Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen csontokat szabad...

Milyen csontokat szabad illetve nem szabad adni a kutyának?

Figyelt kérdés

Most lett egy husky keverék kutyám és kiváncsi vagyok hogy milyen csontokat lehet illetve nem lehet adni neki

Tegnap akartam neki adni főtt disznócsontot de féltem hogy valami baja lesz tőle ezért inkább nem adtam..

A válaszokat előre is köszönöm!:)



2020. júl. 31. 13:40
 1/7 anonim ***** válasza:
13%
Szárnyasokat ne, a többi mehet :)
2020. júl. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Főtt csontot inkább ne adj. Támasztó csontokat (lábszár, comb, gerinc, szárny) se adj, mert azok szilánkosan törnek, csak ha rágásra adnád neki. Erre a célra megfelelő a marhalábszár. Ezeket hetekig képesek rágni. Etetésre jó lehet a lapockacsont, porcok, esetleg pulykanyak.
2020. júl. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%

Csak nyerscsontot.


Az en kutyam megeszi 10 perc alatt a 40 dkg-os marha gerinc csontot.... minden nap ledaralja napi 2x.


Neki olyan,mint a keksz. 😂

2020. júl. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
42%

Először is főttet soha többet.Másrészt a disznót se, mert az még rengeteg bél gondot hozhat magával. Nem véletlenül nem kapsz disznó eredetű csontokat és ilyen húsos tápokat.(maximum disznófül vagy orr rágcsát, de az más, az csak bőr)


Nem kezdünk amúgy sem csak csirkével és nyúllal.Minimum egy hét és az után lehet nehezíteni. Hal vagy bárány, marha az utolsó legyen mert kemény csontos.

Húst,és néha zöldséget is adj neki,ha barfozni akarsz.Ha nem akkor felesleges a csontozás a jó minőségű tápok tartalmaznak mindent ami kell a kutyának.

2020. júl. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
18%
Minden mehet nyersen, kivéve a disznó és sertéscsont.
2020. júl. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
57%
disznó és sertés :D
2020. júl. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem keress rá a barfshop oldalára, elég jó leírások vannak a témában. Itt nem nagyon fogsz kiigazodni.
2020. júl. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!