Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Textil vagy bőr pórázt használ...

Textil vagy bőr pórázt használtok? Esetleg mindkettőt? Milyen kutyához? Mi a tapasztalatotok? A flexi most nem játszik, ez a kettő érdekel.

Figyelt kérdés
2020. júl. 31. 21:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Marhabőrt használok, mert abban jobban bízok és szerintem tartósabb. 26 kilós keverék kutya.
2020. júl. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Már elég sok kutyán vagyok túl, ezért elég komoly póráz készletem van. Szerintem kutyája válogatja. Van amelyik húz mint a fene (persze, ez nevelés kérdése, de az nem 2 perc), arra inkább bőr pórázt rakok. Van amelyik rágja a bőrt, arra inkább textilt. Volt amelyik mindent megrágott, arra láncot tettem, de kaptam érte néhány csúnya beszólást. Van, hogy sietek, ezért csak egy retriever pórázt választok. Van hogy a hámjára kell csatolnom. Van hogy kiállításra megyek. Van hogy kiöltözős hangulatban vagyok.


Mindezek ellenére azt mondom, mindegy. A lényeg, hogy legyen kényelmes.

2020. júl. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mind a bőr, mind a textil jó lehet, maximum annyi a különbség, hogy a bőr nem annyira bírja a vizet, viszont szerintem kényelmesebb fogni.
2020. júl. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Textil
2020. júl. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Német juhászom van, amíg tanultuk a sétát bőr volt. Most lánc van, de abszolút nem húz.
2020. júl. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

Heveder tanitoporaz. Ivaros kan amstaff. Ereje teljeben van.


Ezzel szabalyozni tudom az aktualis feladathoz a hosszt es nyugiban szaglaszni tudom elengedni hosszabbra seta kozben.


A kiegeszitok miatt jol meg tudom fog i,ha megis huzna(megtanultuk a lazan setalt)


A bornek a szaga jobban ingerli a kutyat,h ragjon. Nem olyan eros,nincs rajta annyi fokozat.

2020. aug. 1. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nekem eddig csak textil volt, de sok jót hallottam a bőr pórázakról, ki akartam próbálni, de kicsi a kezem, és most találtam olyat, ami nem túl vastag és kényelmes fogni. Eddig tetszik, jó, a textillel is elboldogultam, nem rágcsálja a kutyám a pórázt szerencsére. Gondoltam, megkérdezem a tapasztalatokat. Ha van még, írhattok, köszi az eddigieket. 🙂
2020. aug. 1. 10:51
 8/8 anonim ***** válasza:
Alapvetoen bor nyakorvet es bor porazt hasznalunk, de van 10m-es flezi poraz is es hasznalunk 5m-es redonygurtnibol keszitett vezetoszarat is. Mikor mire van szukseg, de az alap a bor nyakorv porazzal.
2020. aug. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!