Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha most ivartalanítom, segíthe...

Ha most ivartalanítom, segíthet a helyzeten?

Figyelt kérdés
Van egy kicsivel több, mint egy éves ivaros kan kutyám. Alapjában teljesen jól kijön mindenkivel, próbálom minél többször kutyás közösségbe hordani, viszont ma egy szintén ivaros, amúgy full barátságos másik kutyára morgott, pedig a másik csak játszani szeretett volna. Nem is értettem, hogy miért, hiszen előtte másik 2 ivaros kannal játszott (bár ők kisebbek voltak). Nyilván leszidtam, rászóltam, de látszott, hogy be van feszülve, szóval inkabb otthagytuk a másik kutyát. A gazdija szerint most kezd majd ivarérni, lehet emiatt volt ellenszenves vele? Ivartalanítás ezen segíthet? 2 éves kora elott, mielőtt elérné a kifejlett kort, nem akartam műteni, de akkor úgy látszik csak elobb kellene :/

2020. júl. 31. 22:51
 1/9 anonim ***** válasza:
43%
A legjobb ha egy kan kutya 6 hónaposan van ivartalanítva. Ilyenkor még a hormonok nem kezdtek el benne dolgozni így a kannoságával felvedt viselkedési jelzőket sem veszi fel. Szerintem ivartalanítsd. Egy fiúnak sem jó ha nem szexelhet de a hormonok dúlnak benne. De csak késöbb lesz kasztrálva. Mellette neveld ha nem vitted vidd kutyasuliba. Sokszor a suli önmagában elég de jobb ha ivartalanítva van
2020. júl. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Persze, nevelem szépen haladunk, kutyasuliba is majd beiratkozunk, csak egyelore ahol kinéztem a sulit, nem kezdődött el új tanfolyam. Köszi a választ.
2020. júl. 31. 23:09
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

A kutyák morgással is kommunikálnak, nem jelenti azt egyből, hogy szét akar tépni valakit. Lehet, hogy sok volt neki a másik kutya, esetleg tartott tőle, és így jelezte, hogy elég.

Szerintem ha figyelsz rá, szépen, következetesen neveled, esetleg suliba is mentek nem lesz semmi gond, hiszen ahogy írtad szocializálod is.

Milyen fajta kutya egyébként? Vannak fajták, akik természetüknél fogva kevésbé jönnek ki jól másokkal, de ott is lehet ezen dolgozni.

Én a teljes kifejlődés előtti ivartalanítást nem támogatom, a csontok növekedése miatt pl. nagyon fontosak a hormonok, a túl korai ivartalanítás a diszplázia esélyét is növelheti. De ezek szerint te is tájékozódtál már a dolog káros hatásairól, ha eleve így tervezted.

A viselkedési problémákat egyébként sem oldja meg mindig a műtét, esetleg segít kezelhetőbbé tenni a kutyát, de mindenképp szükség van megfelelő nevelésre, foglalkozásra is.

Sok sikert, most kamaszodik, valószínűleg próbálgatni fogja a határait, és amint más kutyák is kezdik felnőttként kezelni lehet, hogy lesz pár konfliktus, de ha ügyesen és tudatosan kezelitek ezzel nincs probléma.

2020. júl. 31. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

A kutya több mint egy éves, itt azért már nem nagyon beszélünk túl korai ivartalanításról.

Én a helyedben vinném, ivartalanítás után a kutyaiskola is könnyebb lesz.

2020. aug. 1. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

soha nem késő ivartalaníttatni.

A kutyusunkat 8 éves korában ivartalanították, mivel prosztata gondjai voltak.

2020. aug. 1. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
18%

Nehogymar amiatt ivartalanitad,h epp nem volt szimpi neki egy masik kutya. Neked mindenki szimpatikus?? Mindenkivel baratkozol?? Na ugye,higy nem... Ha kivesszuk a petefeszked fogsz pitizni mindenkinek?? Nem.


Kutyaknal is van szimpatika meg dominancia. A dominanciat nem csokkenti az ivartalanitas. Ket dominans kutya azonos nembol nem jon ki. Jarj suliba vele,ha teheted. Meg tanuld olvasni a testbeszedjuket es ugyanigy idoben tovabbmenni a kutyaddal. Most is szepen megoldottad a szitut.


En a szabadon engedett extra dominans kan kutyam mindig visdza tudtam hivni ilyen szitukbol es nem lett verekedes. De idaig el kell jutni. Futni jartam vele-lenyeg,h o fusson es az energiaja le legyen vezetve. Kerti labdazas nem lesz eleg.


A dominansabb kutyakkal tobbet sportolunk es 1-1 kutyahoz engedjuk oda,nagyobb tarsasagba nem megyunk.

2020. aug. 1. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%
A 6. hülyeségeket ír. Egy embert ne hasonlítsunk egy kutyához. A kutyák ösztönből cselekednek az emberek nem. Egy emberen nem sokat váltosztattnak ha ki lennr "ivartalanítva". Egy kutyán sokat is tud váltosztatni meg keveset is. Ez kutyafüggő
2020. aug. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem kell egybol lehulyezni a masikat azert mert nem a szajizunk szerint valaszolt. Neki ez a velemenye masnak meg mas. Majd a kerdezo eldonti, hogy kinek a valaszat fogadja el.


Szerintem ha nem akarod kesobb paroztatni a kutyad, akkor erdemesebb ivartalanittatni. Ennyi. Nem kell ezt tullihegni.

2020. aug. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Amugy neveles kerdese a dominancia uralasa es iranyitasa. Kiallitasokon es versenyeken is tokeletesen iranyithatoak az ivaros kutyak, ha jolneveltek (pedig ott meg alajuk is nyulnak es nem haraphatja le a biro kezet) :)
2020. aug. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!