűlik meg a bajom, akik teleszkóppal használják a flexit, a kutya meg szabadon járkál. Pl lakik egy nő a környéken 2 yorkival, akiket úgy sétáltat, hogy a flexi az övtáskája pántjára van fűzve, a két kutya meg megy, amerre akar. Ők azok, akik össze-vissza rohangálnak a zebrán, vicsorogva mennek neki az embernek, a mami meg csak jajjgat, de megfékezni nem tudja őket. Egy kutyát már eltemetett emiatt. Kiszaladt az autó elé... De nem volt elég a trauma, hogy változtasson a módszerén.

2020. aug. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
65%

A flexi póráz szuper.

Csak meg kell tanulni használni.

2 kutyám van mind a 2 flexin van sétáltatva

2020. aug. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!