Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskó betegség?

Tacskó betegség?

Figyelt kérdés

Sziasztok.Most a tacskó tulajdonosokhoz lenne egy kérdésem.A tacskóbénulás hány éves korban kezd kialakulni? Olvastam hogy ez ellen lehet tenni,de nagyon sok esetben alakul ki ez a betegség.

Előre is köszi a segítséget.😚



#kutya #betegség #tacskó #Tacskó bénulás
2020. júl. 31. 16:28
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Szia. Rutinos tacskósként írok. Nem minden tacsi jár így. Kivédeni lehet ha jó tenyesztőtől veszel kutyát, aki szűri a genetikai betegségeket. Továbbá vigyázni kell a lépcsőzéssel, főleg a lefelé ugrálás/lépcsőzés árt nekik. Ugyanez vonatkozik benti tartásnál az ágyra/kanapéra való fel-le ugrásra is, ehhez jó lehet rámpához szokatni, lépcsőnél ölbe venni. Jó minőségű kaja, főleg míg növésben van, esetleg tenyésztő ajánlására lehet étrendkiegészítőt is adni neki míg fejlődik. Sajnos ennek ellenére is kialakulhat,de jelentősen javulnak az esélyek. Nekünk az összes tacsink ami volt + rokonságnak,sehol nem fordult elő.
2020. júl. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen.
2020. júl. 31. 17:12
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez nem csak tacsi betegség, sok más fajtát is érint. :/ Nekem a kutyám (nem tacsi) pont most esik át ezen, ma műtötték. 6 éves. Ahogy olvastam, általában 5-7 éves korban alakul ki.


Ahogy az előző válaszoló is írta, nem minden tacsi jár így, de aztán vannak olyan kutyák, akik hiába nem tacsik, akkor is kialakul. Nyilván fontos az, hogy jó helyről legyen véve, az csökkenti a kockázatot, de attól még előfordulhat, hogy a kutya megbetegszik. Szerintem a lépcső a legnagyobb mumus, azt mindenképp kerülni kell, ne lépcsőzzön a kutya napi szinten.

2020. aug. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen.
2020. aug. 1. 22:31
 5/7 PITYUUUUUUU ***** válasza:
5 hónapos tacsim van. Az állatorvosunk ayt momdta hogy NEM szabad lépcsőztetni. Ahogy előttem is irták nem minden tacsi kaphat bénulást. Az első kutzám 2 hónaposan halt meg bénulásba. Fox terrier korcs volt. A tacsit egy családtól vedtük. Aztán derült ki hogy egy évbe 2szer fialtatja a kutyáit. A lépcsőre nagyonn vigyázz ismétlem NAGYONN VIGYÁZZ. Remélem tudtam segíteni.
2020. aug. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 PITYUUUUUUU ***** válasza:
baj van a billenyűzettel
2020. aug. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek
2020. aug. 8. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!