Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan egyeztethető össze az...

Hogyan egyeztethető össze az állattartás a minimalista életstílussal?

Figyelt kérdés
Engem nagyon zavarna, ha házban rágójátékok lennének szétszórva.
2020. aug. 2. 23:02
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Mondjuk nem muszáj szetszorni. :)
2020. aug. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem muszáj 1000 darab rágójátékot megvenni neki, nagy valószínűséggel rövid időn belül úgyis tönkretenné/elásná.

Kizárólag kutyára korlátozódik a kérdésed, vagy más kisállat is játszik?

2020. aug. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Főként kutyára, de más állat is érdekel.
2020. aug. 2. 23:21
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

minimum egy allatod legyen ... akar kitomve ... ez eleg minimalista


mondjuk egy kitomott bagoly ejjeli lampanak megcsinalva


minimum :)

2020. aug. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
17%
csivava a legjobb valasztas!
2020. aug. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#2-es válaszoló vagyok.

Macskatartásról tudok nyilatkozni elsősorban. A mi cicusaink bentiek és ami a legjobban jellemzi őket, hogy délelőtt a Nap is rossz helyen áll nekik. :D Eljátszanak a legutolsó papír/alufólia galacsinnal is, párban tartva pláne, egyébiránt lustálkodni és napozni szeretnek leginkább. Szóval ilyen többezres játékot egyáltalán nem igényelnek, úgy gondolom. :) Az alomtakarítás lehet egy problémás dolog ebből a szempontból, bár biztosan abból is vannak környezetkímélőbbek, illetve az etetés. Amennyiben low-waste életstílus kialakítása a célod és nem férne bele napi x alutasakos zacskója, megoldható nekik a “házi koszt”. Egy egész csirkének például pont odaadható számukra azok a részei, amik emberi fogyasztásra alkalmatlanok/nem kelendőek. :) Így kevesebb háztartási hulladékot is termelne valamilyen szinten. :)

2020. aug. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

6-os: Köszönöm szépen a részletes választ. Igen, a low-waste is cél. Én a barf etetésen gondolkodom.


4-es: Ez elég erős volt. Attól, hogy minél kevesebb apró kacatot szeretnék a házamban, nem leszek felelőtlen állattartó. Csupán ezek leredukálására keresek megoldást.


5-ös: Ezt nem igazán tudom értelmezni. A kutya mérete szerintem nem korlátozza a játékok mennyiségét. Mindenesetre angol buldogot szeretnék.

2020. aug. 2. 23:48
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

strapabíró, újrahasznosított anyagokból készült játékokat kell venni, rágókának agancsot vagy kávéfát, de sok helyen lehet kapni csomagolásmentesen mindenféle szárított állat-alkatrészt.

Inkább szándd rá egyszer a pénzt, vegyél egy jó labdát (pl chukit nagyon sokáig bírja) és egy köteles, huzakodásra alkalmas játékot, amiket csak akkor kapjon meg, mikor közösen játszotok.

Ha elég következetes vagy és minden nap testileg és szellemileg is lefárasztod a kutyát, nem fog rombolni és ezzel szemetet termelni.

A barf pedig egy szuper étrend, ha low-waste életmódot élsz, de olvass jól utánna, mert sokat árthatsz is vele.


Nekem 3 kutyám van, egyiket egy-két évesen fogadtam örökbe, semmit sem rágott szétt, max 3x pisilt csak be, szinte rögtön szobatiszta lett és egy csodás kutya. Nálunk nincs tele minden játékkal, szinte minden kiképző mondja, hogy nem is szabad, mert a kutyák általában nem kezdenek el maguktól játszani velük, viszont, ha mindig ott van, már nem lesz érdekes és kevésbé fognak akkor játszani, amikor te szeretnéd.

2020. aug. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
79%

Vegyél egy kis ládikát a játékoknak, és tanítsd meg a kutyát, hogy parancsszóra pakolja el a játékait.


De amúgy elég ha pár játékot veszel, minden fajtából egyet. Szóval veszel egy kötelet, egy labdát.. esetleg valami sípolósat. Szóval na, nem kell ezer játék, általában úgy is meg lesz a kutya kedvence, úgy is azt fogja általában használni.

2020. aug. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!